Niessen 3 P.S. Woensdag 21 October speelden we nog een partijtje in Den Haag. Tegen S.H.S. Uitslag 26. Donald Feldmann scoorde driemaal (zei u wat?), Swart deed.tweemaal het net bollen en Henk Groot éénmaal. Het tweede elftal ligt lelijk uit balans. Goed, er moest met invallers worden gespeeld, maar de uitslagen (66 tegen Alk maar 2, een 24-nederlaag tegen Sprt.cl. Enschede 2 en een gelijkspel, 33, tegen Volendam 2) geven geen reden om de vlag uit te steken. Tegen Enschede, dat een prima ploegje in het veld bracht, werd kansloos verloren. De Enschedeërs waren in alle opzichten superieur aan onze mensen en indien de zwart- witten een ietsje meer geluk hadden gehad, was de nederlaag nog beschamender geweest. Tegen Volendam ging het enigs zins beter, maar er kleefden zoveel fouten aan ons spel, dat een zege beslist niet verdiend geweest zou zijn. Volendam speelde een eenvoudig spelletje, dat, prima uitgevoerd, met drie doel punten naar recht en billijkheid werd gehonoreerd. In de amateur-sector blazen we, zoals ieder seizoen, weer lus tig ons deuntje mee. Het derde elftal (eerste amateur) is niet zo sterk als verleden jaar, maar huist toch in de bovenste regio nen. Van V.V.A. 2 (12) en D.W.V. 2 (03) werd gewonnen doch van H.R.C. 2 met 2—4 verloren. Een knappe prestatie van de mannen uit Den Helder, die, volgens hun clubblad, in deze match echt geen heil zagen. Met halftime stonden de rood jak ken achter (10), maar in de tweede helft zijn de Nieuwen- diepers er stevig tegen aan gegaan, met gevolg een verdiende zege voor de zonen uit de stad van Dorus Rijkers. Het vierde kwam maar tweemaal in het veld en dat leverde drie punten op. Tegen D.W.V. 3 werd het gelijk (22) en bij A.F.C. één tegen drie. Ook dit elftal zit in het leidende peloton, maar of het weer een kampioenschap zal wordenPro beren, vrienden. Ajax 5 verloor van concurrent Energia 2 met 21 en deelt met deze club nu de bovenste plaats. Gezien de uitslagen tegen de andere sportbroeders, (D.C.G. 4, A.F.C. 5 en Rivalen 2, ver loren resp. met 91, 92 en 50) zullen er verder wel geen kapers op de kust zijn. De „Energieken" dus in de gaten houden, mannen Ajax 6 en 7 gaan zo'n beetje gelijk op. Wint de één, dan doet de ander het ook en bij een nederlaag laten zij elkaar niet in de steek. Beide elftallen: tweemaal het zoet der overwinning en eenmaal de kous op de kop. Alleen het zesde pikte nog een gelijk spel mee, maar toen lagen de mannen van het zevende in een luie stoel. Al bij al gaat het niet slecht, maarhet kan toch beter. Over de jeugd vertelt natuurlijk de heer Middendorp. Grafische Kunstinrichting Prinsengracht 486/88, Amsterdam Telefoon 39550-42696 Privé 36510 Fabrikant van: CLUBVLAGGEN, HERINNERINGS VAANTJES, EMBLEMEN, RUGNUMMERS, enz. Vrijdag 9 October 1.1. hebben we een uurtje tussen ,,de ouwe jongens" doorgebracht. Er waren er velen. Allemaal uit de tijd van u weet wel toen we nog jong en zo knap waren. Hallo Ze waren gekomen met of zonder echtgenoten. We zagen de heren Koolhaas, De Smitten (Joop en Wim), Jan de Boer, voor zitter Melchers, Dukker, Elzenga, Van Breggen, R. en P. Vun- derink enz. en ook waren er nog een paar voetbalkeien uit een grijs verleden. De heren Zijlstra en Kaars Sijpestein, goalkeepers van resp. H.B.S. en H.F.C. U ziet deze eens zo roemruchte figu ren op de foto staan. Geheel links de heer A. de Kruyff, één van de beroemde spelers uit onze gouden jaren enoud international, die deze middag vrienden en relaties had uitge nodigd ter gelegenheid van een jubileum. Vijftig jaar geleden richtte de heer De Kruyff Sr., zijn zaak thans ,,Het Linoleum- huis" -op, om die in latere jaren, samen met zijn zoon André, tot zeer grote bloei te brengen. Nog „fit and well" de heer De Kruyff kijkt tegen de negentig aan nam de hoofdfiguur van dit jubileum, geflankeerd door echtgenote en zoon, temidden van een schat aan bloemen, de zo welverdiende hulde in ont vangst. Ons fluisterde hij toe: „helaas, kan ik de wedstrijden van het eerste niet meer bijwonen, maar zorg er voor, dat de jongens mij niet teleurstellen. Ik volg de verrichtingen van het eerste nog steeds met veel belangstelling en luister Zondags met spanning naar de uitslagen". Persoonlijk kunnen wij aan de verrichtingen en de successen van het eerste weinig of niets doen, maar in ieder geval hebben we de wens van de jubilaris overgebracht. Aan de mannen van het eerste elftal dus de daad. Tot slot wensen we namens de club, de familie De Kruyff, nog veel succes in zaken en nog vele jaren in goede gezondheid. BROWN. Vier prominente spelers uit de twintiger Jaren op één foto; v.l.n.r. de heren De Kruyff (Ajax), J. de Boer Jr. (Ajax), Kaars Sijpestein (H.F.C.) en Zijlstra (H.B.S.) HH

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 3