Sportmagazijn Leo van de Kar Ooede prestaties CEINTUURBAAN 149 -153 - 155 Telefoon 73 55 71 er was afgesproken dat, zolang er gespeeld moest worden, niemand mocht gaan zwemmen en op tijd thuis moest zijn. Natuurlijk een hard gelag voor onze jongens, maar er zouden nog genoeg dagen komen dat zij hun hart aan het strand kon den ophalen. Wij willen u natuurlijk niet vervelen met een beschrijving te geven van ons leven in San-Remo. Laten wij hier alleen maar vastleggen dat deze internationale badplaats een groot aantal prachtige winkelstraten heeft, waar de bezoekers zich tot des nachts 4 uur kunnen amuseren en waar alle winkels geopend blijven. Het Casino in San-Remo is zowel van buiten als van binnen buitengewoon mooi; wij weten het, omdat de directeur van dit Casino ons een avond heeft aangeboden die klonk als een klok. Tenslotte bezit San-Remo een prachtige kilometerslange boulevard met een verrukkelijk strand, waar vooral 's avonds veel internationaal verkeer is. Het schijnt dat de Hollandse gebarentaal toch niet zo slecht is, want hoe ze het „gefixed" hebben weten we niet, maar zeker is dat onze blonde knapen al heel gauw de harten wisten te veroveren van schone meiskes als bijv. Signorina Spaghetti, Miss Snorrebrot en Fraulein Schaumwein. Maar ja, daarvoor zit je per saldo aan de Italiaanse Rivièra. Alvorens dan dit reis-gedeelte te besluiten en over te gaan tot de sport willen wij u nog vertellen, dat wij Vrijdags vóór ons vertrek een excursie gemaakt hebben langs de „Oöte d'Azur" Deze tocht duurde van 's morgens kwart voor acht tot 's avonds half negen en voerde ons vanaf San-Remo via Ventimiglia langs Menton, Monaco, Monte-Carlo, Nice naar Cannes, dus langs de gehele Italiaanse en Franse Rivièra. Een tocht om nooit te vergeten. Men moet een dichter zijn om al het schoons, ja het majestueuze van deze schitterende kust strook onder woorden te kunnen brengen. Wij kunnen alleen maar zeggen dat wij blij, heel blij zijn dit alles met eigen ogen te hebben mogen aanschouwen. Menton met al zijn rijkdom, de prachtig gelegen villa's van Churchill, Greta Garbo en Fernandel e.a., Monaco met zijn prachtig paleis en zijn exotische plantengroei, Monte-Carlo met zijn wereldberoemd Casino en prachtige kastelen, Cannes met zijn pittoreske jachthaven en Nice waar de „beau monde" van geheel Europa haar vacantie doorbrengt. En toen we 's avonds terug gingen en keken vanaf de bergen enige honderden meters naar beneden waar de lichtjes in de badplaatsen reeds ontstoken waren, hetgeen een fantastisch gezicht was, bekroop ons een gevoel van bewondering: wat kan de wereld toch mooi zijn Zaterdagmorgen was het koffers pakken en 's middags om zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding weet wat U nodig heeft 3 lijnen Permanente camping show Wiet U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig drie uur stonden we aan het station om weer naar Holland terug te keren. Een handdruk aan hen die wij gingen verlaten, voor enkele spelers een afscheidskus van hun Zweedse schonen; nog een laatste blik op de boulevard, de stad en het Casino en toen zette de trein zich in beweging. Huiswaarts! San-Remo, wij groeten u met een „a rivederci", dankbaar voor al het goede dat wij bij u mochten genieten. Maar bovenal danken wij uit naam van ons Bestuur en spelers, onze vrienden van „Carlin's Boys", die ons uiteindelijk in de gelegenheid hebben gesteld deze unieke trip, waaraan wij de mooiste herinneringen zullen bewaren, te mogen maken. Wanneer wij vervolgens het sportieve gedeelte van onze Ita liaanse reis mogen vertellen dan dienen wij er in de eerste plaats de aandacht op te vestigen dat het internationale „Carlin's Boys"-tournooi een der bekendste tournooien in Italië is en dat elke vereniging het als een eer kan beschouwen hiervoor te worden uitgenodigd. Dit keer werden voor het merendeel kampioenselftallen uit genodigd zoals F.C. Barcelona (Spanje), Hayduk (Joegoslavië), Vevey (Zwitserland), Friedrichshafen (Z.-Duitsland), Black burn Rovers (Engeland), Ajax (Nederland), waaraan nog toe gevoegd de sterke Italiaanse clubs Internazionale, Torino, Sampdoria, Bolzano, F.C. di Roma en Carlin's Boys. Het begrip Jeugdtournooi moeten wij niet zo nauw nemen, want de leeftijdsgrens was 1 Januari 1940, zodat aan dit tour- nooi spelers deelnamen waarvan de leeftijd ongeveer 19jJ/£ jaar was. Ook het begrip amateur moeten wij met een grote korrel zout nemen; dat zijn deze knapen beslist niet. Deze jeugdspelers ontvangen weliswaar geen enkele vergoe ding voor de wedstrijden, doch aan de andere kant hebben zij wel een overeenkomst met hun vereniging getekend, zodat zij deze club niet zonder toestemming kunnen verlaten. Daartegen over staat dat zij geen enkele contributie betalen, alles wat zij voor de sport nodig hebben van de vereniging ontvangen en soms ook nog wel eens aan een andere club worden uitgeleend. Wil nu een bepaalde club zo'n speler overnemen, dan bestaat hiertegen geen enkel bezwaar mits deze vereniging alle kosten die een club voor zo'n speler heeft gemaakt betaalt. U ziet van een zuiver amateurisme is hier geen sprake. Over de vraag, of het wenselijk is om ook in ons land een bepaald aantal top- jeugdspelers op de een of andere manier aan een vereniging te binden, wil ik gaarne in een volgend artikel wat verder uit wijden. Dit was het twaalfde internationale tournooi van „Carlin's Boys". Van de elf voorgaande tournooien heeft Internazionale vijf maal de eerste prijs gewonnen en het ziet er wel naar uit dat deze club, met de beste Italiaanse trainer Mercer, opnieuw de erepalm zal veroveren. Het stadion zelf is een prachtig stuk architectuur, met boven op de tribunes ongeveer 50 lichtbakken waarin zich 2 of 3 sterke lampen bevinden. Hierdoor wordt het veld zeer helder verlicht. Het speelveld is echter ontzettend slecht: kaal, met alleen in de hoeken een paar grassprietjes en keihard. Het is wel typisch dat alle buitenlandse ploegen (uitgezonderd F.C. Barce lona) met dit veld de grootste moeite hadden. Bovendien moet men aan het Italiaanse publiek wennen. Het joelen, fluiten en schreeuwen is niet van de lucht waardoor men zich in een arena waant, vooral ook, omdat de spelers door een groot ijzeren hek het veld betreden dat achter hen gesloten wordt en niet eerder wordt geopend alvorens zij het veld weer verlaten. Het spel van de Italianen is niet zachtzinnig, ofschoon we toch ook niet kunnen zeggen dat het echt ruw is: deze spelers gaan zo in hun spel op en zijn zo geconcentreerd dat het net lijkt alsof er voor hen geen tegenstander bestaat. Maar hun lichaamstechniek, hun snelheid, hun reactiever mogen, hun balbehandeling, hun anticiperen en het „teamwork" vooral zijn bewonderenswaardig. De man-dekking voeren zij zeer consequent door, zoals wij in diverse wedstrijden hebben kunnen constateren. Zowel de vleugelspelers als de middenvoor werden volkomen uitgescha keld. Wanneer wij u zeggen dat wij diverse vleugelspelers aan het werk hebben gezien waarvoor men in Holland graag een halve ton of meer zou willen betalen, dan kunt u zich misschien een voorstelling maken van het peil van het Italiaanse voetbal, 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 10