Gaarne even Uw aandacht 19 Grepen uit de Bestuursvergaderingen Aug./Sept. 1959 K.N.V.B. vestigt er de aandacht op, dat spelers, die nog ge rechtigd zijn voor andere verenigingen te spelen, niet in vriend schappelijke wedstrijden mogen uitkomen, voordat overschrij ving is verleend. Slechts met toestemming van de oude vereni ging kunnen dergelijke spelers in vriendschappelijke wedstrijden worden opgesteld. Vergoeding voor vriendschappelijke wedstrijden valt buiten maximum jaarvergoedingen aan spelers. Indien de vereniging in de hoofdklasse uitkomt bedraagt het maximum 50, Als voorbereiding voor de wedstrijd LuxemburgNederland B speelt het voorlopig Nederlands B-elftal tegen B.V.V. Uit genodigd zijn: H. Groot, L. Hogerman (reserve) en B. Muller (reserve). Van K.N.V.B. bericht, dat licentie trainer V. F. Buckingham, accoord. Naar aanleiding verzoek, van K.N.V.B. bericht, dat het sectie- bestuur betaald voetbal heeft besloten de indeling van de reserve le divisie regionaal te houden. Aldus niet mogelijk 2de elftal in de afdeling van Feijenoord en Sparta onder te brengen. Dispensatie-mogelijkheid ten aanzien van de vergoedingen, welke contractspelers genieten. a. Een speler, die tenminste 10 keer in het Nederlands A-elf- tal heeft gespeeld, kan een jaarvergoeding ontvangen tot maxi mum 10.000,b. een speler, die in totaal tenminste 10 keer in het Nederlands B-elftal heeft gespeeld en/of in het jeugdelftal tot 23 jaar en/of als reserve in het A-elftal is aangewezen, mag ten hoogste een jaarvergoeding ontvangen van 7.500,c. een maximum jaarvergoeding van 5000,mogen ontvangen de spelers, die in andere vertegenwoordigende semi-profelftallen hebben gespeeld en een behoorlijke staat van dienst hebben in hun vereniging, zulks ter beoordeling van het sectiebestuur. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat het hier geen verplich ting van de verenigingen betreft. Ongeregeldheden op de velden: 1. De verenigingen zijn verplicht, ingevolge H.R. van de K.N.V.B., tot het handhaven van de orde zowel vóór, tijdens, als na de wedstrijden. Deze plicht rust zowel op de thuisspelende als de bezoekende vereniging. 2. Het bestuur van de K.N.V.B. eist daarom, dat de verenigin gen in haar clubbladen of door middel van circulaires resp. waarschuwingsborden de bezoekers er op wijzen, dat bij onge regeldheden of bij handtastelijkheden tegenover de scheidsrech ter en andere personen, zowel tijdens als na afloop van een wedstrijd, competitie-ontmoetingen zonder publiek kunnen wor den vastgesteld. 3. De verenigingen hebben de plicht maatregelen te nemen om te voorkomen, dat na afloop van de wedstrijden publiek het terrein betreedt, opdat spelers, scheidsrechter en grensrechters het speelveld ongehinderd kunnen verlaten. De vereniging wordt in haar eigen belang aangeraden tijdig voldoende politietoezicht aan te vragen. Mochten zich onge regeldheden voordoen en kan niet worden bewezen dat politie toezicht is aangevraagd, dan zal dit de thuisspelende vereniging zeer ernstig worden aangerekend. K.N.V.B. (Afd. A'dam). Uit verslag Financiële Commissie Afgaande op het door de accountant aan de F.C. uitgebrachte rapport, stelt de F.C. de vergadering voor het bestuur voor het gevoerde beheer te décharcheren. De behaalde gunstige resul taten zijn niet alleen te danken aan opbrengst K.N.V.B.-toto, maar ook aan de opbrengst van de wedstrijd Amsterdam Real Madrid, welke op initiatief bestuur tot stand kwam. F.C. geeft gaarne uiting aan haar waardering voor de in deze door het bestuur van de afdeling ontplooide activiteiten. Afdeling Amsterdam doet beroep om voor Zondag 20 Septem ber Voorland voor te spelen wedstrijden (regionale competitie) beschikbaar te stellen. Accoord. A.S.V. „J.O.S." zegt hartelijk dank voor betoonde belangstel ling bij kampioenschap en de daaropvolgende promotie naar de 2e klasse K.N.V.B. Kon. Ned. Honkbalbond zegt namens Technische Commissie hartelijk dank voor de gastvrijheid in de periode van 18 Septem ber5 October bij ons genoten. Ned. Cricket Bond stelt er prijs op onze club te bedanken voor verleende medewerking o.m. het beschikbaarstellen van een scorebord (met bediening!) met betrekking tot de op 25 en 26 Juli j.l. te Amstelveen gespeelde wedstrijd Nederland Denemarken. (De heer H. Pil heeft zich op diverse manieren verdienstelijk gemaakt.) Goed werk, Henk! (Red.) Omroepvereniging V.A.R.A. verzoekt ons deel té nemen aan een programma-serie, die de titel heeft gekregen „VARA's Beker-Competitie" en waarin de achttien hoofdklassers elk in totaal tweemaal zullen verschijnen. Accoord. Algemene Vereeniging Radio Omroep. Evenals vorig jaar het geval was zullen ook het komende voetbalseizoen berichten van afgelaste wedstrijden in de rubriek „Sportspiegel" op Zondag van 12.3012.35 uur worden vermeld. De heer W. F. Kluft zegt in vriendelijk schrijven dank voor aangeboden cadeau. Van Gemeentevervoerbedrijf Amsterdam bericht, dat aan ons verzoek om betere verbinding met ons stadion niet kan worden voldaan. Volgens telling gaan ongeveer 2000 bezoekers per openbaar vervoermiddel en kan de aanvoer naar ons stadion door het materieel van lijn negen, aangevuld met extra-wagens, goed worden opgevangen. De afvoer van het stadion met de dienstwagens van lijn negen en de extra-wagens gaat snel. De 2000 passagiers worden in ongeveer twintig minuten afgevoerd. Tot zover het Gemeentevervoerbedrijf. Wij zijn het met deze uiteenzetting niet eens. De publieke opinie zegt ons overduidelijk, dat de aanvoer naar ons stadion bepaald onvoldoende is en in geen enkel opzicht te vergelijken met de mogelijkheden voor een bezoek aan het Olympisch Sta dion. Vooral bij slecht weer is dit voor ons wel een zeer grote handicap. Enfin, in brief onze bezwaren uiteengezet en beleefd verzocht deze kwestie aan B. en W. voor te leggen. Nederlands Handbal Verbond kreeg organisatie wereldkam pioenschappen veldhandbal dames toegewezen (1960). Om de finale een behoorlijk cachet te geven, doet Bond een beroep op ons, het Ajax-stadion beschikbaar te stellen. Moeten dat eerst even bekijken. Ned. Gun Company (Spuitbeton) N.V. Overdekte en onover dekte zittribunes zullen door genoemde N.V. onderhanden wor den genomen. N.V. Ned. Spoorwegen. Met „de Spoorwegen" contract voor onze uitwedstrijden, waardoor „vlug, veilig en voordelig" rei zen. Utrecht en Den Haag per bus. Home trainer Buckingham. Ajax-stadion. Diemenzijde, twee de huisje wordt gerestaureerd. Jubileum de heer G. Kruyver. Zullen acte de présence geven. A.V.V. „Zeeburgia" zegt hartelijk dank voor blijk van belang stelling bij 40-jarig bestaan. R.K.S.V. „Ambon" 40 jaar. Gemeentelijk Reclamebureau. Reclame tramwagens en -auto bussen. Contract voor een jaar verlengd. Anti-Rheuma. Verzoekt om collecte te mogen houden. Ac coord. Rijkspolitie Sportvereniging. Verzoekt van onze sportzaal gebruik te mogen maken. Kunnen, helaas, aan verzoek niet vol doen. „Oosterspeeltuin" deelt mede dat collecte 152,84 heeft opge bracht en zegt dank voor de medewerking. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 19