Restaurant «De Kuil» CRICKET j WIM ANDERIESEN «r Van Toon van Genderen ontvingen wij nog de onderstaande verslagen: Op Zaterdag 1 Augustus moest Ajax het opnemen tegen Lijnden. Daar wij de voorsprong van twee punten op Blauw-Wit wilden behouden is er flink van leer getrokken en werd Lijnden met 260 verslagen. Een week later moest onze ploeg naar Uithoorn. Daar Blauw- Wit opnieuw punten verspeelde was een gelijk spel voor ons voldoende om de titel te veroveren. Er werden echter geen halve maatregelen genomen, wat uit onze zege wel blijkt (254). Rest mij nog te vermelden de aardige geste na afloop van ge noemde match. Door de aanvoerder en een supporter van Uit hoorn werd ons een bouquet bloemen aangeboden. Vooral van de „Volbloed"-supporter bij vele bekend als „Dirk" werd deze daad door ons bijzonder op prijs gesteld. Na afloop was er voor de spelers met hun dames in ons Stadion nog een gezellig samenzijn. Waarderende woorden werden gesproken door onze honkbal-voorzitter M. Bremer en het aanwezige bestuurslid Jan Elzenga. Ajax-juniores. In ons vorig clubnieuws heeft u vernomen dat onze juniores ongeslagen het kampioenschap van hun afdeling wisten te be halen. Wat u misschien onbekend is gebleven was het volgende; dat dit kampioenschap als nummer één uit de bus van het sei zoen 1959 kwam. Intussen hebben onze juniores een wedstrijd om het kampioenschap van Amsterdam tegen „Quick" (de kampioen uit afd. C) gespeeld. In een aardige wedstrijd won onze jeugd met 114. Nu maar afwachten wie onze volgende tegenstander zal zijn. Blauw-Wit of J.O.S., want deze clubs moeten nog een beslissingswedstrijd spelen wie kampioen wordt in afd. B. Dus de knuppel nog even warm houden boys. Moest ik het vorige verslag enigszins teleurgesteld afsluiten, in onze eerst daarop volgende wedstrijd wilde een ieder blijkbaar tonen ook beter te kunnen. Het sterke V.U.C. werd hiervan het slachtoffer. Deze tegen stander, die nog geen enkele keer onder de 100 was gebleven, werd nu voor Slechts 33 schamele runs aan de kant gezet. Ger Schermer kwam hier als de grote triomfator uit de strijd met de bowlingcijfers 6 voor 7. Max Griebling was de verras sing van de dag door 3 voor 4 te laten noteren en ook zijn schitterende running-catch dient aan de vergetelheid te wor den ontrukt. Ons totaal van 102 werd daarna voornamelijk gedragen door 30 van Rob Dukker en 26 van Hans Dukker. V.U.C. wilde het daarna nogmaals proberen, maar moest dat spoedig staken, wilde zij geen innings-nederlaag te slikken krijgen. De drie weken rust,.die wij daarna van de competitieleider kregen, bleken ons geen goed gedaan te hebben. Koploper V.O.C. 2 profiteerde hiervan op solide wijze, door ons batting-team voor 65 runs uit te gooien. Beklag over gedrag. 1 Een scheidsrechter riep eens „twee slag", De slagman schoot toen in de lach, Bij een volgende slag Kwam een tong voor de dag Ik vraag mij af, of dat mag*). i Eté. Neen, doet afbreuk aan het gezag. Ajax-adspiranten. Als u onze verslagen over onze adspiranten regelmatig heeft gevolgd, dan zult u het met ons eens zijn dat onze jeugdige spe lers het er uitstekend hebben afgebracht. Voor het eerst namen zij dit seizoen aan de competitie deel, met als resultaat: een beslissingswedstrijd om het kampioenschap tegen O.V.V.O. Deze match wisten de O.V.V.O.-ers echter op verdiende wijze te winnen, waarmede wij hen nog van harte gelukwensen. Al met al heeft trainer M. C. van 't Hof (bij ons beter bekend als Rien) veel eer van zijn werk gehad. In ons volgend clubnieuws zal de leider van onze jeugd, de heer E. H. van Tuijl, nog een overzicht geven van de resul taten van het afgelopen seizoen. Namens de commissie: W. N. Alleen Hans Dukker (31) en Joop Thiry (12) bereikten de dubbele cijfers. Uiteraard was dit totaal te weinig voor een tegenstander van dit kaliber. Desondanks hebben we getracht er nog iets van te maken en hierbij misten we de op vacantie zijnde Schirmer yfel zeer. De eerste wickets vielen reeds spoedig o.a. door een prima vang van Aarnaud Barentsen. Maar wederom lieten de jeug dige v. d. Valk e.a. de score daarna gestadig stijgen tot 100 v. 8, waarmede werd gesloten. Opvallend was de come-back van Ferry Dukker Sr., die met zijn ongevaarlijk lijkende slows 2 wickets nam voor slechts 6 runs. Verder bowlden Hans Dukker 2 v. 38, Henk Pil 1 v. 3, e.a. min of meer succesvol. Zeker mogen we de wonderlqke catch van &ené Gerrits niet vergeten. Met een clowneske beweging greep hij naar een snoeiharde drive van één der V.O.C.-batsmen en tot ieders verbazing, mis schien het meest van hemzelf, hield hij de ongetwijfeld „hete" bal in zijn hand. Maar René Gerrits deed al meer goeds. Na afloop van één der wedstrijden liet hij de „derde innings" te zijnen huizes spelen, hetgeen ons veel plezier, maar zijn vrouw en dochter veel werk bezorgde. Wij hebben zelden zo'n prettige en goede „derde innings" ge speeld en waarschijnlijk verzoette dat loon de arbeid. CANARD. Van 't Hofflaan 10 Amsterdam-Oost Telefoon 741502 Beveelt zich beleefd aan voor alle verzekeringen Inspecteur U.V.B. Voor een goed diner of belegd broodje Rembrandtsplein 7 Salades, Croquetten en*r»

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 9