Op het matje Ouwe liefde 2 Uit economisch oogpunt bekeken leek het de nieuwe redactie van ons cluborgaan verstandig de Juni- en Juli-blaadjes te combineren, waarmede u, gezien het gesloten seizoen, wel vrede zult hebben. We schreven „nieuwe redactie"; inderdaad, ons driemanschap is uiteen gevallen, doordat de heer J. Koomen de Ajax-schrijfmachine voorgoed heeft dichtgeklapt. Jan heeft vele jaren met de redactie-bijl gehakt en vond het nu welletjes. Een besluit, dat we hebben te respecteren en waarbij ons niets anders overblijft, dan onze ex-collega hartelijk te bedanken voor de prettige samenwerking, die wij vele jaren mochten on dervinden. Jan, als je nog eens de lust mocht gevoelen het rood witte orgaan te versieren; een kolom hebben wij altijd wel be schikbaar. De drukpers rolt echter verder en dus moesten we op zoek naar de „third man". Die „derde man" hebben we gevonden en wel de Ajax-cinéast en jeugdrubriekschrijver van de laatste jaren, de heer T. Middendorp. Gezien zijn prestaties op het slappe-inkt-koord zijn we ervan overtuigd, dat ook het komende seizoen de Ajax-krant wel weer lustig door het wereldje der „Insulinde Cup"-beeld De spelers van Chelsea krijgen tijdens de rust een douche clubbladen zal dwarrelen. Tinus, hartelijk welkom en slijp de ganzeveder. Penneridders, die het durven zeggen, mogen we wel. Succes! Over de voetballerij kunnen we kort zijn. Sparta knikkerde ons uit de beker (30), waarmede een sappig klontje uit onze financiële pap viel. De halve-finale hadden we best kunnen ge bruiken om de beker-kosten rond te krijgen. Nu moest er geld bij. Eerlijk vrienden, dat heeft niet in de bedoeling gelegen, toen we besloten mede te helpen de „cup" op poten te houden. Volgend seizoen zullen we eerst onze bril eens goed moeten oppoetsen, eer we besluiten mee te doen. Verder werd door enige elftallen met meer of minder succes deelgenomen aan tournooien en mochten jeugdige Ajacieden in vertegenwoordi gende teams hun voetbalkunde laten bewonderen. De compe titie voor Juniores Al werd stop gezet, zodat deze afdeling het dit jaar zonder kampioen zal moeten doen. Voor de maat regel hebben we bewondering, voor het samenstellen van het programma slechts verwondering. De jaarlijkse Algemene was gauw gepiept. Voorzitter Mel- chers deed het vakkundig en rap. Half twaalf stonden we reeds in de buitenlucht. Het bestuur mocht aanblijven en alle andere commissies ook. Alleen de heer Van der Pol bedankte verder voor de eer jammer, want hij was altijd bereid de Ajax- zaak te dienen en deed dat gentlemanlike zodat er in de Elftalcommissie Amateurs een plaats vacant kwam. De heer Boerkoel werd bereid gevonden de opengevallen plaats in te nemen. We wensen hem veel succes. De heer Middendorp vertelt u elders in dit blad het een en ander over de jaarlijkse bijeen komst. Daar verwijzen-wij dus naar. Het trainervraagstuk is nog steeds (12 Juli) niet opgelost. Candidaten genoeg, maar slagen, ho maar! We houden echter koppig vol. De heer v. d. Kuil gaat, zoals u weet, naar P.S.V., voor de overige spelers, die op de transferlijst werden geplaatst, is weinig of geen belangstelling. Het aantrekken van nieuwe spelers gaat niet vlot. Men vraagt fancy-prijzen, omdat top- spelers niet gemist kunnen worden. Verklaarbaar! 23 Augustus gaat de Toto weer draaien. Donateurs, die mee willen doen, hoe meer zielen hoe meer vreugd en de Ajax-kas vaart er wel bij, zijn verplicht 1,te storten. Bij de penning meester en/of administrateur kan men terecht. Begin Augustus gaat voor het eerste elftal de bal weer rollen. Er staan enige oefenmatches op het programma, zodat we bij de aanvang van de competitie beslagen op de grasmat kunnen komen. Met de hoop, dat het een goed seizoen moge worden, besluiten wij de eerste Kroniek seizoen 1959/'60. BROWN. Ouwe liefde roest nietzegt het spreekwoord en het zegt dat maar zwakjes. Want ouwe liefde blinkt. Ze is gelouterd van alle onzuiverheden, die haar aankleef den, toen ze nog jonge liefde was. Ouwe liefde is de enige met liefde gekoesterde liefde. Ouwe liefde is het meest kostbare kleinood van een liefhebbende mens heid. Als één dat ondervond, was het de aannemer, die op die Zondagmiddag en -avond te dikwijls „aannemen!" had gezegd De aannemer was Zaandammer, en hij had in zijn jonge jaren een ordentelijk partijtje gevoetbald. Was het wonder, dat, toen zijn club onderlaatst uit zou komen tegen de Volendammers, hij meetrok naar het veld aan het IJselmeer? Wat drommel, elf ervaren Zaan- kanters, die de bal al in het net knoertten, toen de pof broeken achter de zeedijk nog alleen maar wisten van het net, waar de harde bokkingen van het Zuidersoppie zich in liet vangen elf kérels-als-Kas met voorvade ren, wie Czaar Peter de Grote de kunst kwam afkijken, zouden zich laten kennen door een armzalig stelletje groenzoeters Het kwam anders. De elf ervaren Zaankanters wisten het net van de pofbroeken achter de zeedijk niet te vinden, en tegen half vijf in de middag gingen zij met hangende pootjes naar huis. Niet aldus de aannemer.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 2