vroeger 3 aan dit en dat gedacht, prijzen gekocht etc. etc. En als de zaak dan rond is, of zo goed als rond, komt er van een der deelne mers bericht, dat men plotseling is verhinderd. Dat betekent, opnieuw beginnen. Daarom hulde aan de Jeugdcommissie (en ook nog dank aan de adverteerders Remington stelde zelfs ,,'s werelds snelste shaver" beschikbaar die voor de club weer best werk heeft verricht. Voor het eerste elftal zit de competitie erop. De laatste wed strijd, uit tegen N.A.C., leverde een 24-zege op, zodat ons keurteam met 37 punten op de (gedeelde) zesde plaats een beter doelgemiddelde is geëindigd. Vier punten achter op buurman Feijenoord en veertien op kampioen Sparta. Mis- A/ax 4, kampioen, in de bloemen (tulpen uit Amsterdam) schien vindt u, dat we nog niet mogen mopperen. Misschien hebt u nog gelijk ook. Op het moment, dat deze zinnen uit de schrijfmachine rol len, zitten we nog in de beker-competitie. Zoals u bekend, won nen we van S.H.S. met 12 en zullen we nu de degen met Sparta moeten kruisen. Een moeilijke opgave, temeer daar doelman Hoogerman geblesseerd is en Jan van Drecht nog steeds sukkelt met „een knietje". Als dit blad verschijnt, weet u of Piet Ouderland en zijn mannen nog ,,in-de-beker" zitten. BROWN. Met enige bevreemding gelezen, dat ik de heer Karei v. d. Lee tegen mij in het harnas heb gejaagd. En wel, omdat ik de euvele moed had te ageren tegen een stukje proza getiteld „IJsmemoires van Tjedem". Een stukje proza, waarin hij de jeugdigen van Ajax opwekt tot activiteit betreffende het organiseren van clubgeestige zaken. Een alleszins lofwaardig streven, wat hij echter in eerste in stantie camoufleert met wat vage verhaaltjes over de goede oude tijd. Vaag, door enkele onjuistheden, het veelvuldig ge bruik van „naar ik meen" en „als ik me niet vergis". In de laatste alinea meent hij dan een gemis aan clubgeest te constateren door te schrijven: Neem het initiatief, spreek met het bestuur, maar doe iets om de gezelligheid weer op te voeren. En even daarvoor schrijft hijLaat je dat toch niet aanleunen, dat kletsen van die ouderen over vroegeretc. Ik wilde mij een en ander niet laten aanleunen en heb ge tracht in mijn artikeltje „Vroeger" aan te tonen, dat het wel in orde is met onze gezelligheid en clubgeest, ondanks dat de ini tiatiefnemers en commissieleden (niet te vergeten de club avondcommissie) gehandicapt worden door omstandigheden, welke toch wel typisch van deze tijd zijn. (Bezuiniging en meer afleiding dan vroeger.) Ik heb dus geageerd tegen de inhoud van het door de heer Tjedem geschreven artikeltje. Natuurlijk weet ik wie zich „verschuilt" achter deze „nom de plume" (zogoed het aan elke insider bekend is wie Canard is) en natuurlijk ken ik de ver dienste van de heer De Munnik. Eveneens vond ik het reeds, en vind ik het nog, bijzonder belangrijk wat het trio Grootmeyer- Egeman-De Munnik (1914-1918) voor Ajax heeft gedaan, waar wellicht het voortbestaan van onze vereniging op het spel stond. Maar minstens zo belangrijk vind ik toch de in mijn vorig stukje genoemde activiteiten, waaronder de dansavond voor amateurs en de reorganisatie van de honkbalafdeling, omdat deze duiden op een goede geest, een sterke band en kritisch vermogen in het hart van onze vereniging op dit moment. Blijft u het, heer Van der Lee, dus rustig houden op de ver dienste van onze actieve bestuursleden van gisteren, ik houd het echter op die van vandaag. Waarmede ik, op eigen initiatief, de inhoud van uw reaction- naire inzending beantwoord acht, waarmee ik weer niets af wil doen aan uw verdienste als oud-speler, ere-lid en drager van de gouden speld. CANARD.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 3