K. J. J. LOTSY F. H. SCHOEVAART 7 K.N.H.B. niet zo geheel en al tevreden en dan denk ik in de eerste plaats aan die scheidsrechter, die door een zeer twijfel achtige verklaring ons een protest heeft doen verliezen, en voorts aan de dwaze programma-samenstelling, die ons geheel onnodig noopte vele keren tegelijk met V.V.G.A. onze thuis wedstrijden te spelen. In de toekomst hopen we nog eens met een competitieleider te maken te krijgen, die met onze belangen op dezelfde wijze rekening houdt, als Ajax dit met de K.N.H.B. doet. Tot goed begrip diene, dat we voor de competitieleider van het rayon Amsterdam de grootste lof hebben. De honkbalcommissie gaat beslist geen winterslaap houden. Enkele plannen voor o.a. een serieuze wintertraining zijn in voorbereiding. Wij stellen ons voor binnenkort een bijeenkomst voor alle honkballers uit te schrijven. Daar kunnen we deze plannen uit de doeken doen, daar kunnen tevens de honkballers zelf ook met suggesties komen. M. BREMER, (voorzitter honkbal-commissie) AJAX PROMOVEERT. Op Zaterdag 5 September j.l. vertrok, vol goede moed, ons reserve-team naar het terrein van de vereniging „Halfweg", om aldaar de beslissende promotiewedstrijd te spelen tegen de kampioen van het district 't Gooi/Utrecht, t.w. The Sparrows. Met reserves voor Jan Bonsen (ziek, maar thans weer her steld) en Wim Weppner (zonder franse slag teruggekeerd van vacantie) moesten de onzen het eerst „aan slag", hetgeen ech ter nog geen succes opleverde. Nadat beide partijen in hun 2de innings ieder één punt wis ten te scoren was de stand (volgens Bart je) 11 geworden. Dit vonden onze mannen geen juiste verhouding en door slagen van Pelser en Roosdorp alsmede enige veldfouten van onze tegenpartij waren spoedig vier punten gescoord. Aangezien werper Ab Slaman de slagploeg van „The Spar rows" voor onoplosbare problemen stelde, was in de volgende innings de strijd spoedig beslist. In de 4de en 6de slagbeurt wist bijna onze gehele ploeg honkslagen te produceren en met 3 x vier wijd en twee veldfouten was onze voorsprong opgelopen tot 15—1. Hierna vonden onze reserves het welletjes en slechts door een fout bij Ajax konden de enthousiast blijvend spelende Hil versummers nog één punt tegen scoren. Proficiat mannen! WerpprestatieAb Slaman 18 x 3 sl., 1x4 wijd, 5 honkslagen tegen. Oostrom/Róse 6x3 sl., 4x4 wijd, 12 honkslagen tegen. De kampioenen waren: A. Slaman, D. v. d. Berg, H. de Jong, B. Roosdorp, W. Pelser, H. Ronnenbergh, A. Boetje, W. Leurs, H. Pasteuning en T. Donkelaar. Gezien deze uitslag heb je je dus nodeloos „sappel" gemaakt hè Toon? AJAX-JUNIORES ONGESLAGEN KAMPIOEN VAN AMSTERDAM. Onze juniores die reeds met de kampioen van afd. C, „Quick", hadden afgerekend, moesten op Zaterdag 12 September nog de strijd aanbinden tegen Blauw-Wit. Deze ploeg was door een extra match tegen J.O.S. kampioen geworden van afd. B. Ook in deze wedstrijd moest Ajax het eerst aan slag, maar daar het binnenveld van Blauw-Wit het hoofd koel hield, bleef de score blank. Zij namen zelfs in de 2de slagbeurt met 10 de leiding, maar „roodwit" diende van repliek en spoedig was de stand weer gelijk (11). Door goed veldwerk van onze jongens waarbij o.a. een uitstekend dubbelspel werd uitgevoerd kregen de Stadion bewoners geen kans meer. In de resterende innings werden door enige honkslagen en drie veldfouten nog vier punten behaald, waarmede de eindstand op 51 werd gebracht. Door dit behaalde kampioenschap was ons team gerechtigd deel te nemen aan het kampioenschap van Nederland, dat de volgende dag in Schiedam werd gehouden. AJAX-HONKSLAGEN. Jos Groenewoud, die destijds bij een sliding over de thuis plaat, zo ongelukkig was zijn been te breken, is gelukkig weer hersteld. Wij hopen dat Jos het volgende seizoen nog menig punt voor ons zal scoren, doch dan op een minder gecompli ceerde wijze als tegen Blauw-Wit. Henk de Jong onze 1ste honkman van het tweede team was op 18 September opnieuw bij „een promotie" betrokken. Hij „promoveerde" van verloofd tot een gehuwd man. Zijn secondante was Henny Verheijden. Wij wensen Henny en Henk veel geluk en voorspoed toe. Jan Bonsen zal het volgend seizoen sneller langs de honken rennen, zo vernemen wij uit doorgaans betrouwbare bron. Nu hij zijn blindedarm in Purmerend is kwijtgeraakt voelt hij zich een stuk lichter. In de periode half Sept.,/October kunnen een aantal genodigde spelers (werpers en catchers) van onze club en zij die bij de opleiding van onze honkballers betrokken zijn (coaches), profi teren van de wijze lessen van de heer Glenn Martin. Wie Glenn Martin is, dat heeft u reeds in de dag- en sportbladen uitvoerig kunnen lezen. W. N. In Memoriam Eind Augustus bereikte ons het ontstellende bericht, dat de heer plotseling was overleden. Wijlen de heer Lotsy heeft de Nederlandse sportwereld op uitzonderlijke wijze gediend. Als spreker was hij vrijwel niet te evenaren en voor zijn organisatorische kwaliteiten had men, zowel in binnen- als buitenland, diep respect. Een groot sportsman is voor eeuwig van ons heengegaan. Hij ruste in vrede. Het Bestuur der A.F.C. „Ajax". In Memoriam Zondag 23 September 1.1. werden we opgeschrikt door het droeve bericht dat de heer geheel onverwacht voor eeuwig was ingeslapen. Wijlen de heer Schoevaart, vele jaren lid van onze club en één van de leden, die in 1940 de „Insulinde Cup" schon ken, was een telg uit het Schoevaart-geslacht, dat enorm veel voor onze club heeft gedaan. Frits was een beschei den sympathieke figuur, een Ajax-man, die nooit op de voorgrond trad, maar rustig zijn gang ging. In de twin tiger jaren vertrok hij naar het voormalige Ned.-Indië en dat hij zijn club trouw bleef, bewijst zijn naam, die in bovengenoemde Cup gegraveerd staat. Alhoewel Frits, na zijn terugkeer in het vaderland, weinig in de Ajax- kring werd gezien, bleef zijn belangstelling voor de ver richtingen van rood-wit levendig. Helaas, heeft de dood aan die belangstelling een einde gemaakt en is onze club makker van ons heengegaan. Voor eeuwig. Frits, beste kerel, rust in vrede. Het Bestuur der A.F.C. „Ajax".

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 7