Van dit, van dat Firma JACOB BAKKER 'n Voordelig adres 5 In het Ajax-Nieuws van October 1956 schreven we: „De op roep van vriend Brown om een medewerker voor rubriek Jeugdvoetbal... herinneringen aan vroegere jaren, toen je als junior Zondagsavonds je verslagen bij Adé inleverde... je „oud ste" thans ook alweer het rood-witte shirt over de schouders laat glijden (wat worden we oud...), dit alles was aanleiding de Molenkade op te bellen en je diensten aan te bieden." Juni 1959. Weer belden we Brown. Op de vraag of we in de redactie wilden plaatsnemen nu Jan Koomen na vele jaren trouwe dienst de pen ging neerleggen, antwoordden we be vestigend. De „Algemene" vond het ook goed. Dank u nog wel voor het vertrouwen. Dies zullen we dus voortaan mede verantwoordelijk zijn voor de uitgave van ons Rood-Witte cluborgaan. Beste mensen, we zullen ons best doen. Op ons verzoek blijft hoofdzaak de bestaande functie van: jeugd-reporter. Doch we hopen onze ballpoint ook tot andere onderwerpen te kunnen inspireren. De Jaarvergadering Ja, daar was weer de gebruikelijke opening door de voor zitter, met de ogenblikken stilte voor hen die ons het afge lopen verenigingsjaar ontvielen... Met genoegen zagen we tien captains voor de groene tafel verschijnen om kampioensplakken in ontvangst te nemen. Na de notulen en het als altijd lijvige jaaroverzicht van secretaris Elzenga vroeg de „millioenennota" van penning meester Dukker dit jaar wel bijzondere aandacht. Overigens is het in het algemeen zo, dat wanneer het ver slag over de financiën wordt aangekondigd, dit enige beweging in de zaal veroorzaakt. Hebt u dat wel eens opgemerkt? Hier en daar komen blaadjes papier met pen of potlood te voor schijn... zo met een „Beursplein-5" houding... men neemt nog vlug een teug van zijn consumptie... stoelen schuifelen, kort om men gaat er eens echt voor zitten. Merkwaardig schepsel toch, die mens, als het om het „slijk der aarde" gaat... Het was geen prettig geluid, dat de beheerder onzer gelden moest laten horen. Ook het rapport van de Grote Drie (financiële experts) liet er geen twijfel over bestaan, dat we een beetje in de zorgen zitten. Wel vrienden, de voornaamste oorzaken kennen we. We weten ook, welke weg ingeslagen moet worden om tot verbetering te komen. Een door het bestuur gedaan voorstel met betrekking tot een grotere bijdrage van junior-, werkende en buitengewone leden, alsmede (oude-)donateurs werd zonder meer aange nomen! Een ogenblik rees hierbij de vraag of dit direct na de pauze behandelde punt min of meer als een „handigheidje" van de voorzitter moest worden beschouwd. Mogelijk waren er lieden, diè over dit voorstel hadden willen „aanvallen". De heer Melchers gaf daartoe ruimschoots de gelegenheid. Maar toen de één dan misschien wachtte op de ander zette hij door en zijn hamerslag betekende: 10. Zo was het vroeger op de rechtsbuitenplaats ook. Jan Mel chers had „trucs". Eén heel beroemde zelfs... Dan weifelde de back met aanvallen... dacht dat de half speler dat zou doen, die op zijn beurt hetzelfde dacht van zijn achterspeler. Een schijnbeweging op het psychologisch juiste moment en dat was Attentie Grote collectie Tropical-costuums met 2e pantalon v.a108- Iedere Sportsman gaat voor betere kleding U komt altijd bij ons terug Alléén: Weteringschans 181, Telefoon 39807 dan veelal een doelpunt. Volkomen correct. Niets op aan te merken. Overigens moge het slotwoord van onze president, dat wij Ajacieden gezamenlijk tot de nodige verbetering rnpeten komen, speciaal dit jaar wel aller aandacht hebben. In het komend seizoen herdenken wij o.a. het 60-jarig bestaan van onze club. Gedachtig aan dat slotwoord van voorzitter Melchers zou het een zaak zijn Ajax waardig, als pers, radio e.a. omstreeks 18 Maart a.s. niet alleen over onze club zouden kunnen schrij ven om dat diamanten feest alleen, doch tevens omdat wij op de voetbalvelden weer een opmerkelijk (goed!) figuur slaan, weer een rol van betekenis spelen... Men niet zal behoeven te zeggen (met een blik op de rang lijst) dat „...desondanks Ajax toch een roemrijk verleden heeft, de meeste landskampioenschappen behaalde, enz., enz. Maar (kijkend naar diezelfde ranglijst), dat... Ajax ook nu weer toonaangevend is in de competitie, zoals die ongeëvenaarde staat van dienst doet zien, dat dat in het verleden zo vaak het geval geweest is. Dat ook de reserve-elftallen en jeugdteams steeds op de hoogste plaatsen te vinden zijn, hetgeen zij in de competitie van 1959/1960 opnieuw bewijzen. Het geheel als gevolg van een goede onderlinge geest, samen werking en clubliefde. Het zij zo, vrienden! T. M. VERFWAREN, KWASTEN EN PENSELEN AMSTERDAM - WEESPERSTRAAT 138 - TELEF. 57517 Filialen Haarlemmerstraat 38, Tel. 63989 Nassauplein 11, Tel. 120254 Jan Evertsenstraat 138, Tel. 84649 Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Weteringschans 185- 223 - Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Showroom kantoormeubelen Middenweg 97-99 - Telefoon 746097

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 5