RADIO PES fOgT||WEi>9rRUD. VERfLAQEN AJAX - WILLEM II 2-2 De Tilburgers lieten in deze wedstrijd duidelijk zien, dat de 51-overwinning op Fortuna in Geleen geen uitgooier is ge weest. Vergeleken bij het vorige seizoen is Willem II zeer vooruit gegaan en beschikt nu over een heel goed elftal met Koopal als een gevaarlijke midvoor en de technicus Zaro als rechtsbinnen. Er bestaat een goed verband tussen de linies en aan snelheid is geen gebrek. Van meet af aan trokken de Tilburgers ten aanval en hielden voor het grootste gedeelte van de eerste helft het initiatief in handen, geenszins gedeprimeerd door twee afgekeurde doel punten, beide wegens buitenspel. Aan onze zijde werd er ook knap aan getrokken met snelle aanvallen als resultaat, die en kele malen zelfs gevaarlijk waren. Beide keepers werden nog al eens aan de tand gevoeld; Van Drecht kwam tot een prima save en collega Feyt redde ten koste van enkele corners. Een angstig moment voor onze goal liep goed af; de linksbuiten van Willem II passeerde onze defen sie maar faalde voor het doel. Henk Groot kon zijn draai niet te best vinden, was minder in de halflinie terug als gewoonlijk, en daar het nu juist méér nodig was, door een blessure van Muller, waren wij het middenveld enkele malen gevaarlijk kwijt. Tweemaal in de eerste en in de tweede helft éénmaal kwam hij zeer dicht in de buurt van een doelpunt. Rust 00. Willem II begon direct weer met een goede aanval, maar onze doelman Van Drecht bracht redding. Een snelle tegenaanval van Ajax volgde, C. Groot werd op tijd door Muller gelanceerd en een 10-voorsprong kwam op het bord. Wij bleven even in de running, Bleijenberg kogelde over, C. Groot kwam zeer dicht bij een tweede treffer. Maar Willem II dacht er anders over, via de linkervleugel werd een snelle aanval opgebouwd, een ver keerd „timen" van onze doelman en met een beleefd knikje maakte De Jong de gelijkmaker. C. Groot rukte er weer eens tussen uit, op tijd werd de bal aan Bleijenberg gepresenteerd en diens schot tot corner verwerkt. De goed leidende scheidsrechter Aalbrecht dacht er anders over en gaf doelschop. Prins hard werkend, zeer nuttig in de middenlinie, maar niet zo in vorm, knalde nog eens hard naast. Vlak hierna zagen wij tegen een 1—2-achterstand aan. Anderiesen versperde de ge vaarlijke linksbuiten Stallen de weg, niet geheel correct, en de toegestane penalty benutte De Wit feilloos. Onze ploeg gaf het niet op. Enige serieuze tegenaanvallen volgden, bij een waarvan Seelen zich op de rechtervleugel vrij speelde en Bleijenberg de voorzet met een prima kopbal benutte (2—2). Voor beide doelen deden zich in de laatste minuten nog kan sen voor, maar wijziging in de stand kwam er niet meer. Een zieke Ouderland vernam direct na afloop de eindstand; Bandrecorders, Televisie en Radio Grootste en snelste „Service" met 3 wagens Van Woustraat 74 en 84, Amsterdam-Z. spoedige beterschap, Piet. Plaatsvervanger Geelhuizen was een goede invaller, evenals Jan van Drecht, die Hogerman ver ving. Ons team heeft zeer behoorlijk gespeeld, Willem II was een beter geheel. Het publiek heeft snel en goed voetbal gezien, kunnen genieten van enerverende momenten en het gelijke spel als juiste resultaat aanvaard. C. E. DE V. Het vierde elftal verloor en won De competitie 1959/'60 is begonnen. De oefenwedstrijden (wedstrijden tegen veel te zwakke tegenstanders) zitten er op, en nu moeten we maar zien ,of inderdaad die „zwakke tegen standers", ons voldoende hebben voorbereid voor de komende competitie. De eerste wedstrijd werd tegen D.W.S.-A. 3 ge speeld, een behoorlijk elftal, wat we het vorige seizoen reeds hebben kunnen bemerken. In de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen ging ons trotse record, „ongeslagen kampioen", verlo ren. Voor de wedstrijd begon, wisten enige jongens nog niet, op welke plaatsen ze moesten spelen. We zaten met behoorlijk wat invallers en hadden we nu maar vervangers voor de mensen die er niet waren gehad, dan was het niet erg geweest, maar nu moest bijvoorbeeld K. Geelhuyzen, een rechtshalf, rechts back spelen omdat er niemand anders was. De wedstrijd was 5 minuten oud, of we stonden reeds met 20 achter. Na deze snelle openingstreffers raakten we wat beter op elkaar inge speeld, en konden onze half spelers, Henny Wiertz (prima wed strijd) en Dik Pouwels, het spel meer verplaatsen. We kwamen in de aanval en D.W.S.-A. 3, moest nu alle zeilen bijzetten om ons het scoren te beletten. Toch slaagden we er niet in, een doelpunt te maken en kwam de rust met 2—0 voor D.W.S.-A. 3. In de tweede helft hebben we gedaan wat we konden om de achterstand in te lopen, maar verder dan één doelpunt, door D.W.S.-.A. zelf gescoord, kwamèn we niet. De uitslag bleef 21 en 15000 toeschouwers, we speelden namelijk een voorwed strijd, zagen het 4e elftal (vorig seizoen geen nederlaag!), nu in de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen ten onder gaan. De tweede wedstrijd werd gespeeld tegen R.K.A.V.I.C. 2 in Amstelveen. Ook deze wedstrijd heeft ons nog niet gebracht wat we er van hoopten. Niet wat betreft de uitslag, die was in ons voordeel (32), maar wel wat betreft ons spel. Dat bleef nog onder de middelmaat. Als excuus zou aangevoerd kunnen wor den het zeer hobbelige en droge veld, dat voor goed voetbal ongeschikt was. We hebben hard gewerkt en nadat we een paar aardige aanvallen onbekroond zagen werd natuurlijk aan de andere kant gedoelpunt. Een misverstand tussen de overigens goed spelende invaller Rijsberger en keeper Boering, was daar de oorzaak van. In de tweede helft werd veel harder gevoetbald dan in de eerste helft, en de wedstrijd dreigde uit handen van de scheids rechter te glippen. Er werd door R.K.A.V.I.C.-verdediging op al lerlei manieren getracht ons het scoren te beletten. Toen R. Dukker weer eens gehaakt werd, nu binnen het strafschopge bied, kon de scheidsrechter niets anders geven dan een penalty. R. Dukker scoorde hieruit. We namen zelfs de leiding toen A. Post een soloren bekroond zag met een fraai doelpunt. R.K.A.V.I.C. 2 kwam toch nog naast ons toen de rechtsbinnen een hoge bal door het midden alleen nog maar kon bereiken door spil Dollee onderuit te duwen, zodat we met nog drie minuten te spelen gelijk kwamen te staan. Heel Ajax 4 naar voren en 1 minuut voor tijd kwam er een worsteling voor het doel van R.K.A.V.I.C. waaruit R. Duk ker, tussen allerlei armen en benen door, geholpen door een waar stofgordijn van zand, kon doelpunten. Gelukkig was de scheidsrechter in de buurt om te constateren, dat een en ander correct gebeurde en zodoende kregen we onze eerste punten van dit sizoen te pakken. Hiervoor waren verantwoordelijk: D. Boering, J. Severynse, A. Rijnsberger, K. Geelhuyzen, L. Dollee, H. Wiertz, K. v. d. Veen, L. Goudsmit, R. Dukker, Loman en A. Post. N.B. De wedstrijdverslagen van het 4e elftal werden anders altijd door „Canard" verzorgd. Deze kon ditmaal niet aan zijn verplichtingen voldoen i.v.m. het feit, dat hij op het ogenblik voor herhalingsoefeningen het militaire pakje heeft aange trokken. L. DOLLEE. „Invaller" bedankt voor medewerking. - Red.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 18