'©-"UONKBAL ASSISTENT EEN PAAR DAGEN 8 Ajax 1. Aangezien het „eerste" team een veilige plaats op de rang lijst had weten te veroveren, werden er in de resterende wed strijden mede door vacanties van enkele spelers in het bui tenland enige juniores opgesteld. Tegen H.C.K. had onze ploeg een 50 voorsprong weten op te bouwen, doch door veld- f outen in de laatste inning werd deze veilig lijkende stand te niet gedaan en was een gelijk spel het resultaat. S.C. Haarlem, dat voor de match nog als degradatiecandidaat geboekt stond, kon na afloop verheugd naar huis terugkeren, want door de 61 overwinning was de „rode lantaarn" geen probleem meer. Jam- Beslissing was dubieus. De hitter was sterk als een reus, Een stootslag gaf hij met zijn neus, Eén man had er pech, Niet de vent met de scheg, Voor wie werd vermeld „velderskeus" Eté. Eind Juli dacht ik zo: ik ga even mijn nieuwe diploma halen en meldde mij op kantoor. Roef in druk telefoongesprek, klaar, weer telefoon, klaar weer enz. enz. en na een half uurtje kon hij eindelijk zijn hand uitstrekken naar mijn diploma, mis, weer telefoon enz. Van werken kwam niet veel terecht en dat was de reden om mijn diensten als assistent voor een paar dagen aan te bieden. Ja graag, zei Roef en zo zat ik dan een paar dagen op kan toor. Maar wat een druk gedoe was dat daar en toch wel een gezellige drukte. Laat ik beginnen met te vertellen, dat dit juist de twee laatste dagen waren van de transfermaand en dus een getelefoneer van je welste, waarbij nog kwam de uitreiking van de nieuwe diploma's vóór de eerste wedstrijd. Een paar aardige en minder aardige voorvalletjes mag ik hier wel verklappen. Om te beginnen met de minder aardige: we hadden van de transferlijst voor het gevraagde bedrag, per telefoon, een linksbuiten afgenomen. „Goed meneer, maar ik zal over een kwartier terugbellen of het accoord is." Na een kwartier, half uur, drie kwartier niets gehoord, dus na een uurtje maar weer gebeld. „Ben nog bezig met het bestuur." Na een paar uur maar weer gebeld. Enfin, om kort te gaan de affaire ging niet door. Kijk, als je in zaken zo iets doet, ben je voorgoed je naam kwijt, maar in de sportwereld schijnt dit mogelijk. Voor een speler van ons waren drie liefhebbers komen opdagen, maar een club uit A. had als eerste de voorkeur ge kregen. De speler zelf (transfer procenten?) heeft zeker zo'n 20 maal opgebeld. Bij de voorzitter thuis en op kantoor, maar hij kon steeds geen resultaat melden. Dan maar weer A. op gebeld, Rotterdam, Zaandam, maar altijd weer: „meneer is bezig of niet thuis," of wat ook. Resultaat: ho maar. Later hoorde ik dat deze affaire om 's avonds 5 min. vóór twaalf, op de laatste dag dus, voor elkaar is gekomen! Aardig was: Een meneer belt op, zegt: wilt u mij als dona teur noteren en dan mag ik toch meedoen aan de pool. Ja, meneer, maar donateur bij ons kost 55,per jaar. Verschrikt: O nee, ik dacht 5,dan maar niet. Een jongmens van 16 jaar: Meneer, mijn vader is overleden, maar ik kan nergens zijn diploma vinden en ik wilde in zijn mer was dat onze juniores in de wedstrijd aan „slag" weinig konden uitrichten. Onze laatste competitie-wedstrijd ging in Utrechttegen U.V.V., dat door een zege op onze ploeg kampioen zou zijn. Aangezien een dag eerder A.B.C. (U.V.V.'s enige overgebleven concurrent) de beide punten aan H.C.K. moest afstaan, waren dus de Utrechtenaren al kampioen geworden. Dit kampioen schap is volkomen verdiend en langs deze weg feliciteren wij de Utrechtenaren nogmaals van harte met hun promotie naar de „Hoofdklasse". Een schrale troost is het voor ons dat wij in Mei U.V.V. met 92 hebben geklopt. Voor deze nederlaag namen zij nu duchtig revanche want via 65 (na zes innings) was een 145-zege hun deel. Ajax en de K.N.H.B.-beker. Door overwinningen op resp de Spartaan, O.V.V.O. en T.O.G. zou ons negental door een zege op „Storks" in 's-Gravenhage de kwart-finale hebben bereikt. Aangezien onze ploeg (met vier invallers) de punten aan de enthousiast spelende Hage naars moest laten (127) waren wij dus „uitgebekerd". Onze clubgenoot Herre Kok werd gekozen voor de wedstrijd tegen Italië en maakt tevens de trip mee naar Triest die het Nederlands negental gaat ondernemen. Van harte proficiat Herre Ajax 2 kampioen!! Na de benauwde zege van A.P.G.S. (65) werd door onze reserves met vreugde vernomen dat concurrent Blauw-Wit ver loren had van „De Geuzen", waardoor dus de stand weer gelijk was. Van groot belang werd dus onze uitwedstrijd tegen Blauw- Wit. Zonder dat de overwinning maar 'n ogenblik in gevaar is geweest, behaalden onze reserves een grootse 223-zege. plaats lid worden. Goed, dat kost 55,O, nee, mijn vader betaalde 25,Je naam Zo en zo. Nagezocht, onbekend. Gaat dus niet door. Daarentegen, een andere overledene, in de grijze oudheid werkend lid, later jarenlang donateur. Wel sneu om zo iemand zonder meer af te voeren. Dan maar weer de zoon opgebeld: Stelt u er prijs op om het diploma op u over te schrij ven? Ja graag meneer. Mevr. Dukker komt (in gietregen op brommer) even een pakje giro's brengen. Diploma's opzoeken, inpakken en weg op de post. En zo ging dat maar de gehele dag door. Gerrit Keyzer komt binnen met een gezicht dat op onweer staat in verband met transfer-linksbuiten. Gauw even een grote protestbrief schrijven aan de betreffende club en het Bondsbureau. Intussen vertelt hij mij, dat hij iedere morgen om 5 uur opstaat (voor zaken) en 's avonds de training leidt; (voor plezier). En Zondags uitslapen is er ook niet bij; meetrekken met elftal. Daar is Jan Melchers. Even A. bellen (zie boven). Meneer is daar en daar, maar zal u direct terugbellen. En zo wacht hij dan, met tussentijdse belletjes, van 3 uur tot half zes. Toen moest hij het opgeven. Geef mij maar mijn diploma met dames- kaart, zegt Jan. Alsjeblieft, 35,zoveel. Ben je be zegt Jan. Neen, neen, stuift mijn baas, hij mag een dameskaart van 10,hebben. Verder mag ik wel verklappen dat in ons kantoortje nog geld verdiend wordt ook. Zo met tranfers marchanderen. Hoeveel? Ja, dat zullen u en ik samen per jaar verdienen, dan zijn wij beiden tevreden. En zo tussen de bedrijven door hebben wij nog voor zo'n 4000,diploma's uitgereikt. Rekent u maar uit hoeveel mensen er geweest zijn en dan kunt u ook wel begrij pen dat wij eerst om half drie aan ons twaalfuurtje konden beginnen. Dit relaas van mijn 2 dagen hulpverlening zal u wel dui delijk maken hoeveel moeite en tijd ons bestuur en administra tie besteden om onze club naar behoren te doen lopen. Gaarne zou ik willen dat u allen eens een paar dagen, zo achter de schermen kon kijken. Eerst dan zoudt u mijn grote waardering voor ons ijverige bestuur en onze hardwerkende administrateur begrijpen. TJEDEM.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 8