HALF WERK AJAX-N.A.C. 3-0 Bij AJAX - N.A.C. 6 Nieuwsgierig na de succesvolle oefencampagne van ons eerste elftal, was er, gezien de voor voetbal minder geschikte tempe ratuur, een zeer behoorlijk aantal belangstellenden op onze tribunes verschenen, die op de staanplaatsen en open tribune een gezamenlijke show van helderwitte overhemden ten beste gaven. N.A.C. voelde zich blijkbaar verplicht tegenover al deze lie den die een voetbalwedstrijd boven het bezoek aan een bad plaats verkozen, iets goeds voor te schotelen. Vanaf de start draaiden de Bredanaars er een spelletje uit in een zeer hoog tempo en kon men reeds met een groot per centage rekening houden, dat onder deze temperatuur dit niet beide speelhelften gehandhaafd zou kunnen worden. De vleugelspelers werden goed in het spel betrokken en onze verdediging had het zwaar te verantwoorden. Veel kansen deden zich echter niet voor, linksbuiten Bouwmeester wilde het te veel zelf doen en middenvoor Canjels bleek nog niet zo productief te zijn als het afgelopen seizoen. De gevaarlijkste momenten voor ons doel bestonden uit een enorme kogel van kanthalf Luyten vanuit het middenveld en een geweldig hard schot in de uiterste hoek van Bouwmeester, dat Hoogerman prachtig hield. Mijn buurman Henk Anderiesen deed in het eerste kwartier een voorspelling dat Ajax het eerste doelpunt zou maken. Hij moest er wel tot de laatste minuten op wachten, maar hij kreeg gelijk. Seelen, na rust veel beter dan in de eerste helft, bood Henk Groot met een listig voorzetje een kans, een knikje met het hoofd en ons eerste doelpunt in de competitie 1959-1960 kwam, tegen de krachtsverhouding in, ter wereld. Het tempo van de N.A.C.-ers lag in de tweede helft bedui dend lager dan de eerste 45 minuten. Het overwicht was nu aan onze zijde en werd steeds duide lijker. Prins en Henk Groot waren op de enkele momenten dat de half linie steun nodig had ter plaatse en N.A.C. werd terug gedrongen. Bleyenberg had het niet gemakkelijk tegen spil Hoogenhuizen en met linksback Kuys waren dit de sterkste figuren in de defensie. Ajax werd steeds sterker en na het tweede doelpunt van onze rechtsbinnen zagen de Bredanaars practisch van tegenverzet af. Henk Groot nam ook nog een derde doelpunt voor zijn rekening, evenals het tweede na stug doorzetten en zal waarschijnlijk in betaald voetbal de eerste speler zijn die zijn naam op de hattricklijst mag plaatsen. De weersomstandigheden in aanmerking genomen (ongeveer 30 graden) was het een zeer behoorlijke wedstrijd, die moed voor de toekomst gaf. Ongetwijfeld zullen enkele tekortkomingen niet aan het oog van onze nieuwe trainer Buckingham zijn ontgaan en een ver betering van deze kleinigheden zullen ons tempo zeker ver hogen. C. E. DE V. Programma AJAX 2 6 September: Vrij. 13 September: A.G.O.V.V. 2—Ajax 2. 20 September: Ajax 2Vitesse 2. 27 September Alkmaar 2Ajax 2. 4 October Vrij. 11 October Ajax 2Sportclub Enschede 2. 18 October: Ajax 2—G.V.A.V. 2. 25 October: D.W.S.-A. 2—Ajax 2. 1 November: Ajax 2Volendam 2. 8 November: Leeuwarden 2Ajax 2. 15 November: Ajax 2Heracles 2. 22 November: de Graafschap 2Ajax 2. 29 November: Ajax 2Go-Ahead 2. 6 December: Z.F.C. 2—Ajax 2. 13 December Ajax 2Blauw-Wit 2. Wat?!hal-lef wer-rek? en de ploeg was er zo emmes in! Wie van de kijkers je ook vroeg, hij vond 't een goed begin. En is dan niet „een goed begin „het halve werk"; zèg hééé Na afloop huiswaarts blij van zin via n terras-café. Want zelfs „het naar ze kijkenmaakt hoe goed bedreven ook op zo'n dag dorstig en je raakt niet van maar aan de kook. Dus: blussen ook de brouwerij moet leven en vandaar dat „leven in de brouwerij"; 't is alles klaar en waar. Hoe warm het was en hoe dichtbij die twee en twintig zweetten, zal, „open" zittend eerste rij, ik vast niet gauw vergeten. Met mij zo'n veertienduizend man nog ongeteld de vrouwen met 't beetje van 'n B.B.'tje an zullen die dag onthouwen. Want trots de hette prima spel! Een vol zonovergoten Buckingham Palace met let wel veel Rijks- en and're Groten als Henk en Cees, de laatste doet het ook op links heel aardig. Henk blijkt in 't trucje met de hoed (de hat trick) meer dan vaardig. Het zag er anders niet naar uit in 't eerste halve uur. Met moeite werd dit N AC gestuit; zó bruisend, zó vol vuur! Had Canjels tóen zijn droge schot uit zijn Bulgaarse tijd Tja, da's het harde voetballot; was al zijn yoghurt kwijt De ene heer tot d'and're heer juist achter mij gezeten: Dit is voor voetbal toch geen weer, kijk eens die goser zweten „Wat zou ut, wist heer nummer twee, zo'n zon de spieren staalt(!). En assie 't nou voor noppes dee; maar het wordt dik betaald Openingsdag, 23-8-'59. B. S. LE MARCHÉ.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 6