'fiSKUONKBAL NO VA K-autoradio 's Hóóg geprezen - Laag geprijsd 8 A J AX START WISSELVALLIG. Tegen Kcnnemerland, onze eerste competitiewedstrijd, was vele innings lang onzeker wie aan het langste einde zou trek ken. Na zeven slagbeurten was de score nog „dubbel blank" en van beide partijen kregen de verre-velders gelegenheid om te tonen dat zij daar niet voor niets stonden. In de achtste inning zagen onze gasten opnieuw geen kans om door onze ver dediging te breken en toen greep onze ploeg haar kans. Door goed slag- en teamwerk werd de uitslag op 6—0 bepaald. De volgende wedstrijd ging tegen de ex-hoofdklasser „De Vole wijekers". Nadat Ajax een 20 voorsprong had veroverd, wisten de groen-witten deze terug te brengen tot 22. Maar opnieuw kwamen wij aan een voorsprong (32) die tot in onze laatste slagbeurt werd behouden. Maar „De Volewijckers" vocht fel terug en wist 2 punten te scoren (43). Tegen deze uitslag hebben wij een protest ingediend. Bij de stand 32, één man uit en twee honken bezet gaf de scheidsrechter op een geworpen bal met „wijd" zijn beslissing. Door tussenkomst van de Volewijckers-coaoh herriep hij echter zijn beslissing in „schijn", hoewel de veldscheidsrechter ook dit niet gezien had. Afwachten dus maar wat de „protest-commissie" hierover zal beslissen. De tweede thuiswedstrijd tegen A.B.C. speelde onze ploeg een slechte wedstrijd. Hoewel wij de zege van A.B.C. niet wil len betwisten heeft Ajax rijkelijk met punten staan strooien. Enfin, wat de Ajacieden op de grasmat lieten zien, kan het best omschreven worden met „hoe men niet moet honkballen". Hoe men „het wel moet doen", toonde onze ploeg in het „Zilveren Handschoen"-tournooi in Hilversum. Ingedeeld in de sterke poule met E.H.S. en W.V. H.E.D.W. (beide hoofdklassers) kwamen de onzen in de eerste wedstrijd tegen E.H.S. zelfs met 60 achter te staan maar wisten toch nog met 66 gelijk te komen. Omdat Ajax één man meer op het derde honk had gehad werden de rood-witten tot overwin naar uitgeroepen. Dat was de eerste sensatie. Maar onze ploeg zou er voor nog meer zorgen. Een volledig W.V. H.E.D.W. was de volgende tegenstander. Met een fraaie 61-zege werd voor de tweede sensatie gezorgd. In de andere poule was H.H.C. (eveneens een hoofdklasser) als winnaar uit de bus gekomen zodat als finale werd gespeeld Ajax—H.H.C. En opnieuw werden alle prognoses omver gekegeld, want De nieuwste onzer modellen mèt drukknopsysteem) NOVAK Record II, type 578 Excl. antenne en luidspreker f 179,- Twee golf bereiken, dubbele toonregeling, feilloze ontstoring Vraag Uw dealer! Showroom Pr. Hendriklaan 23, Amsterdam-Z. Tel. Verkoop 730199, Techn. Dienst 730485 ook H.H.C. werd met 32 geklopt. Zo behaalde ons team dus voor de tweede maal in successie „De Zilveren Handschoen". In de dag- en sportbladen werd aan dit fraaie succes veel aandacht besteed. Onze volgende competitiewedstrijd ging tegen het nog onge slagen U.V.V. Deze wedstrijd was voor ons zeer belangrijk, want wilden wij „blijven meetellen" dan moest gewonnen worden. Onze ploeg begon fel en mede door vier honk- slagen en evenzovele fouten van onze tegenstander was spoedig een 80 voorsprong verkregen. Wel wisten de Ameri- kaanse-Utrechtenaren twee tegenpunten te scoren maar veel gevaar leverde dit niet meer op. Door nog één punt te scoren werd de uitslag 92. HET TWEEDE TEAM BOEKT DRIE OVERWINNINGEN IN SUCCESSIE. De goede voorbereiding die ons tweede team achter de rug heeft gehad, heeft succes opgeleverd. Van de heer T. v. Genderen ontvingen wij de volgende ver slagen Ajax 2De Geuzen. Op Zaterdag 2 Mei moest Ajax 2 zijn eerste competitiewed strijd spelen tegen De Geuzen. Na een spannende en in goede verstandhouding gespeelde wedstrijd trok Ajax met 96 aan het langste eind. Na drie innings keek Ajax tegen een 40 achterstand aan maar de onzen lieten de moed niet zakken. In onze vierde slagbeurt werd de achterstand terug gebracht tot 43 maar ook onze tegen stander kwam terug en na zeven innings was de stand 64 in zijn voordeel. In onze achtste slagbeurt kwamen de Ajacieden pas goed los en wisten 5 punten te scoren. In de laatste slag beurt van De Geuzen stond Ab Slaman zijn tegenstanders geen punt meer toe. A.P.G.S.Ajax 2. Onze volgende wedstrijd ging tegen A.P.G.S. en deze is in een zeer grote overwinning voor ons geëindigd. A.P.G.S. werd met maar liefst 253 verslagen. In de eerste inning was alles nog rustig, maar daarna werden er regelmatig punten ge scoord. In de 5de inning hadden de Ajacieden geen enkel ont- zag(ü) voor de politiemannen en scoorden maar liefst 17 pun ten. Het score-verloop was als volgt: A.P.G.S. 0 1 0 0 1 13 Ajax 0 1 5 2 17 0 25 LijndenAjax 2. Schrijver van dit was met onze reserves naar Lijnden getrok ken. Deze ploeg, die er keurig verzorgd uitziet heeft het ons niet zo moeilijk gemaakt als de uitslag aangeeft. Voor de moeilijkheden die er in deze wedstrijd voorkwamen hebben wij zelf gezorgd. Wim Weppner kon in de ogen van de scheidsrechter niet de goede richting vinden en toen was het „zoeken" naar een andere werper. Een „echte" reserve-werper was niet tot onze beschikking aangezien er drie wedstrijden tegelijk waren vastgesteld. Maar gelukkig beet onze ploeg zich door de moeilijkheden heen. Twee homeruns (beide met geen honken bezet) lieten Wim Weppner en Boetje noteren. De laat ste inning werd besloten met enige fraaie vangballen van Bonsen, Ronnenbergh en een goede catch van H. de Jong. Uit slag? 138 voor Ajax 2. AJAX-JEUGD. Onze jeugd (juniores) is eveneens uitstekend gestart. Hier volgt een verslag van onze correspondent Jaap Metz: Juniores openen honkbalseizoen met overwinning op V.V.G.A. Op Zaterdag 9 Mei wisten onze juniores een 105-zege te behalen op onze naaste honkbalbuur V.V.G.A. Op het half- Amerikaanse honkbalveld bleek de „pitchersmount" voor wer per Worst een groot bezwaar, want zijn vorm was zoek. De relief-pitcher Douwe Offringa deed het beter, doch de heuvel gaf hem ook vele moeilijkheden. Niet vergeten mag worden dat beide clubgenoten voor het eerst om de werpheuvel stonden. Reeds in de eerste inning wist Ajax een grote voorsprong te nemen. Wel kwamen de G.A.-juniores tegen het einde nog even opzetten, maar gevaarlijk was dat niet. Zo werd deze wedstrijd dus echt wat je noemt „op ons gemak gewonnen", doch ik wil niet nalaten het volgende op te merken: Willen wij weer kam pioen worden dan dient er in de eerste plaats actiever gespeeld te worden. Maar misschien lag het aan het zeer mooie weer.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 8