Restaurant «De Kuil» 14 Aanvoerder Kees Middendorp, die' al eens eerder de Rapidi- tas-doelman met harde schoten aan de tand had gevoeld, kreeg even buiten het beruchte gebied een vrije schop te nemen. Rustig werd de bal neergelegd om even later keihard en onhoudbaar door het „muurtje" heen in het net te vliegen. En toen Wiebus kort daarop no. 4 voor zijn rekening nam, was de buit binnen. Prima gedaan, jongens! Doelman v. Lieshout, prima! Jammer van dat ene foutje. We zeiden het nog vóór het begin, nooit weifelen, want dan ben je weg. Verder, niet zoveel uitgooien! Trap die bal flink uit. Dat is veel lastiger voor de tegenpartij. De backs Tanis en Brakel hebben ook heel goed gewerkt, al zouden wij gaarne zien dat ze wat resoluter ingrijpen. Doet een back dat niet, dan is hij gauw uit positie gespeeld. Bart Severeijnse verrichtte eveneens goed werk; hij hoedde zich voor een te ver opdringen. Een pluim voor onze beide kanthalfs, ze speelden rustig en weldoordacht. Ook onze buitenspelers gaven reden tot tevredenheid. Centervoor De Bruyne ondervond be slist te weinig steun van zijn binnenspelers die, zoals reeds ge zegd, door té zelfzuchtig spel vele kansen verknoeiden en ver gaten hun middenvoor, zoals dat heet, te lanceren". Juniores A4 tenslotte, om de A-afdeling te besluiten, „ploeg den" Animo 2 om met de reeds eerder gememoreerde 26—0! Waarover geen verslag. Wat zou je er ook van moeten ver tellen! Juniores BI. Hebben we dit seizoen weer een „vooraanstaan de" BI Wel, we hebben er nog niets over gelezen. Ze wonnen thuis van de Spartaan 1 met 42. Verloren echter tegen de Volewijckers op het Mosveld met 10. We hopen in het vol gend clubblad meer over deze knapen te kunnen vertellen. Juniores B2. Van dit front nog geen nieuws. Een vastgestelde ontmoeting tegen Z.S.G.O. ging niet door. Juniores B3. Aanvoeder Kervezee en zijn mannen konden bij K.B.V. niet verder komen dan een gelijk spel (33. Ook hier over bereikte ons nog geen verslagje. Dat moet allemaal nog een beetje gaan lopen. De volgende keer, hopen we. Juniores B4. In het begin van dit „Allerlei" vertelden wij reeds: 210; Slachtoffer was Aalsmeer 3. Brrr. Meer beschei den cijfers waren het tegen D.W.S. 4 (uit), n.l. 0—6, waarvoor het woord aan de heer Wolterink: „In de tweede wedstrijd van onze 0B4 bleek al spoedig dat dit niet zo gemakkelijk zou gaan als de week daarvoor. Na enig heen en weer getrap kreeg Uittenbosch een mooie kans, doch miste, evenals even later Baars. We mochten echter van geluk spreken, dat de D.W.S.-A.-middenvoor een hem door Happé en Brouman geboden kans niet benutte. Weer kreeg Uittenbosch een kans, doch de voorzet van v. d. Molen kopte hij over. Nu begon de Ajax-machine echter te draaien. Uitten bosch, v. d. Molen en Baars brachten nog voor de rust de stand op 03. Na de rust pakte D.W.S.-A. direct flink aan, waar door onze achterhoede (Happé, Bouwman, Goudsmit en keeper Te Paske), het even zwaar kreeg, doch zich uitstekend weerde. De kanthalfs Bonnet en Grootenboer verplaatsten het spel ech ter weer. De voorhoede (Baars, Uittenbosch, Hazewindus, Wel ling en v. d. Moolen) werd weer aan het werk gezet, wat resul teerde in nog 3 doelpunten. Eindstand dus 06." Voor een goed diner oj belegd broodje Rembrandtsplein 7 Salades, Croquetten enz. Juniores B5. Aan de Buikslotermeerdijk zag de heer v. Ens hen tegen de Volewijckers. „Bij de aanvang van het nieuwe seizoen moesten onze ben jamins de verre reis naar de Buikslotermeerdijk ondernemen, om daar de Volewijckers-jongens te ontmoeten. Na de aftrap bleken de onzen er danig zin in te hebben; blijkbaar wilden ze maar meteen hun moeders en vaders duidelijk maken, dat ze er wel „iets" van af wisten. Enfin, na 5 minuten mocht Freddie Bos al een vrije schop op de rand van het beruchte gebied nemen en na van richting te zijn veranderd, verdween het bruine leder onhoudbaar achter de Volewijckers-keeper. Onze achterhoede en middenlinie, gevormd door resp. het duo Piet Tol en Leo van Wijk en het trio Leon van Hilten, Fred Bos en Chris Knipmeijer, konden de aanvallen van de Over- kanters gemakkelijk baas. Pim Wijnands had het heel rustig tussen de palen. Onze aanvallen, goed opgezet door de binnen spelers Ronnie van Craaikamp en Jan Schelling, werden steeds gevaarlijker en Johan Cruyff wist twee daarvan goed af te werken, rust 03. Al spoedig na de rust scoorde Johan op z'n eentje nummer 4. Met een opeenhoping van Volewijck-spelers voor hun doel was er trouwens zeer moeilijk door te komen. Met een fraai ver diagonaal schot kogelde Tibor Stroker nr. 5 in de touwen. De enige speler, die ik nog niet noemde, Hans Driessen, speelde een rustige en solide partij. Hans en Tibor moeten er echter voor oppassen, niet te veel naar binnen te trek ken. De taak van de „vijandelijke" achterhoede wordt daar door te veel vergemakkelijkt. Jongens, een mooi succes, ga zo door." Bedankt heer v. Ens. En ze gingen door, want O.V.V.O. 4- Ajaxö, de Zondag daarna gespeeld, werd 013! Beste mensen, hier laten wij het bij voor deze keer. Mogen wij nog eens vragen om verslagen van wedstrijden, ook door de jongens zelf. Dat maakt zo'n „Jeugd Allerlei" veel aantrekkelijker dan dat we moeten volstaan met alleen maar de uitslag te vermelden. Gaarne dus aller medewerking. Wij groeten U! T M Laatste nieuws: 27 September Juniores Al door 6 0 overwinning op R.K.A.V.I.C. gepromo- yeerd tot „Regionaal". Proficiat, mannen! Zullen dus nu met nog twee clubs uit Amsterdam, drie uit Noord-Holland, drie uit Haarlem en drie uit Utrecht deelnemen aan de regionale com petitie van de K.N.V.B. Juniores A2. Eerste wedstrijd, eerste overwinning. J.O.S. 1 sneuvelde op Voorland met 53. Bravo! Juniores A3. Uit tegen D.E.C. Al; gewonnen met 31. Rust 10 achter! Geen beste wedstrijd op zeer slecht veld. Veel te ver opdringen van rechtsback Peter de Vries en spil B. Seve- rijnse waardoor onnodig gevaarlijke situaties voor ons doel. Kuiter en v. d. Toom (2x) scoorden! Juniores A4. Gingen ook niet voor niets naar de Oudekerker- laan. Daar moest D.V.A.V. 2 een liefst 81 nederlaag incas seren. Juniores BI. Op Voorland II gelijk tegen R.K.A.V.I.C. junio res BI (33). Na een nederlaag een gelijkspel, dus de volgende week winst, boys? Doe je best. Juniores B2>Op het complex „Riekerhaven" tegen Neerlandia werden ook hier de punten gedeeld (22). Juniores B3. Tegen S.D.W. BI uit aan de Multatuliweg. Za gen nog nimmer zo'n bar en bar slecht veld. S.D.W. geen enkele blaam. Is Gemeenteterrein. Voldeed zelfs niet aan minimum afmetingen. Goed spel niet mogelijk. Onze jongens toch kranig gespeeld tegen fysiek meerdere tegenstander. Beheerst doelpunt van linksbuiten De Boer. S.D.W. tien minuten later gelijk (11). Uit corner goede kopbal van Tijn Middendorp (12). Na de rust S.D.W. weer gelijk (duidelijk buitenspel) (22). Dit toch juiste verhouding. Pluim voor Kervezee! Juniores B4. In niet zo'n beste ontmoeting tegen J.O.S. B3 een 21 zege. Maar goed, de puntjes zijn binnen. Juniores B5. Flink op schot tegen N.F.C. B6. De doelman der gasten moest zeven keer „vissen". Keeper Wijnands aan onze kant hield de poort stevig gesloten. T. M.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 14