Overzicht 6 26 April was voor onze hogere elftallen geen slechte dag, alleen het eerste elftal verloor in het Olympisch Stadion van Blauw-Wit zonder dat er veel van een derby-sfeer te bemerken viel. Van Raalte was in prima vorm, Hoogerman deed niet voor hem onder, maar verkeek zich op een lang afstandschot van Dahrs en deze kleine misrekening bezorgde de Stadionbewoners de volle buit. Ajax 2R.C.H. 2 was een aardige wedstrijd, die door onze re serves met 40 werd gewonnen en waarbij goede staaltjes voet bal op de grasmat werden gelegd. Bij de Racing-reserves waren twee knappe spelers, één in de halflinie, die zich reeds een plaats in het Nederlands amateurelftal heeft veroverd en een handige speler in het binnentrio. Jan van Drecht en Koning staken in goede vorm. Ons derde elftal deed tegen Blauw-Wit 3 geen misstap, klopte zijn stadgenote met 20 en behield daarmede de kans op de kampioenstitel. De reis naar Zuilen van ons vierde elftal leverde geen wind eieren op, integendeel zelfs. Ongeslagen werd het kampioen schap binnengehaald. Er moest heel wat strijd voor geleverd worden, Elinkwijk 3 voelde er niets voor om als gewillig slacht offer te fungeren, beide partijen hebben voorgestaan, onze keeper stopte nog een penalty en de dubbel drie uitslag was net voldoende om feest te vieren en dat hebben de jongens direct na aankomst in ons stadion dan ook op zeer bescheiden, doch gezellige wijze gedaan. Proficiat, mijne heren Ajax 6 klopte Watergraafsmeer 4 met 21 en de jongens van Jan de Wit kwamen als echte „seven uppers" van de Velserweg met een 13 zege op Olympus 2 thuis. De eerste Zondag in Mei, lang leve de winterjassen, lieten alle grote jongens geen enkele steek vallen. Op eigen terrein om twaalf uur traden ons derde en vierde elftal aan resp. tegen Volendam 3 en Volewijckers 3. De Volendammers, waarschijnlijk meer met hun gedachten in Brunssum bij de grote strijd LimburgiaVolendam, die hun de verdiende promotie naar de ere-divisie bracht, waarbij onze felicitaties aan de vereniging en trainer Stroker niet mogen ontbreken, moesten met lede ogen aanzien hoe ons eerste ama teurteam met zeven doelpunten haar doelpuntenhonger vol tooide. Het werd 71 voor onze jongens, het kampioenschap was een feit geworden en een groot deel van het publiek maakte de huldiging mede, waarbij de verliezers bloemen aanboden en een overgelukkige aanvoerder op de schouders naar de kleed kamer werd gebracht. Dat waren dus in twee Zondagen door eigen wapenfeiten twee kampioenschappen, maar speaker v. Steenbergen maakte den volke bekend, dat het best mogelijk was dat er nog één bij zou komen en bedoelde hiermede het vijfde elftal. Als uitgespeeld team, alles hing voor deze knapen af wat V.D.O. 2 in haar laatste wedstrijd zou presteren. Een overwinning zou de titel voor de Uithoorners betekenen, gelijkspel in ieder geval een herkansing en alleen verlies zou ons vijfde een kampioenschap bezorgen. Leuke jongens die Uithoorners, zij wilden onze feest vreugde blijkbaar niet verstoren en door deze „pot van meneer" uitslag, werd dus een volgorde van drie titels bereikt, n.l. Ajax 3, 4 en 5. Aan alle kampioenen onze felicitaties. Ons tweede elftal bracht in Arnhem een bezoek aan Vitesse 2 en door de nederlaag van Heracles 2 weer in het bezit van eigen kans op kampioenschap gekomen, hebben onze jongens daar een felle strijd geleverd en met 24 gewonnen. Op de derde Mei bleef dus nog Ajax—D.O.S. over, zou het een herhaling worden van de op zeer hoog peil gespeelde wedstrijd, die in Utrecht met een 53 nederlaag eindigde Binnen een kwartier kon men al bekijken, dat het hoge peil door de Utrechtenaren niet bereikt zou worden, in het weekend hadden de Kanaries in Denemarken of Zweden gespeeld en op volle toeren draaien was er niet bij. Junior Schaaphok debuteerde op de linkshalfplaats, durfde te spelen, bleef niet als een schaap voor het hok staan en de beste zijde van zijn voetbaltalenten school in goed aangeven van de bal. Zeker geen onverdienstelijk debuut. De onbelangrijkheid van deze wedstrijd kon men vanaf de tribunes proeven en deed het voor ons eigen publiek wel prettig aan, dat onze jongens meer geïnteresseerd waren voor een goed resultaat dan de Utrechtenaren. Vooral Schmidt sinds hij „werkgever" Westra naast zich heeft, gaat in vorm vooruit en smaakte het genoegen bij een doorbraak, na de bal iets te ver voor zich uitgespeeld te heb ben, door een misser van Kraay toch nog in het bezit v?m het ronde ding te komen om daarna onze internationale doelman te passeren. Rust 10. De bezoekers schakelden in de tweede helft op een hogere versnelling over1, deden er meer voor en Hoogerman moest en kele malen handelend optreden, wat hem buitengewoon goed af ging en waarbij hem menig open doekje ten deel viel. Schmidt kwam een paar maal dicht bij een tweede doelpunt, maar de 100% verbetering van de stand kwam op naam van de weder om zeer ijverige Seelen te staan, die een voorzet van onze links buiten direct achter De Munck plaatste. Het werd feller, soms wel eens te fel van D.O.S.-zijde en een tot twee maal toe tegen de paal geschoten penalty door Van Mourik bracht nog de nodige sensatie. Jongens, nog drie maal aantreden voor deze competitie, die ons alle ups en downs heeft gebracht, tot nu toe een record- nederlaag met 14 tegen Elinkwijk op eigen veld bezorgde en buiten een record 29 overwinning op S.H.S. in Den Haag ook nog een speciaal wapenfeit bracht, n.l. een 05 overwinning op Feijenoord in „de kuip", iets dat tot nu toe geen enkele tegen stander daar had kunnen bereiken. Hemelvaartsdag speelde ons eerste elftal een vriendschappe lijke wedstrijd tegen A.G.O.V.V. in Apeldoorn. Een spoedige 30 achterstand werkte deprimerend op pns team, dat een zwaar seizoen achter de rug heeft. Pogingen om een beter resultaat te bereiken slaagden niet en de Apeldoorners voegden nog twee goals aan het totaal toe, waardoor wij dus een grote 50 nederlaag leden. De grote strijd Ajax 2Heracles 2 liep op een teleurstelling voor ons uit. Alleen de volle winst kon ons op gelijke hoogte op de ranglijst brengen. Een 21 voorsprong, de laatste goal door een penalty verkregen, ging in de laatste minuten door een strafschop wegens hands van Wim Feldmann verloren. Het was geen beste wedstrijd van onze reserves, die zich naar mijn smaak te vroeg op de verdediging toelegden om de 21 voor sprong te behouden. De Almeloërs zullen zich de titel nu wel niet meer laten ontglippen. Ajax 3 en 4 speelden nog wedstrijden, alleen belangrijk voor de statistiek, met als resultaat een 32 zege op W.F.C. 2 voor het derde en een gelijk spel van het vierde tegen Blauw-Wit 4 22. C. E. de V. Burgerlijke Stand De heer en mevrouw Brokmannvan Lent geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Beatrix. Onze hartelijke felicitaties. De heer en mevrouw Volkers-Alwin geven met grote blijd schap kennis van de geboorte van hun zoon Frank Robert. Onze hartelijke felicitaties. Lekstraat 122. Correspondentie Tjedem. - Uw artikel kwam te laat voor dit clubblad. Wordt opgenomen in het Juni-Juli-nummer. k G. J. - Het door u ingezonden artikeltje kon in de ogen van de redactie geen genade vinden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 6