J. F. H. Asbeek Brusse - Borneostraat 8-10-12-14 RADIO - TELEVISIE - BANDRECORDERS - PLATENSPELERS Telefoon 54251, privé 743417 11 niet alleen aan de top maar ook in diepte. Dit was voetbal, waarvan wij werkelijk hebben genoten; voetbal, tot in alle on derdelen verzorgd. De Italianen spelen het midden-Europese voetbal, een sterk doorgevoerd „shortpassing", maar zo snel en zo zuiver dat men de indruk krijgt tegen 13 i.p.v. 11 spelers te spelen. Daarbij komt nog, dat bij een aanval het gehele elftal mee naar voren trekt om, wanneer dit bij een tegenaanval nodig is, in zijn geheel weer terug te trekken. De ene keer ziet men dus zowel spil als beide backs op het midden van het veld terwijl men bij een aanval van de tegenpartij onmiddellijk 5 k 6 spelers voor hun eigen doel terugvindt. Onnodig te zeggen dat deze speelwijze een prima lichamelijke conditie maar ook een goed spelinzicht vereist. Verder is ons opgevallen dat alleen in het uiterste geval een mannetje wordt genomen; stelregel is dat elke bal onmiddellijk naar een vrijstaande speler wordt, geplaatst, waardoor het tem po zeer hoog ligt. Wat onze eerste wedstrijd tegen het sterke Sampdoria be treft, deze heeft een voor ons wel zeer dramatisch verloop ge had. Het begon prima, want na 10 minuten spelen passeerde Engelsma in een prachtige rush zowel de halflinie als achter hoede, hetgeen de talrijke toeschouwers vol bewondering deed applaudisseren. Helaas verrekte hij even later zijn dijspier en moest toen de gehele wedstrijd voor 25% op de buitenplaats mee- hinken. Aangezien er voor geen enkele speler (ook niet voor de keeper) invallers werden toegestaan, betekende dit voor onze ploeg een morele klap. Even gingen we door de knieën maar herstelden ons gelukkig vlug en bleven doorvechten als leeuwen. Rust 00. Na de rust kregen we opnieuw een harde klap. Wim van West werd door de scheidsrechter naar de kleedkamer verwe zen. Later zou blijken dat deze scheidsrechterlijke beslissing niet helemaal juist was geweest, hetgeen achteraf ook werd toegegeven; maar goed, Wim moest er uit en daar stonden we met zijn negenen tegen een overmacht. Iedereen op de tribunes voorzag nu een inmaakpartijtje, maar onze jongens dachten er anders over: ze werkten als paarden en gaven alles wat ze hadden om in elk geval een gelijk spel te bevechten. Vooral onze half spelers Schaaphok, Pronk en Roosendaal vormden met Redeker, Konings en keeper Slager als het ware een muur waartegen elke stormloop te pletter sloeg. Aanval op aanval werd door Sampdoria opgezet, met z'n elven zwermden ze voor ons doel. We vochten met de rug tegen de muur. Nog 10, nog 5, nog 1 minuutzouden we het halen? Dan plotseling een tegenaanval. Wim Lindenberg krijgt de bal van rechts met alleen de keeper voor zich: helaas plaatste hij de bal langs de verkeerde kant van de paal. Jammer, want deze ene kans had ons uiteindelijk nog de overwinning kunnen bezorgen. Thans werd het 00, een uitslag waarmede we, gezien onze numerieke minderheid, zeer tevreden waren. Niet alleen het publiek maar ook de pers was vol lof over onze jongens en ver meldde met grote koppen in de krant dat Ajax met veruit het jongste elftal van het gehele tournooi, de overwinning van het sterke Sampdoria had geblokkeerd. Allen hebben tot het einde gevochten. Maar toch moeten we even èèn man naar voren halen n.l. onze spil Anton Pronk. Wat deze knaap gepresteerd heeft, is ongelofelijk. Overal waar ge vaar dreigde was hij present. Van het publiek ontving hij een aparte ovatie, terwijl pers en leiders van andere verenigingen hem feliciteerden met zijn prachtig spel. Als waardering hier voor kon hij een mooie wimpel in ontvangst nemen. Intussen hadden wij twee dagen de tijd om Joan Engelsma, Coen Post en Ab Slager, die met een grote schaafwond aan zijn dijbeen sukkelde, op te lappen. Na enige massages en wat daar verder bijkwam, togen we Dinsdagmorgen met deze drie knapen naar het veld om via een lichte training te kijken of we hen konden opstellen, want we mochten geen enkel risico nemen. Joan en Coen draaiden goed maar Slager had zichtbaar veel last van zijn been, zodat besloten werd Wim Noordman in het doel te zetten. Zodoende kwamen we in de tweede (beslissende) wed strijd tegen het zeer sterke Internazionale met de volgende op stelling in het veld: Noordman, Redeker, Post, Roosendaal, Pronk, Schaaphok, Koghee, Te Slaa, Engelsma, Keizer en Petersen. „Inter" had ons tegen Sampdoria zien spelen en naar wij later vernamen hadden zij gedacht met 5 of 60 te zullen winnen, hetgeen toch wel anders is uitgelopen. Ofschoon de 2O-neder laag tegen deze zeer sterke ploeg voor ons een eervol resultaat is, moeten wij toch eerlijk bekennen dat „Inter" de overwinning volkomen heeft verdiend. Maarzij hebben er van begin tot eind heel, heel hard voor moeten vechten. Ook hier was weer de perfecte man-dekking de oorzaak dat onze voorhoede niet los kon komen: zij was volkomen in de greep van de Inter-verdediging en het bleek voor onze jongens onmogelijk zich hieraan te ontworstelen. Waar onze vleugel spelers en Engelsma ook gingen, steeds' hadden zij een strenge bewaking en er was geen schijn van kans zich hieraan te ont trekken. Maar wéér waren het onze half spelersSchaaphok, Pronk en Roosendaal, die in samenwerking met Post, Redeker en Noord man, bergen werk verzetten, van geen wijken wisten en de tegenstander bij elke aanval een „halt" toeriepen. Zelfs op een moment toen een hoge bal in ons doel zou belanden, wist Anton Pronk deze op schitterende wijze te retourneren, hetgeen hem op een stormachtig applaus van het publiek kwam te staan. Nee, ware onze voorhoede van hetzelfde kaliber als onze achterhoede geweest, wij waren zeer zeker verder gekomen. KARPETTEN Kiras Kroon Broussa Wilton Kinderwagens DWU BEDDEN Laxtilit schuimrubber Spiralen Dekens, Lakens en Slopen Gordijnstoffen V loerbedekking MEUBELS Huiskamers Bankstellen Slaapkamers Rooktafels Kapstokken Stofzuigers, Wasmachines, Gasfornuizen, Keukenuitrustingen, Serviesgoed, Scheerapparaten, Infraphil en Hoogtezonlampen, Strijkbouten, enz. Bromfietsen: SOLEX, RAP, MAGNEET - Rijwielen: MAGNEET, BURCO, MAXWELL, SIMPLEX, BURGERS E.N.R., RS KOLEN-, OLIESTOOK- en GASHAARDEN. Prima merken. Reparatie-inrichting voor al onze artikelen. Desgewenst gem. betaling. Prima service Voor Ajaxleden en donateurs 10 pet korting, uitgezonderd prijsbeschermde artikelen, bij contante betaling

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 11