9 „oudjes", die maar liefst vier punten opleverden, werd toch nog een benauwde 6—5 zege geboekt. AJAX-JUNIORES WERDEN ONGESLAGEN KAMPIOEN. Uit het bovenstaande ziet u dus reeds, dat de door onze juniores tot op heden gespeelde wedstrijden alle overwinningen zijn geworden. Na V.V.G.A. en T.I.W. (vorig clubnieuws) was O.V.V.O. de volgende tegenstander van onze juniores. Regel matig werden er punten gescoord en na 1% uur spelen was een 120 zege ons deel. De „verre" uitwedstrijd tegen De Volewijckers leverde onze jeugd ook geen moeilijkheden op en hoewel deze match eenmaal door de regen werd onder broken werd het een gemakkelijke 216 overwinning. De jeugdploeg van D.E.C. kon de overwinningreeks van de onzen ook niet stuiten, al was de tegenstand van de D.E.C.-ers beter dan verwacht werd (114). Onze buurman V.V.G.A. moest voor de tweede maal haar meerderheid in Ajax erkennen en ditmaal was de uitslag 113. De returnmatch tegen D.E.C. leverde geen enkele moeilijkheid op, wat uit de uitslag ook wel duidelijk naar voren kwam (180). De thuiswedstrijd tegen De Volewijckers (na zeven wedstrij den stonden onze juniores al zes punten op de andere ploegen voor) zou dus bij een „gelijkspel" ons reeds de titel brengen. Onze jeugd vond het echter beter om, dit feit met een zege te vieren (103). Aangezien „de restauratie" op ons veld ge sloten bleek, werd het feit dus maar gevierd in een andere ge legenheid. De „prominenten" waren: G. Worst, H. Oldenziel, J. Metz, W. v. d. Kamp, F. Martens, J. Yanse, A. Hofman, H. Schipper, D. Offringa, R. v. Tuijl, W. Nagel en R. Gouw. Proficiat boys!!! Over de returnmatch tegen T.I.W. zullen wij maar zeer kort zijn. Het was „mentaal" een bar slechte wedstrijd (van Ajax- zijde, wel te verstaan). Dat er toch nog gewonnen werd (98), gaf geen juist beeld van de wedstrijd. De competitie werd af gesloten met een wedstrijd tegen O.V.V.O. Met invallers voor werper Worst en 1ste honkman Metz werd toch nog een ver dienstelijk gelijk spel (77) behaald. AJAX-ADSPIRANTEN ZORGEN VOOR „VERRASSINGEN". Mocht ondergetekende het vorig clubnieuws besluiten met een stukje, speciaal voor onze adspiranten, dat alle begin moei lijk is en de verwachtingen niet al te hoog gespannen moesten worden, is de situatie nu zo, dat deze knapen voor „daverende verrassingen" hebben gezorgd. Ziet u zelf maar en bedenk erbij dat onze 12- tot 15-jarigen dit seizoen pas voor het eerst aan de competitie deelnemen. De eerste wedstrijd ging tegen W.V.H.E.D.W. en werd met GEEN HONDEBAAN. Op't honkbalveld treft men soms honden Die niet aan een riem zijn gebonden, Links en rechts uit de flank Is er geen „Doggersbank" Houd fik liever thuis ongeschonden! Eté 73 gewonnen, maar de uitwedstrijd tegen het zeer sterke O.V.V.O. ging slechts met zeer gering verschil verloren, 109. Alle andere wedstrijden werden gewonnen en zelfs met be hoorlijke verschillen. Watergraafsmeer werd met 156 geklopt, T.I.W. moest met 134 de meerderheid van onze jeugdploeg erkennen, De Geuzen deden hun naam alle eer aan, maar moes ten de zege toch aan de onzen laten, 195. Toen kwam de returnmatch tegen „koploper" O.V.V.O. Deze ploeg nam al spoedig met 10 de leiding, maar nadat er zes innings ge speeld waren, was de stand 22 geworden en had onze ploeg nog één slagbeurt tegoed. Met twee man uit werd toen toch nog de winnende run gescoord en deze 32 zege werd door onze jeugd op uitbundige wijze gevierd. Niet onvermeld mag blijven de „verfrissing" die door een bekend inwoner van Betondorp werd aangeboden. Door deze zege staan onze spelers met O.V.V.O. aan de leiding. De uitwedstrijd tegen W.V.H.E.D.W. werd eveneens een overwinning, 154. Ook de wedstrijd tegen De Geuzen hebben onze adspiranten tot winst weten te brengen, maar deze zege heeft heel lang aan een zijden draad gehangen. Een compliment voor de uiterst correct spelende Geuzen-ploeg is zeer zeker op zijn plaats. AJAX „BEKERT" OM DE K.N.H.B.-BEKER. Ingedeeld in een poule met: The Catchers, O.V.V.O., T.O.G. en De Spartaan werd gestart met de wedstrijd tegen laatstge noemde vereniging, die de zege (174) aan onze ploeg moest laten. Een volledig O.V.V.O. moest vervolgens de wisselvallige vorm van ons team ervaren en kon, na een vlotte wedstrijd, de Kruis- laan met een 53 nederlaag weer opzoeken. Tegen T.O.G., dat zeer verdienstelijk in deze bekercompetitie was gestart, behaalde ons negental een 94 zege. Een „gelijk spel" is reeds voldoende (tegen The Catchers) om als „poule winnaar" te voorschijn te komen. NIEPOTH. de Belgen terugkomen inzake de HollandBelgië-wedstrijden. We bewonderen zeker niet de slappe houding van autoriteiten in ons land, die nalaten aan deze misselijke pretentie van de Belgen een einde te maken. Neen, bizonder hooggestemde reminicenties aan het thans vervlogen voetbalseizoen hebben we niet. Intussen zoeken we zo nu en dan in de pers naar de sensaties op de voetbalmarkt. Passez le mot! Welke sterren aan het firmament gaan verschieten? Zullen de „millionairs" van Rotterdam-Zuid het voor de komende ronde nog eens met nieuwe „uitschieters" (moge het dan „inschieters" blijken!) proberen. En op onze kostenwie lacht daar? Wat Ajax betreftmoest ik bij het lezen van zekere naam (die dan eventueel verdwijnen gaat uit de Ajax-boeken) den ken aan de goede leerschool, die ons „rood-en-wit" is en uit welke school wij braaf opgevoede en groot geworden scho lieren te zijner tijd aan de voetbalgemeenschap kunnen af leveren. Eigen kweek is goud waard. Ieder jaar staan de respectieve commissies „betaald voet bal" voor harde problemen. Ik wens onze knappe bollen een juiste visie toe. Haal echter niet té veel vreemd bloed in onze vechtlinies. Wij geloven nog steeds in clubliefde. Ouderwets, hè? Moeten jullie eens vragen aan een oldtimer, zoals b.v. Jan Schoevaart, wat op de lange duur meer goeds brengt: een stelletje voetbal-kameleons of 'n hechte ruggegraat van trouwe, hardwerkende en presterende „eigenheimers"!! En nu maar puzzlen, vrienden van het Betaald Voetbal met hoofdletters! Succes! Apropos: een paar weken geleden heb ik in een bekend Nederlands dagblad iets gelezen van full prof voetbal in ons vaderland! Het stond er echt in. Elke club mag vier helemaal voluit betaalde beroepskickers engageren. O ja, het bericht is later tegengehouden. Eerst moeten de statuten van de K.N.V.B. worden herzien? Vraagteken? Hier komt het oude zeer weer boven. Je bent amateur of je bent het niet. Het beroepsvoet bal hoort niet thuis in organisatorisch verband met amateur voetbal. Ergens zal de scheidingslijn willens of onwillens ge trokken moeten worden. Er moet een separate set-up van het beroepsvoetbal uitgedokterd worden. Dat mag natuurlijk de K.N.V.B. doen. Maar dan gauw. Want nu is het semi-profes- sionalisme in Nederland wat betreft de publieke belang stelling waarvan we het moeten hebben al aan het kelde ren. Negentig procent van de clubs met „beroeps" van vandaag, houden het niet vol. Let maar op. Tachtig clubs in het kleine Nederland met „beroepsallures"Het getob gaat verder. De tijd zal genezen. 'n Zomerse bespiegeling! Tot het volgende seizoen. We hopen dan weer eens tussen de bedrijven door naar ons aloude rood-en-wit te komen kijken. Good luck en allemaal prettige vacantie. VLOKKIE.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 9