IffiKUONKBAL Veluwse post 8 AJAX BLIJFT WISSELVALLIG SPELEN. Nadat onze „keurploeg" na vier wedstrijden evenzoveel pun ten had weten te verzamelen (zie vorig clubnieuws) was haar volgende tegenstander, de club van bondssecretaris Oosterhof, H.C.K. In deze altijd lastige uitwedstrijd wonnen de onzen met 81. Ook in de volgende match werd de volle winst veroverd. In Haarlem tegen S.C. Haarlem werd, nadat een 31 achter stand was omgezet in een 53 voorsprong, uiteindelijk nog een grote zege behaald, 155. Bl.-Wit, dat nog niet veel gepresteerd had, was ditmaal met good-old Wilders (45 jaar) op de plaat verschenen en voor lopig had ons team tegen zijn slow-werpen niet het juiste ant woord klaar. Bl.TWit kwam zelfs met 30 voor te staan, doch zeer langzaam wisten de onzen deze achterstand weg te werken en werd toch nog een 64 zege behaald. Onze clubgenoot Jos Groenewoud had in deze wedstrijd het ongeluk bij een sliding over de thuisplaat zijn been te breken. Gelukkig gaat Jos prima vooruit en heeft in zijn loopgips al weer enige wedstrijden kun nen „bewonderen". Hiermede was de „eerste helft" van de competitie achter de rug en was de achterstand op leider U.V.V. slechts één punt. Maar, het dit jaar jubilerende A.B.C., gooide opnieuw roet in onze plannen. Na een van onze zijde wat ongelukkig gespeelde wedstrijd wonnen de rood-zwarten echter toch wel verdiend met 41. Onze thuiswedstrijd tegen „De Volewijckers" (intussen even eens koploper geworden) was dus zeer belangrijk. Maar ook deze match ging, zij het met gering verschil, met 32 ver- OPBOUWENDE CRITIEK. Eens ging men in onze stad Op een fraai honkbalveld prat, Nederland werd kampioen, Maar wat gebeurde er toen? Het stadion ging weer gauw plat. Eté Dorp op de Veluwe, Hooimaand 1959. 'n Zomerse bespiegeling tot besluit van deze jaargang 1958/ 1959! Met een terugblik op een voor onze (verwende) begrippen niet zo daverend seizoen. Het gaat eigenlijk niet zo zeer om de plaats op de ranglijst van ons topteam (lang zo gek niet, wel beschouwd), doch meer om de tendens, het ietwat onbe hagelijk aanvoelen van de stand van zaken. Met nog steeds een portie verbijstering denk ik aan de gapingen en ont moedigende leegten van de tribunes, die ik op mijn weinige excursies naar de goede, oude Meer zag in het nu beëindigde speeljaar. Trouwens de fel afgenomen belangstelling voor de loren. Wij misten de kracht om met bezette honken door te bijten, waardoor onze tegenstander steeds weer de nodige „lucht" kreeg om zich te herstellen. Jammer, maar harde werkelijkheid. Dat onze aanval niet onze sterke zijde is, kwam ook in de wedstrijd tegen „Kennemerland" tot uiting. Slechts een gering aantal honkslagen werden op het fraaie terrein tussen de duinen „aangetekend". Het goede werpen van onze jeugdige Slaman gaf echter ook onze tegenstander de nodige moeilijkheden en was bij het scheiden van de markt een gelijk spel (11) wel het juiste resultaat. Ook tegen Bl.-Wit kon ons team niet tot haar gewone vorm komen en de 95 nederlaag tegen onze stadgenoten bracht slechts Bl.-Wit twee zeer belangrijke punten. AJAX 2 BLIJFT ZIJN KANS OP DE TITEL BEHOUDEN. Na reeds driemaal in drie wedstrijden het zoet der over winningen te hebben geproefd, werd deze overwinning-reeks van onze reserves voortgezet met een grote zege op Neerlandia. Door goed veld- en aanvalspel kregen de Neerlandianen geen kans de thuisplaat te bereiken en aangezien het onze reserves zestien maal gelukte, weet u dus ook meteen de uitslag. Deze match werd geleid door een in cricket- en Ajax 4-kringen „be kend persoon". Ook het pas gepromoveerde „Uithoorn" kreeg geen enkele kans om het Ajax lastig te maken en moest ondanks heftig verzet met 242 de zege aan de rood-witten laten. Toen kwam de belangrijke wedstrijd tegen Bl.-Wit 2. Hoewel onze reservewerper deed wat hij kon, zat het hem en zijn ploeg genoten niet erg mee, en mede door het vele malen 4 maal wijd en enige fraaie vangen door het buitenveld van Bl.-Wit, ging deze match verloren met 85. Maar onze ploeg moet de Bl.-Witters nog eenmaal ontmoeten en heeft dus de kans op de titel in eigen hand. Op 28 Juni waren een dertiental Ajax-spelers al druk aan het oefenen voor de return-match tegen Neerlandia, toen deze ploeg ondanks de aanwezigheid van acht spelers weigerde te spelen. Dom, want deze weigering zal door de K.N.H.B. ernstiger worden opgenomen, dan b.v. het niet kunnen spelen omdat er te weinig spelers (minimum aantal zes) aanwezig zijn. Een zeer lastige uitwedstrijd tegen De Geuzen volgde toen. Deze ploeg, die zeer behoorlijk honkbal speelt, en waartegen Bl.-Wit ook nog haar handen vol aan zal hebben, kwam uit stekend voor de dag. Maar onze werper Slaman was in een grootse vorm en mede daardoor werd het een 41 overwinning. Tegen A.P.G.S. was de start zeer traag wat tot gevolg had, dat mede door enige veldfouten tegen een 52 achterstand moest worden gestreden. Maar door honkslagen van enige eredivisie-voetballerij in het algemeen geeft te denken. Wed strijden met een krappe paar duizendtallen bezoekers lees de verslagen zijn in de laatste maanden aan de orde ge weest. In Mokum speciaal hebben noch Blauw-Wit, noch D.W.S.IAmsterdam, noch Ajax volle zalen getrokken, met een enkele uitzondering. Zelfs de derbies tegen de Zebra's traditioneel in Amsterdam een evenement waren ontgooche lingen. Hier in het Oosten hebben we een drietal wedstrijden ge zien van de Eerste Divisie, doch ook hier géén andere con clusie dan: de belangstelling is op haar retour! Voor een voetballiefhebber met wat kennis van zaken is het dan ook qua spelniveau huilen. Bij ons in het Oosten hebben we dank zij de televisie nog véél genoten van internationals en van goede Duitse Meisterschafts-gevechten (zoals nog j.l. Zondag 28 juni, de finale tussen Eintracht Frankfurt en de Kickers uit Offenbach. Tachtigduizend toeschouwers! De tele visie is onze uitkomst! We vragen ons af, waarom de Neder landse Televisie Stichting en de K.N.V.B. niet tot een nieuwe regeling zouden kunnen komen? Het is kortweg een aan fluiting, dat we in de provincie verstoken blijven van inter nationals en topwedstrijden in de Eredivisie. Hoevele duizen den zouden niet graag meegekeken hebben naar de games, die b.v. Feijenoord tegen diverse buitenlandse gasten heeft ge presteerd. We zullen maar niet meer op de belachelijke houding van

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 8