Wedstrijdverslagen Uitslagen 10 Sittardia Ajax 1-4 „In hoog tempo en met technisch zeer goed spel werd Sittardia kansloos naar de nederlaag gedreven." Ja, inderdaad, zo stond het in de kranten, maar, eerlijk gezegd, mankeerde daar wel het een en ander aan. Aanvankelijk werd door ons in goed tempo aanval op aanval ondernomen en doelpunten leken niet te kunnen uitblijven. Vele goede kansen werden om zeep gebracht. Geleidelijk kreeg Sit tardia iets meer vat op het spel. Na zeer goed aangeven van Jac. Swart schoot Cees Groot met een ontzaggelijke loei de bal in de touwen, terwijl later Jac. met een ogenschijnlijk houdbaar schot de stand op 20 bracht. Rust. Na de hervatting was het zeker een half uur lang Sittardia dat de lakens uitdeelde, zonder nochtans gevaarlijk te worden. De invaller-midvoor bij de gastheren, plaatsvervanger voor een speler, die reeds geblesseerd het veld inkwam, maakte het Wim donders lastig; deze knaap was snel en agressief, maar kon, ge lukkig voor ons, geen bal afspelen aan zijn medespelers; hij had echter een uitstekend gevoel voor de juiste positie. Het zag er ogenschijnlijk naar uit dat Sittardia zeker 12 zou maken, maar zoals zo vaak, viel het doelpunt aan de andere, voor ons goede kant. Een snel door Ko Prins genomen hoek schop op rechts werd door Henk Groot uitstekend in de boven hoek gemikt en kansloos werd de keeper verslagen. Even was de tegenpartij volledig van de kaart, maar tot haar geluk werd een door Ben Muller begane overtreding (duwen in de rug) met een strafschop bestraft, die feilloos door de goed spelende links half werd ingeschoten. Met alle geweld trachtten zij de achter stand in te halen, maar de overtuiging ontbrak. Ben Muller bracht uiteindelijk de stand met een goed schot op 14. De twee puntjes waren zonder twijfel dik verdiend, maar de uitslag leek mij iets te fors. De gastheren hadden een vrij ge vaarlijke voorhoede, met rechtsbuiten Adang als uitblinker. Cor had voor de rust vrij veel hinder van hem, maar in de tweede vijf en veertig minuten hield hij hem vrrj goed in bedwang. De achterhoede, in het bijzonder de stopper, was zwak. Bij ons sloten de linies minder goed dan wij de laatste tijd gewend zijn, terwijl bovendien af en toe hypernerveus werd gespeeld. Waar om in hemelsnaam? De enige, die werkelijk ruim voldoende haalde, was Jan van Drecht. Scheidsrechter Bogaerts was mijns inziens de beste man van het veld. Met tien punten uit zeven wedstrijden delen wij thans de eer ste plaats met P.S.V. Houwe zo, of nog beter: crescendo. Medewerkers: v. Drecht, v. Mourik, Anderiesen, Geelhuyzen, v. Ham, Muller, Swart, H. Groot, C. Groot, Prins en Feldmann. St. Van het Vierde Hartelijk dank aan vriend Dollee, die u in het vorige clubblad op de hoogte hield omtrent het wel en wee van het „Vierde". Wat mij betreft, mag hij het meer doen. Inmiddels zijn er weer twee wedstrijden tot een min of meer goed einde gebracht. De wedstrijd op 27 Sept. tegen D.W.V. 3 eindigde in een 22- gelijkspel en dat was voor ons een zéér min resultaat. Aanval op aanval, de één nog fraaier dan de ander, rolde op het „vijandelijke" doel af. Slechts twee gave doelpunten waren hiervan het resultaat. Een onverantwoordelijke terugspeelbal in onze overigens goedspelende achterhoede, leidde tot een tegenpunt. Rust 21. Na de thee kregen onze voorwaartsen legio kansen de voor sprong veilig te stellen, hetgeen helaas niet mocht gelukken. Zoals dat zo vaak gaat in dergelijke wedstrijden, kreeg de links buiten der tegenpartij één kleine kans, welke hij met een geluk kig schot in de gelijkmaker omzette. Bijzonder spijtig, dat we tegen deze tegenstander geheel on nodig een punt moesten verspelen. Na twee Zondagen rust ontmoetten wij op 18 October aan de Wandelweg het tweede elftal van „good old" A.F.C. Op dit ge zellige veld, dat helaas spoedig gaat verdwijnen, zag het er in den beginne niet naar uit, dat wij met de overwinning zouden „thuisvaren". Er bleek n.l. voor het „Vierde" een links- noch rechtsback in het Bruynestein-magazijn voorradig te zijn. Rechtsbuiten Ab Post en midvoor Rob Dukker moesten thans deze plaatsen gaan bezetten waardoor Klaas Veen rechtsbuiten werd en Cor v. d. Wal aanvalsleider. Tegen de harde wind in bleek vooral onze halflinie er goed het oog in te hebben en dankzij Kick Geelhuizen en Dick Pau wels kreeg de Ajax-aanval gelegenheid zich te ontplooien. Door twee fraaie goals van rechtsbinnen Pijper en een slim rollertje van Cor v. d. Wal, namen wij een 3O-voorsprong. Onze prima keepende Dick Boering verkeek zich daarna helaas op een be roerd „stuitballetje" in de hoek, waardoor A.F.C. tegenscoorde. Met deze 31-stand ging de rust in. In de tweede helft werd er, met de wind in de rug, bijzonder tactisch verdedigd en omgekeerd evenredig ontactisch aange vallen. Het verwonderde dan ook niemand, dat de ruststand óók de eindstand werd. Inmiddels is wel duidelijk geworden, dat het „Vierde" lang niet de kracht heeft van het kampioenselftal van vorig jaar. Oorzaken daarvan zijn o.m. het verlies van spelers naar hogere regionen (verkoop en overschrijvingen) alsmede het onregel matige weekend-verlof van onze militairen. Wij moeten echter juist in dit jubileumjaar ons uiterste best doen er van te ma ken wat mogelijk is. Dan is toch met dit zich vooortdurend wijzigende vierde elftal een kampioenschap mogelijk. CANARD. 27 September 1959. AjaxD.O.S. 21 Alkmaar 2Ajax 2 6—6 V.V.A. 2—Ajax 3 1—2 Ajax 4—D.W.V. 3 2—2 Ajax 5—D.C.G. 4 9—1 D.W.V. 5—Ajax 6 0—1 Ajax 7—J.O.S. 4 3—2 Juniores A. Ajax 1—R.K.A.V.I.C. 1 6—0 Ajax 2—J.O.S. 5—3 D.E.C.Ajax 3 13 D.V.A.V. 2—Ajax 4 1—8 Juniores B. Ajax 1—R.K.A.V.I.C. 1 3—3 NeerlandiaAjax 2 22 S.D.W.—Ajax 3 2—2 Ajax 4—J.O.S. 3 2—1 Ajax 5—N.F.C. 6 7—0 4 October 1959. EindhovenAjax (Zaterdag) 12 Ajax 3R.K.A.V.I.C. (vriendschappelijk) 23 Energia 2Ajax 5 21 Ajax 6Neerlandia 3 00 Juniores A. D.W.S.-AAjax 1 01 O.V.V.O.—Ajax 2 1—5 Ajax 3Rivalen 3—5 Ajax 4—T.O.G. 3 10—0 Juniores B. Zeeburgia 1Ajax 1 00 Ajax 2de Volewijckers 2 11 D.W.V. 3—Ajax 4 1—4 D.W.S.-AAjax 5 0—7 11 October 1959. SittardiaAjax 14 Ajax 2Sp.cl. Enschede 2 24 Ajax 3—H.R.C. 2 2—4 Ajax 5A.F.C. 5 9—2 Wilskracht-S.N.L. 2—Ajax 6 2—1 Eland 3Ajax 7 20 Juniores A. Ajax 1—V.V.A. 1 5—0 Ajax 2—D.W.V. 2 9—2 Vespucci—Ajax 3 24 Amstel 3Ajax 4 015 Juniores B. Ajax 1—Z.F.C. 1 4—0 Spartaan 2—Ajax 3 13 A.F.C. 2Ajax 3 16 Ajax 4de Volewijckers 3 22 Ajax 5—D.W.V. 5 2—0 Ajax 6Zeeburgia 6 60

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 10