J. F. H. Asbeek Brusse - Borneostraat 8-10-12-14 Some senses and some nonsenses RADIO - TELEVISIE - BANDRECORDERS - PLATENSPELERS Telefoon 54251, privé 743417 12 Nu wij even in het luchtledige, tussen twee seizoenen in- hangenlijkt het mij wel het juiste moment een verbin dende tekst te schrijven tussen dat wat was in 1958/'59 en wat komen gaat in 1959F60. Zou ik ingaan op de vrij algemene opinie, dat Ajax er in het afgelopen seizoen niet zo heel veel van terecht heeft gebracht, dan geloof ik stellig, de zaak niet volkomen eerlijk te be kijken. Ons eerste elftal eindigde op de zesde plaats, een plaats die voor verwende Ajacieden (die alleen maar op kampioen schappen mikken) misschien iets te laag lag, maar m.i. toch alleszins eervol te noemen is. Verder bracht ons tweede het tot de tweede plaats, terwijl het derde, vierde, vijfde en zevende, alsmede een groot aantal jeug delf tallen, zich kam pioen van hun resp. afdelingen mochten noemen. Deze resultaten liegen er niet om, en zouden bij vele ver enigingen een golf van enthousiasme teweeg hebben gebracht. Bij ons echter niet, en kan ik hier slechts de hoop uitspreken, dat ons prachtige verleden ons wel mag stimuleren, maar nooit de werkelijkheid mag doen vergeten. De top bereiken, is moeilijk, doch veel moeilijker is het die top te behouden. Natuurlijk waren verschillende wedstrijden van ons top- elftal voor ons ook een teleurstelling, en jammer genoeg kwamen deze teleurstellingen meestal in thuiswedstrijden tot uiting. Laat ons echter niet vergeten, dat Ajax in de uitwed strijden tegen b.v. M.V.V., Feijenoord, S.H.S. en zeker ook bij de nederlaag tegen D.O.S. in Utrecht heeft laten zien een stevig woordje te kunnen meespreken. Jammer genoeg heeft de pers in het afgelopen seizoen bij Ajax ook nooit eens iets goeds kunnen ontdekken. Ik schrijf dit niet, omdat ik van de heren journalisten een onjuiste gun stige berichtgeving zou wensen, maar slechts omdat een objec tieve manier van oordelen mijn oprechte verlangen is. Heus, mijne heren, Feijenoord was in Rotterdam niet zo slecht en de 93 tegen S.H.S. had niet even goed omgekeerd kunnen zijn. Ik ga dan maar niet dieper in op verslaggevers, die na een telefoongesprek met mij, rustig durfden zeggen: „Nu mijn heer, zoals u het zegt, geloof ik het niet, ik zal dan ook maar schrijven zoals ik het elders gehoord heb." En dan kwam er wat fraais. Gelukkig komen dergelijke dingen alleen maar voor bij de „new-comers"die nog menen het van „stuntjes" te moeten hebben, de „oude rotten" weten wel, dat we samen door de voetbalwereld moeten, maar ondertussen kunnen al deze din gen knagen aan de good-will van de vereniging. Naast het bovenstaande zijn er natuurlijk meer en belang rijke feiten, die aan de voor ons zo teleurstellende teruggang in het bezoekersaantal hebben meegewerkt. Allereerst dan het competitieverloop, het machtsvertoon waarmede Sparta kampioen geworden is en de onvoldoende wijze waarop de andere clubs zijn blijven volgen, alsmede het vrij vroeg bekend zijn van de degradatieslachtoffers, was voor véle verenigingen, en zeker voor ons met onze vaste positie in de middenmoot, een groot financieel nadeel. Hope lijk heeft de K.N.V.B. hier ook lering uitgetrokken. Verder het opvallend slechte weer bij onze thuiswedstrijden, hetgeen voor ons vooral een nadeel is op die dagen, dat er in het Stadion gespeeld wordt. Daar heeft men immers het voordeel van dubbele overdekte tribunes en een prachtige verbinding met trams en bussen. Over dit laatste onderwerp hadden wij reeds een onderhoud met de directie der Gem. Tram; zonder resultaat overigens. Men ontvangt de tienduizenden guldens, welke Ajax in de loop der jaren middels vermakelijkheidsbelasting in de ge meentekas gestort heeft, blijkbaar met liefde, geeft hiervan belangrijke bijdragen aan ons vaak beconcurrerende cultu rele en kunstzinnige organisaties, laat ons ook rustig collectes organiseren en wedstrijden houden voor liefdadige instellin gen, maar ons tegemoet komen, door een extra tram of bus in te leggen, nee zover gaat de liefde niet. Zo, dit is dus alles zo een beetje uit het verleden, veel nieuws is het misschien niet} maar toch wil ik het even vastleggen voor later. Hoe nu de toekomst zal worden, heus ik weet het niet. Voor lopig worden we nog zuiniger, maar dat zal voor de bestuurs- en commissieleden geen bezwaar vormen ook verder hun uiterste best te doen. Of er iets nieuws komt, op dit moment weet ik het nog niet, de afdeling betaald voetbal werkt dag en nacht, maar ondoordacht ingaan op fancy prijzen, zou weieens meer schade dan winst op kunnen leveren. De jongens, dat kan ik u wel zeggen, hebben er zin in, maar meer dan wie ook hebben zij uw steun nodig, weest mild en in ieder geval opbouwend in uw critiek, vuur ze iets meer aan dan vroeger. Laat hun voelen, dat we achter hen staan; we gaan ons zestigste jaar in, ieder lid is thans een belang rijk lid, laten we Nederland, en Amsterdam in het bijzonder, tonen dat de rood-witte leeuw nog kan klauwen. Als we gezamelijk vechten voor ons grote ideaal: „Ajax aan de top", heus dan zal het waarachtig wel gaan. JAMES. KARPETTEN Kiras Kroon Broussa Wilton Kinderwagens DWU BEDDEN Laxtilit schuimrubber Spiralen Dekens, Lakens en Slopen Gordijnstoffen V loerbedekking MEUBELS Huiskamers Bankstellen Slaapkamers Rooktafels Kapstokken Stofzuigers, Wasmachines, Gasfornuizen, Keukenuitrustingen, Serviesgoed, Scheerapparaten, Infraphil en Hoogtezonlampen, Strijkbouten, enz. Bromfietsen: SOLEX, RAP, MAGNEET - Rijwielen: MAGNEET, BURCO, MAXWELL, SIMPLEX, BURGERS E.N.R., RS KOLEN-, OLIESTOOK- en GASHAARDEN. Prima merken. Reparatie-inrichting voor al onze artikelen. Desgewenst gem. betaling. Prima service Voor Ajaxleden en donateurs 10 pet korting, uitgezonderd prijsbeschermde artikelen, bij contante betaling

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 12