Sportmagazijn Leo van de Kar Goede prestaties CEINTUURBAAN 149- 153- 155 Telefoon 735571 2 Uhebt natuurlijk in de dagbladen gelezen, wie, via de transfer- lijst, uit onze gelederen zijn verdwenen. Terwille van onze clubhistorie, volgen de namen van hen, die naar andere vereni gingen overgingen; t.w. Van der Kuil (P.S.V.), Schmidt (For- tuna), Snoeks (Stormvogels), Jesse (BI.-Wit), Van der Linden (Z.F.C.), Hartel (Z.F.C.), De Ridder (Graafschap), Den Edel (Alkmaar), Schols (De Volewijckers), Van Hilten (Alkmaar). We wensen deze ex-leden, waaronder een paar (Den Edel, Jesse) die al jaren lid van onze club waren, veel succes in hun nieuwe omgeving toe. Ook is het u bekend, dat door de Com missie .Betaald Voetbal, in samenwerking met voorzitter Mel- chers, de gebr. Groot (Stormvogels) en Prins (O.V.VO.) wer den gecontracteerd. Wij hopen dat deze new-comers zich spoedig in onze kring thuis gevoelen en het Ajax-shirt met ere zullen dragen. In ieder geval roepen wij dit drietal een hartelijk welkom toe en wensen het „good luck". Zo'n transfer-affaire is beslist geen werkje om nu eens echt gezellig aan te schuiven. Integendeel. De heren Melchers en Schubert zijn er weken mee bezig geweest en ook de heer Keizer heeft er de nodige tijd aan gespendeerd. We kunnen gevoeglijk zeggen, dat er dag en nacht is geconfereerd en getelefoneerd en dat de „charmante sfeer" niet altijd preva leerde wilt u wel zonder meer van ons aannemen. Van huis uit zijn wij, Nederlanders, nu eenmaal aan de marchandeerderige kant en dat het spelletje van „loven en bieden" ook in ons voetbalwereldje op de voorgrond staat, is triest, maar waar. We willen er „uitslaan", wat er uit te slaan valt, vandaar de enorme bedragen die op tafel moeten komen om een „ster" die misschien maar heel flauw flikkert op de kop (fi guurlijk dan) te tikken. Een karwei, dat door amateurs wordt opgeknapt, maar nuchter bekeken geen aangename smaak in de mond geeft. Wij voor ons geloven en dat is onze per soonlijke mening dat dit ras, hiermede bedoelen we de ama teurs, die zich nog lenen voor een bestuursbaan, spoedig uit sterft. Misschien eerder dan we denken, waardoor de weg voor full-professionalisme volledig vrij komt. Want, dat full-profes- sionalisme komt, staat onzes inziens als de bekende paal boven de aqua communis. Enfin, het transfer-karwei is opgeknapt en financieel zijn we zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding weet wat U nodig heeft 3 lijnen Permanente camping show Wilt U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig er beslist niet slechter van geworden. Aan de „Grote Drie" die, èn onze kasmiddelen èn onze voetbalkracht versterkten, gaarne de stevige vijf. Onze voetbalkracht versterkteninderdaad, tien spelers zijn vertrokken, drie kwamen er voor in de plaats en ons team is sterker dan verleden jaar, ons (spelers)arsenaal is ruimer en steviger, we kunnen gerust zeggen, scherper. Voor de half linie hebben we zes zeven seplers, voor de voor hoede zeven a acht. Verder twee goalkeepers van formaat en vier man voor de backplaatsen. Dan lopen er bij de amateurs nog vele knapen rond die t.z.t. voor een contract in aanmerking komen. Wat willen we nog meer? De zaak is weer aardig gezond, de geest onder de spelers is goed, nu nog een „A-l"- trainer en we kunnen opgewekt ons zestig-jarig bestaan vieren. Dat zijn we dan ook beslist van plan. 't Zal niet meevallen een waardige feestavond in elkaar te zetten, want we zijn zwaar verwend. Radio en televisie hebben ons, met betrekking tot feestavonden, knap blasé gemaakt en de kunst om goede ar- tisten te vinden, die het geachte publiek nog iets zeggen, is een kunst op zichzelf. Het feestcomité is echter allang actief, zodat we maar zullen hopen op een „gelukkige greep". Zoals u bekend, ontvangen we uit de Toto voortaan maar 35%. Vijf procent minder dan het vorig seizoen. Als we allemaal meedoen is dat verlies rap overbrugt. De vlotte jongens van het comité staan te trappelen om dat verlies te nivelleren. Daar voor hebben zij onze hulp nodig. Die verlenen we natuurlijk graag, wantAjax vaart er wel bij. Donateurs betalen één gulden inleggeld. Bij de administrateur kan men terecht. De clubavondcommissie vriend La Fleur is gelukkig weer hersteld (zware operatie) heeft voor dit seizoen grote plan nen. In hotel Suisse, Kalverstraat, kunt u in de loop van Sep tember iedere Vrijdagavond terecht. Ook donateurs zijn har telijk welkom. Hoe meer zielen hoe meer vreugd en de vriend schapsbanden worden hechter. Een goede clubgeest zal ons schragen, nietwaar, en daarom Vrijdagsavonds, als het even kan, naar hotel Suisse. Biljarten, klaverjassen en een gezellig babbeltje over die „goeie ouwe" en betere nieuwe tijd. U komt toch ook? Wat de voorbereiding van het eerste elftal betreft is de Commissie Betaald Voetbal al vroeg van wal gestoken. Half Juli werd, onder leiding van de heer Keizer, met de training begonnen. De eerste wedstrijd vond in Nijmegen plaats (jubi leum Nijmeegse Voetbal Bond) tegen Vitesse (versterkt), dat ons team met 42 klopte. De volgende match speelde zich af op ons veld. Schalke '04, vorig jaar kampioen van Duitsland, kwam op visite en zag zich genoodzaakt met een 3O-nederlaag genoegen te nemen. Ca. tienduizend bezoekers, een aantal waar op we beslist niet hadden gerekend, zagen een aardige kamp, waarin Ben Muller excelleerde en ook de nieuwe aanwinst van de C.B.V., de ex-Stormvogei Groot, een prima partij speelde. Hij scoorde twee uitstekende doelpunten. Een goed debuut. Onze verdediging, Hogerman (betrouwbaar als de Ned. Bank), Van Mourik, Ouderland, Anderiesen, Van Ham en Muller, was weer ouderwets op dreef, zodat er voor de Duitsers niet veel eer te behalen viel. Van Ham, die het tweede doelpunt scoorde, liep een hoofdwond op, waardoor hij het veld vroegtijdig moest verlaten. Bob Haarms nam zijn plaats in. Het betekende voor Schalke '04 geen voordeel. De voorhoede, samengesteld uit Westra, H. Groot, Bleyen- berg, Prins en Swart, legde zo nu en dan aardige combinaties op de grasmat. Bleyenberg en Groot wisten elkaar soms uit stekend te vinden. Daar zit perspectief in. Prins is een harde werker, die o.i. zijn weg wel zal vinden. Westra, als linksbuiten, deed nogal onwennig en Jaak Swart, rechtsbuiten, kon ons echt niet in verrukking brengen. Al bij al een goede oefenmatch, verdiend door captain Ouderland en zijn jongens gewonnen. Woensdagavond speelde een combinatie te Hoorn tegen Volendam. 't Was voor een goed doel koeien voor achterge bleven gebieden. Ca. 6000 liefhebbers omzoomden het terrein, een terrein, waarvoor vele clubs gaarne een handtekening zou den willen zetten. De Gemeente Hoorn kan er trots op zijn. De C.B.V. had dezelfde achterhoede als tegen Schalke '04 op gesteld. De middenlinie bestond uit Visser, Anderiesen en Mul ler en de aanval zag er als volgt uit: Feldmann, Prins, Smit, Fransz en Swart. Volendam, dat met drie invallers uitkwam, maakte geen grootse indruk en de jongens van Ger Stroker zullen het o.i. in de Ere-divisie heel moeilijk krijgen. De wijd- broeken spelen heel eenvoudig voetbal, gebaseerd op lange trappen en snelheid, met heel weinig raffinement. Vooral voor hun lichtgewichten zullen het in de Ere-divisie geen dagen worden om de feestneus op te zetten.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 2