F. DUKKER 40 JAAR LID NOVAK-autoradio 's 25-9-1919 25-9-1959 Hóóg geprezen - Laag geprijsd 11 Onze tegenwoordige penningmeester, op 10-jarige leeftijd al op de jongenstribune op ons oude terrein een dubbeltjes klant, kwam via straat- en zandterreinvoetbal op 15-jarige leeftijd bij onze vereniging en zal wel nooit hebben vermoed, het zover te kunnen brengen om de gelden van Ajax onder zijn beheer te krijgen. Adspiranten bestonden er destijds nog niet en zijn start was in het tiende elftal waar Piet van Os o.a. in speelde. Zijn ambi ties bestonden voor de rechtshalfplaats en in zijn twintigjarige loopbaan als voetballer bleef hij deze plaats innemen. Via een promotie in het tweede jaar naar het achtste, volg den in enkele jaren verkiezingen in het zevende, vijfde en vierde elftal. In de twintig jaren dat hij speelde werd hij steeds met het aanvoerderschap belast en in deze elftallen kwam bijna altijd de naam van Henk Bakker voor, die jammer genoeg, nu reeds enkele jaren ziek is en die wij langs deze weg het allerbeste toewensen. De jeugdafdelingen waren inmiddels ingesteld en Ferry ver dween naar het destijds beroemde zevende elftal, een team dat haast een knipkaart voor kampioenschappen bezat. In 1933 was het weer zover, maar nu met het praedicaat „ongeslagen". Zoon Ferry mocht de aftrap voor deze belang rijke wedstrijd verrichten en het elftal dat deze prestatie tot stand bracht werd op de gevoelige plaat vastgelegd, waarvan wij u hierbij een reproductie kunnen aanbieden. Vanaf 1932 stond deze afdeling tot 1952 onder zijn leiding om daarna in handen van Henk Pil over te gaan. Via functies in Kas- en Clubavondcommissie trad hij in het seizoen 1943-1944 als tweede penningmeester tot het bestuur toe om de functie van Wim Volkers als eerste penningmeester in 1950 over te nemen. Sinds de Afd. Betaald Voetbal zijn er vele werkzaamheden aan het Financiële Deel van onze vereniging toegevoegd, de recettes en het kopen en verkopen van spelers geven aan het kassaldo soms grote schom melingen en vergen een serieus beleid. Vanzelfsprekend heeft iedere Ajacied die meer dan twee dui zend weken lid is wel enkele speciale herinneringen. Voor de heer Dukker bestaan deze uit: Massaal sneeuwruimen op ons terrein voor de wedstrijden tegen Feijenoord en Spartaan. De 71-overwinning op Feijenoord met een met vijf invallers spelend Ajax-team. Een wedstrijd tegen H.V.V. waar Jan van Dort uitviel Frans de Haan zijn plaats innam, direct een doelpunt maakte en door zijn knie ging en die door onze jongens met 21 werd gewonnen. Op Houtrust de wedstrijd, beslissend voor het kampioenschap van de afdeling waar Piet van Deyck uit het middenveld twee doelpunten maakte en Ajax kampioen werd. Ferry, een beetje Nederlander bereikt de 100, een beetje Ajax-lid bereikt de gouden speld, veertig-jaar zit er nu op, dus op naar de 50 met je momentele zestien bestuursjaren. C. E. DE V. Op de achterste rij van links naar rechts de heren: Kareis, Hartog, Dade; in het midden: Dukker, Van Eysden, Van Zut- phen, voorhoede: Pieters, Bremer, Bruintjes, Takes, Fontaine. De beste scheidsrechter die hij in de periode van het zevende heeft ontmoet, was de doofstomme fluitist Segerius, die elke wedstrijd feilloos leidde. Na twintig jaren vond Ferry Sr. het welletjes en bleef het verder bij een enkele gastvoorstelling bij de veteranen. Zijn ambities gingen in 1925 echter meer uit naar de 1 jaar bestaande cricketafdeling, spelende op het terrein achter onze open tribune, in het bezit van de Nederlandsche Bank. Gehrels, Wim de Bois, Jan en Frans Schoevaart, Exmann en Kareis beoefenden deze zomersport reeds vanaf de oprichting. De nieuwste onzer modellen mèt drukknopsysteem) NOVAK Record II, type 578 Excl. antenne en luidspreker f 17O,- Twee golfbereiken, dubbele toonregeling, feilloze ontstoring Vraag Uw dealer! Showroom Pr. Hendriklaan 23, Amsterdam-Z. Tel. Verkoop 730199, Techn. Dienst 730485

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 11