tmpresstes Rivièra 9 jQonderdagmiddag 20 Augustus stonden in het Centraal-Station een 16-tal rood-witte knapen, met 2 leiders benevens de familie Roosendaal, bepakt en gezakt met ongeduld te wachten op het vertreksein naar San Remo. Nadat de ouders hun jongens nog enige goede raadgevingen hadden gegeven en ook wij nog enige woorden hadden gewisseld met de aanwezige Bestuurs- en Commissieleden, de heren Mel- chers, Elzenga, De Bruyn, Schubert, Smit en Woltering, werd eindelijk het sein tot afscheid nemen en instappen gegeven en kon de grootste reis die ooit door een Ajax-jeugdelftal werd ondernomen, een aanvang nemen. Kennelijk waren de spelers toch even onder de indruk, o.i. zeer verklaarbaar. Er waren jongens bij die in hun leven nog nooit de Hollandse grens gepasseerd waren en thans werden uitverkoren om zo maar eventjes van Amsterdam via Utrecht- Arnhem-Emmerich-Keulen-Basel-Milaan en Genua naar San- Remo te reizen om aldaar in een internationaal tournooi de kleuren van hun vereniging hoog te houden. Dat gevoel kun je zo maar niet van je afschudden, hetgeen ook wel is gebleken toen onze jongens in dat vreemde land tegen buitenlandse spelers de strijd moesten aanbinden. Maar laten we niet op de zaak vooruitlopen. We hadden van te voren afgesproken dat het in de eerste plaats een voetbaltrip was en dat de vacantie op het tweede plan zou komen. Aangezien wij ons de gehele tour hieraan streng hebben ge houden zouden wij ook deze reisbeschrijving willen splitsen en wij geven u dus eerst een overzicht van onze reis naar en ons verblijf in San-Remo om u tenslotte iets te vertellen over het sportieve gedeelte van deze trip. Wij kunnen u echter alvast wel zeggen dat vooral dit laatste voor ons een openbaring is geweest en dat wij zeer veel hebben kunnen leren. Toen de trein dus langzamerhand Hollands dreven achter zich liet en tussen Arnhem en Emmerich de Duitse grens passeerde, kon iedereen zijn Nederlands opbergen en zijn Duits te voor schijn halen, hetgeen voor velen even vreemd was. Niet echter voor Wim Lindenberg, want als die 5 woorden zegt in welk land en in welke taal ook, dan lacht de gehele in ternationale goegemeente, ze begrijpen hem en geven wat hij vraagt. De jongens die nog even met Duits wilden wachten zochten hun heil bijde Bathing-Beauties" van de zwemvereniging ,,De Meeuwen", die onder leiding van Iet van Feggelen-Koster, enige demonstraties in Rome en nog enige plaatsen moesten geven en toevallig in onze trein zaten. U begrijpt, dat al heel gauw de gereserveerde plaatsen onge reserveerd werden en de Badende Schoonheden en Ajax zich verenigden/verinnigden. Of ze het met elkaar over zwemmen, voetballen of over wat anders hebben gehad, weten wij niet; we waren er niet bij. Maar het schijnt dat de vriendschap heel vlug tot stand gekomen is, want om half twaalf 's nachts stond de hele ploeg van beiderlei kunne het ene schone lied na het andere te zingen. Na een „hartroerend" afscheid ging ieder weer in zijn eigen wagen, waar inmiddels de zitplaatsen waren omgetoverd in slaap- of wel rustplaatsen. In zo'n (geen slaap-maar) „Liegewagen" kunnen in één coupé zes man (aan elke zijde drie boven elkaar) liggen en ga je met een trapje je bed in. Dat dit voor de jongens een evenement was en het daardoor ook nog wel even duurde voor het rustig was, laat zich be grijpen. Vooral ook omdat we na het overschrijden van de Zwitserse grens om 2 uur 's nachts, na Basel, al heel gauw geconfronteerd werden met de silhouetten van de grote, mach tige bergen, bezaaid met duizende lichtjes, hetgeen een prachtig effect gaf. Toen we 's morgens om een uur of zeven in de buurt van Chiasso wakker werden en naar buiten keken zagen we de wereldberoemde Zwitserse Alpen, waarvan de toppen nog in de ochtendnevel gehuld waren, in al hun schoonheid. En wanneer je dan vanuit je kleine treintje naar deze reuzen opkijkt dan voel je pas hoe nietig een mens is. Maar wanneer je dan even later weer door de vele, lange donkere tunnels dwars door deze bergen rijdt, dan realiseer je je weer, dat het toch mensenhanden zijn geweest die de weer stand van deze imposante reuzen hebben doorbroken. Inder daad, machtig en imposant. Via ChiassoComo en Milaan kwamen we in Genua, welk traject weer een geheel ander beeld te zien gaf, want hier kregen wij al een voorproefje van de Italiaanse schoonheid. Prachtige gebouwen, schitterende kerken. Wanneer wij even het station van Genua verlaten doen wij dit via een grote, prachtige, marmeren hal, aan de wanden waarvan een groot aantal schilderijen van beroemde meesters te bewonderen zijn. Na een kopje koffie te hebben gedronken moesten wij ons ge reed maken voor het laatste traject, GenuaSan-Remo, een rit langs de welbekende Italiaanse Rivièra of, zoals de Italianen zeggen „Rivièra del fiori" (bloemenrivièra). En inderdaad, hiermede is niets te veel gezegd want speciaal dit gedeelte heeft op ons allen een onvergetelijke indruk ge maakt. Machtig en verbijsterend mooi. Of men nu Alassio, Im peria, San-Remo en later Ospedaletti, Bordighera of Ventimig- lia neemt, het zijn alle badplaatsen, zo mooi van aanleg, zo rijk aan bloementooi, dat men dit alles moet hebben gezien om te kunnen beseffen dat de benaming „Rivièra dei fiori" bij lange na niet de verblindende schoonheid van deze kuststrook weer geeft. Nog vol van al dit schoons kwamen we dan eindelijk na 24 uur reizen Vrijdagmiddag om half vier in San-Remo aan waar we werden verwelkomd door de heer Weilbacher, een der functio narissen van de organiserende vereniging „Carlin's Boys", die ons naar ,,Pensione Rosy" bracht alwaar we ons heerlijk konden verfrissen. We sliepen op de bovenste verdieping hetgeen wil zeggen dat we naar boven en beneden 144 treden moesten be lopen. Een uitstekende training! Na het eten gingen we zo'n beetje op verkenning de stad in;

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 9