Jeugd-allerlei 7 Jeugd-allerlei, inderdaad geachte lezers en lezeressen, 't is een allerlei-tje. Ditmaal geen verhaal, zoals u dat van ons gewend bent, maar in kortere regelen het één en ander rondom de jeugd. De Jun. Al (wat de competitie betreft) verloren van Volen- dam met 10, versloegen Hilversum (21) en D.W.V. (60). Eigenlijk kan beter gesproken worden van de AlA2-com- binatie, nu spelers als Schaaphok, Engelsma, Westra e.a. reeds voor de seniores uitkomen en uiteraard vervangen zijn door de juniores van de A 2. Maar goed dat verlies tegen Volendam kwam wat het ver overen van ,,de titel" betreft niet erg gelegen, doch het zit er nog in dus play up, boys! Om nog even bij de competitie te blijven. Voor de jun. A5 staan nog verschillende wedstrijden „te boek", doch van een programma is nog( niets bekend. Of dat nóg wat wordt De Jun. BI zijn ook nog kanshebbers. Twee wedstrijden n.l. tegen Zeeburgia en de Volewijckers staan nog genoteerd. Als die gewonnen worden Voor de rest der elftallen is de finish bereikt en houden velen zich reeds bezig met de zomersporten of besteden hun tijd aan de „laatste loodjes" op schoolhetgeen zeer ver standig is en bij de jeugdcommissie slechts waardering en in stemming heeft. Tournooien. Mogen we het eerst even hebben over hetgeen ge weest is. Op het Lippens beker-tournooi bij Blauw-Wit kwamen onze A-jun. eerst tegen Sparta in het veld. Resultaat 00. Daarna volgde een reprise van de finale van het vorig jaar: West Bromwich Albion tegen Ajax. Tot 10 minuten voor tijd had Nederland hier nog de leiding, toen scoorde Albion tweemaal, zodat de zege tenslotte bij de Engel sen bleef. Daarna deelde Ajax de punten met Nottingham Forest om tot besluit van de eerste dag in de allermooiste wedstrijd van het gehele tournooi met 40 over Allemania te zegevieren. De tweede dag gingen Blauw-Wit en Ajax om de 5e en 6e plaats spelen waarbij de gastheren met 21 wonnen ondanks een veldmeerderheid van onze jongens. New Castle United legde tenslotte beslag op de eerste prijs. Op de velden van de Spartaan trachtten de Bl-jun. de Los- beker te behouden. Helaas lukte dit niet; Ajax werd „vierde". Tijdens de Pinksterdagen was dit elftal aanwezig op het B-juniores-tournooi van Be Quick te Groningen. Hierover schrijft thans Lex van Brakel; We kwamen Zaterdagsavonds aan, met als leiders de heren Wolterink en Van Dijk. De eerste wedstrijd was tegen Robur et Velocitas, die onze jongens met 31 wonnen. De volgende ontmoeting was die tegen Be Quick, waar we vrij snel tegen een 10 achterstand opkeken, maar P. Voogt zette er 4 doelpunten tegenover, waar na het 42 werd. Wiebes maakte er 52 van en vlak voor tijd scoorde Be Quick 53. Het was een sportieve wedstrijd met als uitblinkers C. Tanis. H. Schipper en D. Kuiter. De derde wedstrijd tegen W.V.V. verloren wij met 10, hoe wel een gelijk spel de beste verhouding zou zijn geweest, maar ja, Ajax kan niet altijd winnen! De laatste wedstrijd was tegen de Duitse club .Wedner, waar we van moesten winnen. We gingen allemaal het veld in met de wil om te winnen, omdat wij dan nog in aanmerking konden komen voor de le prijs. De wedstrijd was 10 minuten oud toen G. de Haan een flinke trap kreeg en het veld uitging. Hij werd aan de kant verzorgd en dacht bij zichzelf ,,Ik zal ze wel krijgen!" Wedner speelde een zeer harde wedstrijd (té hard). Met de rust was de stand nog steeds 00. De tweede helft begonnen wij fel aan te vallen, waar wij succes mee hadden. A. van Dijk gaf ons met een^ard schot, dat het net deed trillen, een 10 voorsprong. Allemaal speelden we tot de laatste minuut een prachtige wedstrijd. Nu hadden we wel gewonnen, maar waren daardoor De jongste telgen van de Aiax-stam, Juniores B 6, ongeslagen kampioen geëindigd met evenveel punten als Wedner. Dus werd het penal- ties-schieten. Wedner schoot eerst. Alle drie er in. Toen kwam Ajax. P. Voogt schoot beheerst in. H. Schipper vond het net maar „net" en als laatste loeide B. Severijnse van de zenuwen hoog over. Zo hadden R. Lieshout, C. Tanis, H. Schipper, B. Severijnse, G. de Haan, K. Kuiter, A. van Dijk, P. Voogt, B. Strijks, J. Schipper, R. Boomgaard, F. Böhne, H. Wiebes, H. Cruyff en W. de Bruyne, de 2e prijs kunnen veroveren en ook nog de wis selbeker kunnen behouden. Al met al een geslaagd tournooi. Lex, allereerst onze complimenten voor je keurig verslag. Maar we spreken nu meteen af dat je het volgend seizoen tot onze vaste medewerkers gaat behoren. Accoord? En verder vernamen wij, dat wat het Be Quick-tournooi be treft, jij naast de lof voor het gehele team nog wel een extra pluim verdient, die we je hierbij stevig op je hoed zetten. Aan onze Groningse vrienden en speciaal de pleegouders heel veel dank voor alles. Het waren weer onvergetelijke dagen. T. M. WELPENVOETBAL. Na ons verslag in het vorige clubblad, hebben we nog wat hinder ondervonden van de lange duur der schoolwedstrijden, waardoor we niet altijd op volle sterkte konden uitkomen. Ge lukkig is dit euvel achter de rug en kunnen de elftallen weer volledig aantreden. Dit kwam dan ook in de gespeelde ontmoe tingen tegen Geuzen en Watergraafsmeer tot uitdrukking; de 3 welpenelftallen behaalden even zovele goede overwinningen. Bij de jeugdcommissie is bericht binnengekomen, dat onze clubvriend Dick Perrier door een hersenschudding voorlopig aan bed gekluisterd is. Namens alle jongens en ondergetekende wordt hem een algeheel en spoedig herstel toegewenst. Op Hemelvaartsdag werd bij stralend zomerweer het V.V.A.- welpentournooi gehouden, ten bate van de radio-actie „Alles op één kaart". Onze jongens bleven ongeslagen in hun poule en wonnen de daaropvolgende demi-finale tegen A.F.C. De finale tegen de Blauw-Witte jongens bleef na 2 x 7% minuut onbe slist (00), zodat strafschoppen een beslissing moesten bren gen. De kunst van het strafschoppen nemen verstonden onze tegenstanders beter, zodat we met de 2e plaats dit tournooi be ëindigden. Echter een goed resultaat, gezien het feit dat alle wedstrijden maar 2x7% minuut duurden. Nog een woord van hartelijke dank aan de initiatiefnemers van dit tournooi en aan de heer Cruyff, die jullie van heerlijk fruit en een koele dronk voorzag. Onder elkaar heerste er weer de echte Ajax-clubgeest, waardoor deze dag tot een onvergetelijke werd gemaakt. Tot een volgende keer en veel succes op de nu weer echte groene velden. M. v. ENS.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 7