NO VA K-autoradio 's Hóóg geprezen - Lóóg geprijsd 2 Toen onze vereniging enige jaren geleden een duit in het „Europa-Cup-zakje" mocht doen, stelden onze toenmalige be stuursleden alles in het werk geen spaak in het vlot draaiende competitie-rad te steken. Gaarne hadden we de matches tegen Vasas en Wismut op Zondag, op eigen veld dus, gespeeld, maar om de gang van zaken niet te verstoren, werden beide wedstrij den midden in de week gehouden. In het Olympisch Stadion. Die geste kostte ons geld, want een uitverkocht Ajax-stadion brengt meer geld in de lade, dan „gedeelde" vreugde in de sporttempel aan de Amstelveenseweg. Vooral, als een voetbalfestijn van dergelijk kaliber, in genoemde tempel midden in de week plaats vindt. Maar soit, daar praten we verder niet over. Sparta, Rotterdam, is nu de gelukkige, die een gooi naar de Europa- Cup mag doen. We gunnen het de Spartanen graag, wensen de Rotterdammers veel succes, maar toch zit ons iets niet lekker. Als we goed zijn ingelicht en daar twijfelen we geen moment aan dan is het gebruikelijk, dat, indien een vereniging uitstel van een competitiewedstrijd verlangt, alle clubs, die hierbij zijn geïnteresseerd, naar hun mening wordt gevraagd. Voor zover ons bekend, is dit niet geschied. Wat onze club betreft, weten we zeker, dat Sparta niet eens de moeite nam even contact met ons op te nemen. Uit een krantenbericht mochten we vernemen, dat de Rotterdammers hun match voor de „Cup" op Zondag gingen spelen. Nu zegt een krantenbericht ons in vele gevallen bitter weinig. In dit Spartaanse geval was het bericht maar é.1 te juist. Eén week voor de vastgestelde competitie-match Spar ta—Ajax, kregen we van de K.N.V.B. een brief, waarin ons werd medegedeeld, dat genoemde wedstrijd was uitgesteld. Let wel, één week van te voren. Vlotter kon het al niet. En de moti vering? Göteborg kon alleen maar op Zondag spelen. Dat we over deze manier van handelen beslist niet juichen zal zonder meer duidelijk zijn. En dat we met deze gang van zaken geen genoegen hebben genomen, zal ook niemand bevreemden. Goed, Göteborg kon alleen maar op Zondag spelen, maarSparta was niet vrij, als we de zaak zuiver stellen. En als we de zaak nog zuiverder stellen, zijn we genoodzaakt onze bevreemding uit te drukken over het simpele feit, dat niemand van onze De nieuwste onzer modellen (mèt drukknopsysteem) NOVAK Record II, type 578 Excl. antenne en luidspreker f 17O,- Twee golfbereiken, dubbele toonregeling, feilloze ontstoring Vraag Uw dealer! ShowroomPr. Hendriklaan 23, Amsterdam-Z. Tel. Verkoop 730199, Techn. Dienst 730485 competitie-genoten een woord van protest heeft laten horen. Het competitie-beeld is nu onnodig scheef getrokken en van die pret is onze vereniging in de eerste plaats de dupe. Derde Kerst dag mogen we de achterstallige wedstrijd inhalen, d.w.z., mis schien onder geheel andere omstandigheden. Momenteel zijn we in de „running". Wie vertelt ons hoe de ranglijst er uitziet als we „inhaaldag" gaan spelen? Wie bepaalt èn betaalt de schade, die wij en ook andere clubs kunnen oplopen bij een scheef getrokken competitie Betaald-voetbal is „business" ge worden. Maar dan ook keiharde „business". Willen we in alle opzichten goed draaien, en blijven draaien, dan kunnen we ons geen „kromme sprongen" permitteren enzijn zeer zeker niet van plan, ons door anderen „kromme sprongen" te laten opdringen. Stel, dat Sparta, wat we hopen, de eerste ronde over leeft en de volgende tegenstander ook „alleen-maar-op-Zondag" kan spelen. Wat dan? We zullen er niet op vooruitlopen, maar willen wel vaststellen, dat we voor het onelegante spelletje, dat nu is gespeeld, geen waardering hebben en er in de toekomst voor passen. Als men het elementaire begrip „goed fatsoen" rustig naast zich neerlegt, (misschien ging men van de gedach ten uit „ze-slikken-het-wel") zullen wij genoodzaakt zijn „mede werking" naast ons neer te leggen. Dat doen we dan ook heel rustig. Het eerste elftal komt er hoe langer hoe beter in, vormt zo langzamerhand een goed geheel en de resultaten zijn er dan ook naar. Na de zege op D.O.S. hadden onze jongens veertien dagen de tijd, zich voor te bereiden op de strijd tegen Sittardia. Om in de sfeer te blijven en enige jonge krachten te proberen, werd een vriendschappelijke match ingelast, n.l. tegen „Eindhoven", die met 12 in ons voordeel eindigde. Van de match tegen Sittardia een 14-overwinning vindt u elders in dit blad een ver slag, waarnaar wij dan ook gaarne verwijzen. De grote strijd tegen Sp.cl. „Enschede", medegegadigde voor de bovenste plaats, bijgewoond door een dikke twintig duizend liefhebbers, was spannend van het begin tot het, voor de zwart-witten, bit tere einde. Sjaak Swart werd in deze match de held van de dag. Alle doelpunten de uitslag luidde 30 nam deze jeugdige knaap voor zijn rekening en, we Willen het even stipuleren, er waren twee juweeltjes bij. Vooral het laatste. Die goal werd ge maakt in de stijl van de oude-routinier. Ga zo door, mijn zoon! En wie ook zo door mogen gaan zijn Ben Muller en Donald Feldmann. Typisch, verleden jaar kwamen Swart en Feldmann, als zij een kans kregen, in het stuk practisch niet voor. Waaraan zou het liggen, of gelegen hebben? Voor u misschien een vraag, voor ons een weet. Vriend Abe had een slechte dag, omdat Ben Muller sport redacteuren noemden de kleine baltovenaar: de ster van het veld hem, de zwartgelokte Fries, geen schijn van kans gaf. Ster van het veld, allez, maar wat doet een ster, als zijn medespelers niet thuis geven? Die medespelers waren wel thuis. En hoe! De gebr. Groot speelden een prima partij, hadden echter, gelukkig voor de Sportclub, zwaar pech bij de afwerking van uitstekende aanvallen. Prins, beslist geen elegant voetballertje, maar dat kan onder leiding van trainer Buckingham nog best voor elkaar komen, werkte als een paard en zat overal waar gewaar dreig de. Guus van Ham, een speler, die vrijwel nooit opvalt, maar ontzaglijk veel en goed werk verricht, hield in voorbeeldige samenwerking met Anderiesen en Van Mourik Ger speelt dit seizoen weer prima het gevaarlijke duo Van der Wel, Brou- sek, in bedwang. Geelhuizen, de man die als amateur, desnoods wel in het vijfde elftal, wilde gaan spelen bravo, voor deze ras-Ajacied! thans als plaatsvervanger voor de al weken aan het ziekbed gekluisterde Piet Ouderland (spoedig beterschap, Piet!), had als directe tegenstander de veel geroemde Kerkhofs. Zes doelpunten scoorde die knaap in de eerste match, die hij voor Sportclub speelde. Cor heeft zich van deze roemruchte mare geen lor aangetrokken. Gevolg: de man uit Enschede heeft met een bescheiden plaats op de achtergrond genoegen moeten nemen. Tot slot dan Jan van Drecht. Jan heeft weer prima werk verricht en er enige schoten uitgehouden, die hij zonder blikken of blozen had kunnen laten passeren. Vooral „de kei" van Van der Wel, even na de rust, bij de stand 00, hield hij op fenome nale wijze uit zijn doel. Noem het geluk, noem het reflex, maar Jan redde, naar onze mening, met deze save de match. Zoals reeds gezegd, draaien we dus weer best. Ook financieel. De toeloop naar ons stadion wordt weer ouderwets. Jan Publiek hoeft geen spoorkaartje richting Rotterdam even glimlachen! - te kopen, om goed voetbal te zien. Men kan weer in de oude Meer terecht. Jongens van het eerste: Houden zo!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 2