Restaurant «De Kuil» Van het vierde Voor een goed diner oj belegd broodje Rembrandtsplein 7 11 EEN JUICHTOON DAVERE LANGS DE VELDEN Zoals ik u in het vorige clubblad reeds meldde, hadden wij aan één punt reeds voldoende om ons kampioenschap te kunnen vieren. Nu trof het ongelukkig, dat wij daarvoor in Utrecht Elinkwijk 3 zouden moeten bekampen, dat per se deze wedstrijd moest winnen, wilde zij haar promotiekansen behouden. Nog ongelukkiger trof het echter, dat niemand de scheidsrechter op «de hoogte had gesteld van onze en hunne belangen. Om het modern te zeggende arme man voelde de sfeer niet aan. Waar dit toe leidde, kunt u misschien reeds voelen, ik voel het nog aan mijn schenen. Kortom een bijzonder harde, vaak zelfs gemene, en daardoor slechte wedstrijd. Wim Meeuwsen opende reeds spoedig de score met een prima schot. Elinkwijk nivelleerde de score, waarna wij door een penalty, goed genomen door Wout Pelser, weer uitliepen tot 21. Voor de rust bracht Elinkwijk echter de stand weer in even wicht en kwam zelfs met 32 voor te staan. Een zeer spannend score-verloop. Na de rust maakte Hans Dukker na een schitterende aanval de lang verbeide gelijkmaker. Dat de stand zich hierna niet meer wijzigde, kunnen wij voornamelijk aan de verdienste van onze keeper Henk Wenteler toeschrijven. Vijf minuten voor het einde kreeg Elinkwijk n.l. een penalty toegewezen en dat betekende toch waarschijnlijk het einde van ons ongeslagen record en uitstel van het kampioenschap. Henk dacht er echter anders over en wist de hard ingeschoten bal meesterlijk uit zijn heiligdom te duiken. Nadat men hem uit de rood-witte kluwen had bevrijd, bleek het noodzakelijk hem met enige asperine's weer in zijn normale doen te brengen. Het eindsignaal bracht ons de bloemen, helaas geen felicitaties van de Elinkwijkers en deed ons, in de kleed kamer, harder zingen dan ooit. De juichtoon daverde Restten ons nog slechts twee thuiswedstrijden. De eerste hiervan tegen de Vole wijekers 3 leverde ons na een rustig voortkabbelende strijd een 21 overwinning op. Aan Volewijckers zijde wist alleen de sympathieke Willie Pattrick onze keeper te passeren, waartegenover aan onze zijde Cor v. d. Wal en Wim Starreveld zijn keeper lieten vissen. Vóór deze wedstrijd werd aan al onze spelers een fraaie bos rood-witte tulpen overhandigd door de spelers van ons derde elftal. Een gebaar, dat als spontane verrassing door ons bij zonder werd gewaardeerd. Onze laatste wedstrijd was dan tegen no. 2 van de ranglijst Blauw-Wit 4. En dit was, om het op een langs de platgetreden paden der sportjournalistieke manier te zeggen, de wedstrijd van de gemiste kansen. Rob Dukker spande hierin wel de kroon, door van 2 meter voor een verlaten goal, de bal, beheerst en stijlvol, over in plaats van onder de lat te plaatsen. Wout Pelser, onze penalty-specialist, had daarvoor zijn vaar digheid op de elf meter gedemonstreerd en Rob Dukker had een Blauw-Witte verdedigingsfout naar behoren afgestraft, zodat de rust met een 20 voorsprong inging. Na de rust liet onze spil Dollée met een fraaie kopbal zien, hoe men een aanval afwerkt. Helaas echter in eigen doel. Een tweede ongelukkige „slip of his head" stelde de Blauwwitters in staat de stand op 22 te brengen. Dromen van kansen wer den aan beide zijden niet meer benut, hetgeen ons deze compe titie ongeslagen deed beëindigen. Een fraai succes, waar wij, spelers van het vierde elftal, terecht trots op zijn, en waarin wij gaarne onze elftalcommissie en trainers v. d. Veen en Jelles willen laten delen. Spelers, die regelmatig uitkwamen voor het vierde, waren: Henk Wenteler doel, Wout Pelser en Arie de Wit backs, Kick, Geelhuizen, Lodew. Dollée, Wim Verhoeven en Dick Pauwels halflinie, Wim Starreveld, Hans Dukker, Rob Dukker, Louk Goudsmit, Freek Moinat, Cor v. d. Wal en Wim Meeuwsen, voorhoede. Rest mij nog slechts onze clubblad-redactie dank te zeggen vpor de beschikbaar gestelde ruimte, voor de verslagen van „het vierde" opgetekend, naar waarheid en te goeder trouw door CANARD. SaladesGroquetten enz.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 11