RADIO PESTERS 2 Het kampioenschap van Nederland is dus in Rotterdam terecht gekomen. Bij het al-oude Sparta" van 1888. Op de kampioensvaan, uitgereikt tijdens het diner in Restaurant ,,De Bosbaan" het huis van Sparta in Amsterdam staat met gouden letters gedrukt. „De oudste Hoofdklasser zonder ster ren". Aivoelt u de Spartaanse leut. In de catacomben van het Olympisch Stadion hebben we na afloop van de match, die Sparta de fel begeerde titel bracht, voorzitter Salters en zijn mannen met het grote succes gefeliciteerd. Het traditionele blommetje hadden we meegebracht en Arie, deed namens u en ons, het vriendelijke woord. Thijs, van D.W.S.-A., als gastheer, beet de spits af en toen kwamen wij, Blauw-Wit, de heren Martens, Jaspers enz. Trainer Denis Neville, als u het niet wist, een Engelsman, stond er glunderend bij. Allicht. Volgend seizoen zullen we dus moeten proberen Sparta een beentje te lichten. Volendam en Sittardia, aan deze new-comers onze har telijke felicitaties en een welkom bij de „Grote Jongens", zul len wel zo prettig zijn om daaraan mee te helpen, 't Gooi en Go Ahead, dit seizoen ook prijs-winners aan beide clubs de rood-witte vijf zouden ook wel van de partij willen zijn, maar moeten eerst nog een paar hindernissen nemen. Het volgende seizoen er maar weer lustig tegen aan, vrienden. Op het moment, dat we deze regelen schrijven, zijn er nog enige gegadigden voor promotie naar de eerste divisie. Wie het ook wordt, bij voor baat aan de twee gelukkigen, onze hartelijke felicitaties. Ons 2e elftal heeft er lelijk naast gegrepen. Tegen Heracles 2 werd al op heel onbenullige manier de winst prijs gegeven (uit slag 22) en kon alleen een misstap van Heracles en een falen van Go Ahead 2 ons alsnog de titel brengen. Heracles faalde inderdaad. Go Ahead niet en zo werden de Deventer boys kam pioen, waarvoor onze welgemeende hulde. Maar als we deze affaire nuchter bezien, is het toch wel beschamend, dat de reserves van drie ere-divisie clubs, zich door reserve-teams van tweede divisie clubs in de hoek lieten drukken. Vrijwel het gehele seizoen heeft Heracles 2 aan de top van de ranglijst gestaan, om in het zicht van de haven door de Deventenaren met een boegspriet-lengte geklopt te worden. En dan komen S.C. Enschede, Blauw-Wit en ons elftal. Collega De Vlieger, zou zeggen: „even afrekenen, heren". Vermoedelijk bedoelde hij dan: het genoten salaris terug. Nog een klein rukje en we kunnen de ballen laten opbergen. Als u dit blaadje ontvangt zijn we misschien uitgebekerd. Hopelijk niet, want we kunnen een hap uit „het slijk der aarde" meer dan goed gebruiken. De recettes waren dit seizoen zo angstaanjagend daverend, dat het bestuur, dat het volgend jaar de scepter zwaait, nog zuiniger zal moeten zijn, dan het college van thans. Ook zal er op de grassprieten iets gepres teerd moeten worden, waaraan het publiek zich vergaapt, want Bandrecorders, Televisie en Radio Grootste en snelste „Service" met 3 wagens Van Woustraat 74 en 84, Amsterdam-Z. Tel. 734757-728060 (na 6 uur 133051 -734758 u hebt het gezien aan NederlandSchotland we kunnen met betrekking tot voetbal, onze geachte stadgenoten nog meer vertellen. Ooit op de viool horen spelen, dat er geleurd moest worden met plaatsbewijzen voor een Interland? Ooit gezien, dat er bij sigarenwinkeliers hele trossen kaartjes om de oranje mannen te bekijken, te verkrijgen waren Teken aan de wand Maar dan een verduveld lelijk teken. Er moet gesaneerd wor den. We moeten terug naar 54 betalende clubs. De lagere goden voelen er geen bal voor. Logisch! Met 34 tegen 33 stem men werd het voorstel van het selectiebestuur verworpen. Na afloop van de meeting moeten óók tegenstanders hebben ver klaard niet de bedoeling te hebben gehad het saneringsplan de das om te doen. Zo'n verklaring lijkt ons niet erg duidelijk. Maar, sanering of geen sanering, in Amsterdam zal er heel wat aan Opa Voetbal gedokterd moeten worden, willen we weer volle bakken trekken. Hopelijk hebben we het, glad mis, maar die volle bakken zijn er o.i. in de naaste toekomst beslist niet bij. Voor de mannen, die uit de voetbalpot een graantje mee pikken, kunnen de maanden Juni en Juli ietwat ongezellig worden. De „transfers" staan n.l. weer voor de deur. Het drie manschap, dat bij ons het lijstje samenstelt, heeft de hoofden al bijelkaar gestoken. In de krant leest u wel, wie van onze makkers naar een andere club mogen uitkijken. Het programma voor ons Jeugdtournooi, dank zij de heer Van Steenbergen, drukker van Ajax-geschriften, is nog net op tijd klaar gekomen. Waarvoor onze hulde. De heer Martens, die het programma practisch alleen in elkander draaide, een werk, dat veel vrije tijd vergde, alle eer. De agenda voor de Jaarlijkse Algemene hebt u ontvangen en natuurlijk met volle aandacht onder de loupe genomen. Bij de samenstelling is er een fout ingeslopen. Niet de heer Potharst moet aftreden, maar de heer Schubert. U houdt daar dus wel rekening mee. Het door de Jeugdcommissie georganiseerde internationale jeugdtournooi behoort weer tot het verleden. Voor de derde maal legde Chelsea beslag op de eerste prijs, wordt de naam van deze Londense club in de Insulinde-Cup gegraveerd. Mana ger Ted Drake, die men zijn toekomstige sterren was meege komen, kan trots op zijn boys zijn. Zij waren oppermachtig. Blauw-Wit werd met 40 teruggewezen, München-Gladbach met 20 en Volendam, een pittig elftal, dat de Engelsen kranig partij gaf, eveneens met 20. In de finale, tegen de knapen van Wiener Sportclub, het team, dat door onze jongens, die in het verdere verloop van het tournooi danig teleur stelden, met 31 werd geslagen, hadden de London-boys het moeilijker. De Weners gaven fel partij, soms te fel, waardoor de strijd minder sportief werd en de bedoeling van dit tournooi internationale jeugdverbroedering enigszins in het gedrang kwam. Chelsea, dat het beste voetbal speelde, won uiteindelijk met 42, zodat de Weners, die zich na de nederlaag tegen ons elftal, kranig hadden hersteld, met de tweede prijs schoot gingen. Van de Nederlandse teams brachten A.D.O. en Volendam het er het beste af. Zij lieten vier deelnemers achter zich en mochten door hun geleverde prestaties om de derde en vierde prijs kampen. A.D.O.dat beter voetbal speelde dan de Volendammers, zag geen kans tot scoren te komen, zodat penalties de beslissing moesten brengen. Er waren tweemaal tien strafschoppen nodig om de A.D.O.-ers juichend de grassprieten te doen verlaten. Blauw-Wit en onze juniores streden om het bezit van de vijfde of zesde prijs. Met 21 bleef Blauw-Wit in de meerderheid, zo dat de zesde prijs ons deel werd. Een al heel schamel resultaat, temeer als we bedenken, dat in onze gelederen Bob Westra en Engelsma rondliepen. Westra bracht er bitter weinig van te recht en uitgezonderd in de eerste match, kwam Engelsma ook niet in het stuk voor. Als we het spel van deze knapen verge lijken met dat van de Londenaren, dan praten we nog niet eens over Bridges of Tambling, zijn ze nergens. Zij zullen duchtig moeten trainen om hun spel op hoger niveau te brengen. De prestaties van München-Gladbach en Wuppertaler Spielverein vielen tegen en deze clubs moesten genoegen nemen met de zevende en achtste prijs. Al met al een tournooi, dat door de medewerking van vele pleegouders en scheidsrechters waar voor onze hartelijke dank uitstekend slaagde. Ook een woord van dank aan de Jeugdcommissie, die een berg werk heeft moe ten verzetten om alles in „kannen en kruiken" te krijgen. Het is zo gemakkelijk gezegd, organiseer een jeugdtournooi, maar wat daaraan vast zit is alleen insiders bekend. Stapels brieven en circulaires moeten verzonden worden. Advertenties voor het programma moeten losgepeuterd worden (een duvels werk),

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 2