MELCHERS OLIFANT JENEVER Dó borrel voor A jacicdcn 1 DE VISCLUB meldt: „MASSALE RECORDVANGST" 6 Tk ben er van overtuigd, dat velen uwer na het lezen van boven staande regels zeggen: „Kijk, Visserslatijn." De feiten echter spreken voor zichzelf, wanneer ik u zeg, dat alle bestaande records werden gebroken, het totaal 678 vissen bedroeg en dat op de lijst geen deelnemer zónder vis voor kwam. Gelukkig bleef één „record" bestaan endit moet ook zo blijven, daar er anders veel lol verloren zou gaan. Dat zit zo: De commissie, meestal aangevuld met enkele vissers gaat het „terrein" verkennen. Dan weten zij tevens hoe de bus van Maarse en Kroon (ditmaal weer met onze vertrouwde chauf feur Karei) moet rijden. Ook deze keer was hier niet van af geweken en een ieder had er dan ook al rekening mee gehouden dat wij zoals gewoonlijk wel weer een verkeerde weg zouden inslaan. Ja hoor, prompt was dit ook nu het geval. U be grijpt wel, dat de commissie dan het een en ander te verduren krijgtDoch, heren commissieleden, blijft op die „verkeerde" weg. Het is voor de stemming in die beginperiode voor ons deelnemers altijd buitengewoon amusant. De verkenning zou een goed resultaat opgeleverd hebben en op grond daarvan werden er „totalen" geopperd, die eigenlijk onmogelijk leken en slechts tot de verbeelding spraken. Uit gaande van een grote vangst was er een nieuwtje aan de wed strijd verbonden. Iedereen mocht tegen betaling van enkele kwartjes raden naar hét „Totaal". Hiervoor had men vier prij zen beschikbaar gesteld. De vier optimisten waren Keizer met 648, uw verslaggever met 637, Samson met 612 en Breukert met 610. Zat de stemming er in de bus al in, in het café te Oostwoud, waar wormen, of zoals u wiltwurmen werden uitgereikt, was dit zeker niet minder. Bob Theuerzeit en Piet v. Deyck speelden daar een partijtje biljart waarvan niemand begreep hoe deze heren met de telling der caramboles omsprongen. „Op naar het viswater", was het consigne der directie. Arie Zwang en ondergetekende, zijnde surveillanten, kregen hulp van een nieuwe collega, n.l. Karei van der Tooren. De visie: „er moet een derde man bij", was volkomen juist. Karei registreerde 228 stuks. De eerste ronde gaf al heel veel moed, n.l. 84 stuks. Voor elke ronde was een prijs voor het persoonlijk hoogste aantal beschik baar gesteld en Keereweer met 7 was de eerste winnaar. In deze ronde kwam als grootste vis een baars van 19 cm op de lijst te staan. Dader: J. L. Strikkers. Daar er ontzettend veel klein goed werd gevangen, leek J. L. S. een goede kans te maken om de speciale prijs mee naar huis te kunnen nemen. Maar, de vroe gere jongens-van-Jan-de-Wit" bewezen reeds wat mans te zijn; nu, ónze Jan de Wit demonstreerde uit hetzelfde hout te zijn samengesteld. Hij ving een baars van 20 cm en sleepte daar mede de „meestertitel" met bijbehorende beloning in de wacht. Vader Arie zal vermoedelijk wel aanvragen om het terrein in 1960 naar Ierseke te verplaatsen. Zijn visvangst was met 11 stuks nu niet bepaald overweldigend; het vangen van twee mosselen echter zeer groots. De tweede ronde gaf een totaal van 122. Dirk Bos bleef een doorlopend gevaar voor de vissen en met een vangst van 14 stuks mocht hij de prijs in ontvangst nemen. Stemming vanzelf sprekend opperbest en speciaal in de humoristenhoek was de lach niet van de lucht. Want u zult toch ook niet geloven dat een ploegje met Jan Slot, de twee jongens Van Heemskerk, Piet van Deyck, D. Bos, Theuerzeit en Stroomberg, alleen maar naar de dobbertjes blijft turen zonder commentaar? De derde ronde leverde een aantal op, waarmede wij bij vroe gere wedstrijden dol blij zouden zijn geweest, maar dat wij nu slecht noemden, n.l. 67 stuks. Routinier Levendig had in deze ronde aan 6 stuks genoeg voor de speciale prijs. Er moest nog één ronde volgen, alvorens we naar ons café zouden terugkeren voor de lunch. Elkeen zette zijn beste beentje voor, om halverwege de wedstrijd er nog eens geducht aan te trekken. Donateur F. van Osch, 's morgens te laat uit bed ge komen, zodat hij slechts door het charteren van een bromfiets net op tijd op de Tolhuispont verscheen (desondanks won hij de zesde prijs), deed het in deze ronde-voor-de-pauze het beste. Onze nieuwe bromfietsrecordhouder bracht er 10 op de wal, hetgeen hem een souvenir rijker maakte. Het ronden-totaal bedroeg: 121 stuks. De stand van de kopgroep bij half-time was: 1. J. Zwaan 27 2. H. Samson 18 3. D. Bos 18 4. P. van Deijck 17 5. P. Breurkert 17 In de eerste helft: 394 stuks. „Zet 'm op!", was het parool. Vol goede moed gingen de heren vissers weer naar de water kant om te trachten bovengenoemd aantal te overtreffen. De twee bestgeplaatsten konden slechts één aan hun totaal toe voegen. D. Bos ving daarentegen 4 stuks en kwam op 22. Het was een stuk kouder geworden en het grootste percentage vis sen was blijkbaar onder-de-wol gekropen. Achteraf zou met 60 stuks dit de slechtste ronde blijken te zijn. Jan Heemskerk was met 8 stuks de bollebof De voorlaatste ronde gaf maar een zeer kleine verbetering. Om dan van 67 stuks er 15 voor je rekening te nemen, moet je natuurlijk Gerrit Heemskerk heten. Hij was tot op dit moment de beste rondenwinnaar. Iedereen was nieuwsgierig wat het laatste bedrijf van de Parelvissers zou opleveren. Het werd de climax van de wed strijd. Het hoogste totaal werd te voorschijn getoverd, n.l. 157, waarvan Samson de uitblinker was met 18 stuks. Een ieder kon terugzien op een prettige wedstrijddag, die in de allerbeste stem ming verliep. Wanneer u straks de deelnemerslijst onder de loupe neemt, komt u de naam Louwaard niet tegen. Frans was er echter wel bij, maar had zich ingesteld op de organisatie. De buschauffeur hielp hem hierbij en wij mogen gerust zeggen, dat de wedstrijd mede door het werk van beide genoemden, een enorm vlot ver loop had. Bij de vaste klanten ontbraken o.a. Wim en Henk N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 6