A Is scherp opmerker hebt u natuurlijk direct ontdekt, dat er iets in de tekst van de frontpagina van ons blaadje is ver anderd; n.l. het redactie-adres. Twintig lange jaren hoe hiel den we het uit? stond daar te lezen „Molenkade 9". Dat is verleden tijd. Voortaan neemt de heer Middendorp de honneurs waar en wilt u dus wel zo vriendelijk zijn de kopij voor het „Ajax-Nieuws" naar Badhoevedorp te zenden. Nu moet u ach ter deze verandering van décor echt niets gaan zoeken, want in wezen is er maar heel weinig veranderd. Ons ontbreekt de laatste jaren de tijd, de zaak van de Ajax-krant voor de voilé honderd procent te dienen, met gevolg, dat er zo nu en dan in ijltempo gewerkt moest worden. Daar hebben we een einde aan gemaakt en zal in den vervolge de heer Middendorp met het blauwe potlood manipuleren, een karweitje, dat bij hem in goede handen is. Medewerkers aan de Ajax-krant, de heer Middendorp ver wacht uw pennevruchten vóór de achttiende van iedere maand in zijn brievenbus. Laat hem niet in de steek. De voetbal-machine draait alweer ruim een maand op volle toeren en wat ons eerste elftal betreft niet zonder succes. In vier matches bleven onze mannen ongeslagen en haalden zes punten binnen. Een knappe prestatie. De vijfde wedstrijd, tegen D.W.S.-.A., ging tegen de verwachting in verloren. Een lelijk klontje in de voetbalpap. Een bomvol Olympisch Stadion heeft naar dat „lelijke klontje" zitten kijken en was het er gloeiend over eens, dat enige Ajax-spelers beslist geen goede beurt hebben gemaakt. We weten wel, dat een derby immer en altijd wordt gespeeld in een sfeer, die een pikant smaakje heeft, maar mag toch nooit aanleiding geven tot onsportief gedrag. Zich beheersen is soms uiterst moeilijk, maar voor een sportman een eerste vereiste. De oorzaak van een nederlaag zoeken bij tegenpartij of scheidsrechter is glad verkeerd en nog kinderachtig ook. De club is daar niet van en ook niet mede gediend. Bovendien betaalt het publiek zijn dure guldens niet om naar onsportief gedoe te kijken. Het wil goed voetbal zien en daar heeft het recht op. Op de spelers, die uitverkoren zijn onze kleuren te verdedigen, rust de taak, hiervoor te zorgen. That's all! Het tweede elftal had een goede start. Van A.G.O.V.V. 2 werd in Apeldoorn met 05 gewonnen en Vitesse 2 moest op ons veld met 40 het onderspit delven. We hebben het tweede tegen Vitesse een uurtje gadegeslagen, maar om te zeggen, „we waren er weg van", neen, beslist niet. Wel zagen we een fantas tisch mooi doelpunt van Sjaak Swart, een enorme kogel in de bovenhoek, maar voor de rest was het heel matig. Ajax 3 ver loor met 36 van Spartaan 2 en versloeg U.V.V. 2 met 40. Ajax 4 klopte R.K.A.V.I.C. met 23, maar verloor van D.W.S.- A. 3 met 12. Vriend Dollee zond ons van beide wedstrijden een verslag, dat u elders in dit blad aantreft. Vijf, zes en zeven speelden nogal wisselvallig. De resultaten van deze teams vindt u in de uitslagenlijst. De jeugd draait weer prima, waarvan de heer Middendorp in zijn jeugdrubriek vertelt. Daar het ondoenlijk is van alle wedstrijden verslagen te geven, maar we uit ondervinding weten, dat het voor de spelers der lagere elftallen wel prettig is over de verrichtingen van hun team iets te lezen, verzoeken wij de aanvoerders, ons korte over zichten te doen toekomen. Wij zorgen voor de rest. Bij voorbaat onze dank. In „De Feijenoorder" lazen wij: „Hoe voorzichtig men moet zijn met het engageren van buitenlandse clubs blijkt uit de te Amsterdam gespeelde vriendschappelijke wedstrijd Ajax Schalke '04, welke in een 30 overwinning voor Ajax eindigde. Het blijkt, dat Schalke '04 voor die dag zijn spelers in twee groe pen had verdeeld, waarvan de ene tegen Ajax ging spelen en de andere in Hoesteii een wedstrijd speelde. Trainer Lengeyl experimenteerde namelijk. Men moet toch kunnen verwachten, dat de ploeg, die men engageert op zijn sterkst zal uitkomen, anders zou gauw de klad in dergelijke wedstrijden komen." We kunnen dit bericht noch bevestigen noch tegenspreken. We weten er namelyk niets van. Bovendien is het heel moeilijk vooral aan het begin van het seizoen om vast te stellen of een buitenlands team in de sterkste opstelling uitkomt. Dat geldt niet alleen voor ons, maar voor alle clubs. En dat geldt ook voor alle clubs, die in het buitenland wedstrijden gaan spelen. Zo deed hier in Amsterdam het gerucht de ronde, dat Feijenoord in Barcelona tegen het reserve-elftal van „Barcelo na" had gespeeld en met 20 verloren. De bekende ,,Men" zegt soms zoveel Dick Bessem, directeur „Olympisch Stadion" gaat jubileren. 1 October a.s. is het feest aan de Amstelveenseweg. 12% jaar zwaait, de man met de pijp, aan de voet van de Marathontoren, de scepter. En hoe! Rustig en zonder op te vallen. Hij heeft in de 12% jaar, dat hij in de Amsterdamse sporttempel de „Big Boss" is, de liefhebbers van sport en niet de liefhebbers van sport alleen heel wat geschonken (tegen betaling dan). Het zou interessant zijn, een lijst samen te stellen van al de evene menten, die onder zijn leiding plaats vonden. Het werd geen lijst maar een lijvig boekdeel. Kleurig als een regenboog, bont als een wielerkaravaan en geurig als een bloemencorso. Dick, „Ajax" wenst je nog vele jaren op de „Olympische Troon", in goede gezondheid en zegt je dank voor de prettige samenwerking, die we in de loop der jaren mochten ondervinden. Natuurlijk hebt u gelezen de headlines waren vet en dui delijk genoeg dat de heer Bobo Sal, op weg naar enge zaken relaties in ons land, aan de grens (Vaals) werd tegengehouden en meteen maar achter de tralies gezet. Volgens het dagblad „Het Parool" moet de Joegoslaaf naar voren hebben gebracht, dat hij hier „Iets te regelen had". Jammer, dat hij er niet bij- vertelde met wie. Misschien was hij wel van plan de vele dui zenden, die onze club nog van hem te vorderen heeft, bij pen ningmeester Dukker aan te reiken. Nu zit de Joegoslaaf dan in het schuurtje en zullen we maar rustig afwachten wat Bobo, als hij voor de kadi staat, uit de doeken doet. De dagbladen krij gen vermoedelijk aan dit, in werkelijkheid zielige mannetje, weer een lekkere vette kluif. De wegen in ons voetbalwereldje zijn niet altijd even dui delijk. Soms zelfs ondoorgrondelijk. Terwijl we rustig zitten te vissen misschien lag u aan het strand te zonnen wordt ons, als de bekende donderslag bij hemel zonder wolken, mede gedeeld, dat drie clubs aan het einde van het seizoen uit de Ere divisie zullen verdwijnen. Of je even een emmer leeg gooit. Overal waar je het oor te luisteren legt is men het met deze gang van zaken niet eens. Niemand doet echter een mond open. Ra, ra, wie klopt daar. Toen Piet van der Kuil verleden jaar het plan had om naar Spanje te verdwijnen, maakte niemand zich daar druk over. Plots haalt de heer Moulijn het in zijn hoofd om bij St. Nicolaas te gaan kijken, of heel Feijenoord plus nog een paar vlotte jon gens maken een hoogstandje. Gevolg, alle 3600,bepalingen over boord en betalen nu niet bepaald wat je wil een burgermans-inkomen plus nog wat. Niemand doet een mond open. We dansen rustig naar de pijpen van een paar handige jongens. Naar onze smaak al te handige jongens. Zondag j.l. hebben we dan het Utrechtse D.O.S. op bezoek gehad. Het veel geprezen D.O.S.dat de ploeg van de heer Joosten met 80 nu niet bepaald in de watten legde. In het clubblad van D.O.S. lazen we een serie ontboezemingen van sportcommentators, die overvloeiden van verheerlijking. De verslaggever van „Sport en Sportwereld" spande wel de kroon. Deze kenner van ons edele spel schreef o.a.: „D.O.S.- mannen, -kerels, keien, bedankt. Wat een show, welk een de monstratie, wat een pracht voetbal, wat een wedstrijd. Zelden ging een tegenstander met zoveel eer, met zulke cijfers ten onder". Nou-eerlijk, het lijkt ons wel een eer om met zulke cijfers ten onder te gaan. De man van de „Sportkroniek" schreef: „Het is... maar 80 geworden in een vreugde-dronken Utrechts Stadion. Jaap van der Lecks voetbalartiesten hebben de Geleense sterren van alle glans beroofd". En nu, die sterren uit Geleen, maar naar hun glans aan het zoeken.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 2