Ajax - Schalke '04 Ajax - Chelsea TRAINING CRICKET 6 Na het kampioenschap van het vorige seizoen is ons cricket elftal gepromoveerd naar een afdeling waarin aanmerkelijk beter wordt gespeeld, dan die waarin wij vorig jaar onze tegen standers vonden. Het lag dus voor de hand, dat onze resultaten niet die succes- lijn zouden volgen, waaraan wij zo gewend waren geraakt. Toch mogen wij, nu we een voorlopige balans opmaken, niet ontevreden zijn. Van de acht gespeelde wedstrijden wonnen wij er vier en verloren er evenveel, ons daarmee rotsvast in het midden der ranglijst plaatsend. De stand bijgewerkt tot 12 Juli luidt 1. Union 7 gesp. 12 pnt. 2. V.U.C. 8 gesp. 10 pnt. 3. V.O.C. 2 6 gesp. 8 pnt. 4. Ajax 8 gesp. 8 pnt. 5. Hilversum 7 gesp. 4 pnt. 6. R. en W. 3 6 gesp. 2 pnt. 7. CRIC 6 gesp. 2 pnt. Onze eerste wedstrijd van het seizoen op 17 Mei bracht ons de uitwedstrijd tegen Hilversum, met de voor ons reeds be kende gezichten van Karei Prior, Jonkheer Tets, Rosenbaum e.a. Hilversum nam eerst het bat ter hand en het zag er niet naar uit dat haar totaal zo hoog zou oplopen. Immers via 5 voor 28 brak met 7 voor 60 de lunch aan. Na de lunch echter legde vooral de Hilversummer Langhout het hout er op en joeg onze bowlers alle kanten op. Op zijn persoonlijke score van 86 werd Danghout gebowld door Hans Dukker. Het totaal van Hilver sum was inmiddels opgelopen tot 183, wat voor ons net iets te veel leek. Bowler Schirmer kwam ongeschonden uit de strijd met de cijfers 5 v. 37 in 24 overs. Onze innings werden dan ook gekenmerkt door een opvallend gebrek aan zelfvertrouwen, zodat na een komen en gaan, waarbij alleen Henk Pil 11, Rob Dukker 13 en Rob v. d. Maas 10 in de dubbele cijfers kwamen, ons totaal stokte op 72. In de volgende uitwedstrijd op 24 Mei tegen het, door kam pioenswedstrijden van H.F.C., danig verzwakte Rood en Wit, konden wij eerst rustig gaan batten. Onze eerste vijf batsmen zorgden voor een redelijk goede start, Hans Dukker 15, Henk Pil 13, Max Griebling 12, Rob Dukker 21 en Rob v. d. Maas 16 brachten het totaal tezamen met 16 extra's op 93, waarna de overige zes Ajacieden voor een bijzonder roerige staart zorg den, door... 3 runs aan dit totaal toe te voegen. Gelukkig waren onze bowlers v. d. Maas en Schirmer goed op dreef, beiden 5 v. 23, zodat de Rood en Witters na slechts 47 runs in de boeken gebracht te hebben, reeds zeer vroeg de mat kon den gaan oprollen. Onze derde uitwedstrijd tegen Union in Nijmegen op 31 Mei werd voor ons enigszins teleurstellend. Union, eerst aan bat, presteerde aanvankelijk niets. Met de stand 6 v. 44 was er voor ons nog geen vuiltje aan de lucht en stonden hun cracks de gebrs. Klarenbeek reeds voor een schijntje aan de kant. De nrs. 7 en 8 echter van Union, Lamkamp en Span, raakten op onze bowlerij ingespeeld en deden het totaal van Union in een niet fraaie, maar toch wel nuttige stijl omhoogvliegen tot 146. Alleen^Rob v. d. Maas handhaafde zich, getuige zijn fraaie cijfers 8 v. 48. De goed bowlende gebrs. Klarenbeek waren daarna een te moeilijke opgave voor onze batsmen. Alleen Henk Pil, met 14 runs topscorer, Max Griebling en v. d. Maas kwamen in de dubbele cijfers, maar voor de rest was het weer een va et vient, totdat op 63 onze laatste man deemoedig het hoofd had gebogen. Dan op 14 Juni onze eerste thuiswedstrijd. Helaas niet op ons eigen stadion. Het schijnt toch om diverse redenen, dit jaar hielp ook de droogte nog eens een handje mee, niet mogelijk te zijn om al onze thuiswedstrijden op het stadion te spelen. De velden van bijv. Sparta, Rood en Wit en al die andere velden, waarop 's winters toch gevoetbald of gehockeyed wordt, kunnen immer op tijd in conditie worden gebracht. Nu moeten we ons behelpen met een gehuurd veld aan de Wandelweg. Ajax het eerst aan bat bracht wederom tegen Rood en Wit een behoorlijk totaal van 169 in de boeken, voornamelijk dank zij Hans Dukker 56, Rob v. d. Maas 38 en Rob Dukker 16. Rood en Wit kon daar slechts 33 runs tegenover plaatsen. De bowlingscijfers van v. d. Maas 6 v. 20 en Schirmer 3 v. 9 waren uiteraard zeer fraai. Onze volgende uitwedstrijd op 21 Juni in Rotterdam tegen V.O.C. 2 bracht ons een heerlijke cricketdag bij een voor ons nieuwe tegenstander. Dankzij bijdragen van Hans Dukker 20, Donald Feldmann 30, Wim Schoevaart 20, Rob Dukker 15, Ger Schirmer 14 en Joop Thiry 10 konden we onze innings af sluiten op 124. Niet te veel, maar toch kans op succes. Een totaal om voor te vechten". Zeer snel werden de eerste drie wickets ingerekend door catches van onze wicketkeeper Rob Dukker, daarbij fijntjes geassisteerd door de Italiaanse appeals van Don Feldmann. Scherp fielden, noch listig bowlen warén daarna in staat de volgende V.O.C.-batsmen door de knieën te krijgen, zodat de jeugdige v. d. Valk en de geroutineerde Visser gezamenlijk onze nederlaag bewerkstelligden. Na afloop werden we in het ge zellige clubhuis van V.O.C. onthaald op veel en koud bier, waar na we weer na afloop hiervan ten huize van ons Rotterdamse lid Piet Schor allergezelligst werden ontvangen. Rotterdamse gastvrijheid was bij mijn weten nog niet spreek woordelijk, maar na deze dag zal mij het gezegde „zo gastvrij als een Rotterdammer" zeer vertrouwd in de oren klinken. Paula, Piet en ook V.O.C.-ers het was goed toeven bij jullie, waarvoor nogmaals onze dank. Dat wij op de terugweg een paar maal misgereden zijn en ergens in de polder op een karrespoor terecht kwamen, zal u nu misschien niet zo verwonderlijk meer voorkomen. De week daarop bestreden wij het eveneens zeer sterke 1e elftal Zondag 2 Augustus a.s. - 2 uur Zondag 16 Augustus a.s. - 2 uur AMATEURS, ingaande 4 Augustus, aanvang 6 uur JEUGD, ingaande 5 Augustus, aanvang 6 uur

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 6