Ge-enDOSseerd 12 Nochtans was de 2—O-nederlaag zeer eervol te noemen, hetgeen ook wel bleek uit het feit, dat gedurende onze twee wedstrijden het publiek volkomen haar sympathie aan de jonge Hollandse spelers gaf. Wanneer u weet dat andere ploegen met 40, 60 en 70 verloren, dan mogen we toch wel vaststellen dat het doelsaldo in twee wedstrijden, 0—2, tegen zeer sterke tegenstanders, voor. ons zeer eervol genoemd mag worden. En we zijn blij te kunnen zeggen dat onze jongens.de kleuren van onze vereniging in den vreemde hoog hebben gehouden; door hun onverzettelijke wil, door hun niet uitdovend enthousiasme, en door hun verdedigend zeer sterk spel hebben zij het publiek in vervoering gebracht en, naar wij van de leiders van andere verenigingen vernamen, een zeer gunstige indruk in San-Remo achtergelaten. Daarvoor jongens, namens Ajax hartelijk dank! Tenslotte willen wij u een aardige bijzonderheid, die o.i. niet van belang ontbloot is, niet onthouden. Even vóór de eerste wedstrijd n.l. kwam de scheidsrechter in de kleedkamer met de vraag wie de „capitano" was. Toen Schaaphok naar voren trad vroeg hij waar zijn band was. Band ,,Ik weet niets van een band." De heer Weilbacher vertelde ons, dat het bij alle wedstrijden in Italië gebruikelijk is, dat de aanvoerder een gekleurde band om zijn arm draagt. Dit in verband met het feit dat de scheids rechter zich met geen enkele speler bemoeit dan alleen met de „capitano". Deze scheidsrechters nemen niets. Er is geen enkel commen taar over hun al dan niet juiste beslissingen, doch ze geven, wanneer dit nodig is, uitsluitend de aanvoerder de opdracht de spelers van hun besluit op de hoogte te stellen. O.i. een uit stekende instelling die zeker ook in ons land de aandacht ver dient. En hiermede, sportvrienden, zijn wij aan het einde van onze Italiaanse impressies gekomen. Vooral onze spelers hebben veel kunnen leren. Wanneer zij alles, wat zij qua voetbal hebben ge zien voor 50% in hun spel weten te leggen, dan zijn wij ervan overtuigd dat het spelpeil van ons jeugdvoetbal een fikse sprong omhoog zou maken. Orde, tucht, discipline, opoffering, onzelf zuchtigheid, al deze factoren heeft men in dit Italiaanse spel kunnen terugvinden. Hier zagen wij niet in de eerste plaats in dividualisten maar bovenal een „team" aan het werk en dit is o.i. het mooiste dat een vereniging zich kan wensen. J. MARTENS A. DE WIT. AJAX - D.O.S B. S. LE MARCHé. D-Day, op Zondag 27-9-1959. x) Weet u 't nog dames? Hoe uw grootmoeder sprak van „een verrel satinet" oftewel een kwart el. Als tegen N.A.C. zag Ajax zich het eerste verrel-uur1) 't initiatief ontnomen, ja: Gedrukt tegen de muur. Toen lukte alles hij een D.O.S. dat dacht met Fortunezen te doen te hebben en.8—0 of zoiets viel te vrezen. Maar ziet, er kwam een Ajax uit de bus met knappe passen. Cees wist met een daarvan èn laag „de lange" te verrassen. Rood-Wit ging door nu was 't de Don die 't op zijn heupen kreeg, die bij de jongens achter 't doel tot grote hoogte steeg. Toen ieder dacht, die Donald zag, dat hij opnieuw zou scoren wistVan der Linden via Brokx Van D r e cht s doel te doorboren. Merkwaardig, trots de spanning nam nu 't spel een hoge vlucht. Het Abe sorry Ton-nie was niet van de Meerse lucht. Doch hóé de D.O.S.-supporter zich scanderend ook mocht weren, met deze Prins-elijke ploeg viel niet te marchanderen. Geelhuizen, Muller en Van Ham, Van Mourik, Anderiesen stuwden de „Swart" zó feilloos dat hij 't ruime sop kon kiezen. Al was de beste kans dan ook voor Voges (opgelegd!), de meeste kansen kwamen toch „Groots" bij Rood-Wit terecht. Opvallend was dat 't „vóór" dit keer niet uit het midden kwam. Nee, Ajax was in deze strijd bepaald niet vleugellam.. Het liep weer Ajax voetbalt weer weet Geudeker te melden. Dat ze het weten als weleer op alle voetbalvelden. Als Henk straks zijn houwitser weer in stelling heeft gebracht Neemt ieder als van ouds zich voor dit Ajax weer in acht.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 12