JEUGD Sportmagazijn Leo van de Kar Goede prestaties CEINTUURBAAN 149-153-155 Telefoon 73 55 71 rondom de 8 Vier nieuwe kampioenen Ja, vrienden, zo langzamerhand komt de eindstreep van de competitie 1958/1959 in het zicht. Wel zijn er nog ploegen met een flink programma voor de boeg (bijv. de juniores A 1, waar over straks meer) maar voor de meeste elftallen zit het er bijna op, of is het reeds gedaan, zoals bijv. de juniores A 2. Iedere week dienen zich thans „her-en-der" kampioenen aan en wat onze club betreft zijn dat behalve de B 2 nu ook ge worden: Juniores A 2 (ongeslagen!); Juniores A 3; Juninres B 5; Juniores B 6. Ajacieden, een applaus voor deze rood-witten. Zeker, onze jeugd in het algemeen heeft zijn best gedaan om de begeerde titel te veroveren en het kan niet altijd voor elk Ajax-elftal victorie zijn. Dat neemt echter niet weg dat voor hen, die wél succes hadden, de hoeden wel even mogen worden afgenomen, in het bijzonder voor de „A 2", die het presteerde bovendien het praedicaat „ongeslagen" te verwer ven. Behalve de A 1, die goed voortgaande zich nog bij bovenge noemd vijftal zal voegen, hebben de A 5 en B 1 nog een (heel) kleine kans. De A 4 en B 3 zijn uitgeschakeld. Ze hadden dit seizoen ook wel zeer zware afdelingen, waarover we al eens schreven. In het volgend seizoen bestaat onze club 60 jaar. Een prach tig sportief cadeau van de jeugd zou waarlijk zijn indien elk elftal de hoogste plaats zou weten te bereiken Maar, goed, goed, het is nog niet zo ver en we gaan, alvorens van de zomervacantie te genieten, eerst ons best doen voor de laatste ronde op school. De volle 100%, beste vriend, omdat je vóór alles dient te zorgen dat je straks eerst in het burgerlijk zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding weet wat U nodig heeft 3 lijnen leven iets presteert, iets betekent en daarna eventueel op het sportveld. Verwerf je voldoende kennis. De ouderen weten het: Kennis is macht! Dat dit altijd goed voor ogen gehouden worde! Een noot voor alle reserves. Het is tot nu toe in Ajax de gewoonte geweest dat spelers, die „reserve" zijn, zich zonder meer verkleden, tènzij de aanwezige leider zulks om een of andere reden niet nodig acht. Het is niet de bedoeling van de Jeugdcommissie van deze gewoonte af te wijken. Voorts wijst de J.C. er op dat slechts de betrokken leider aangeeft welke reserve zal spelen (zulks bij eventueel invallen voor of tijdens een wedstrijd.Het „eerst" aanwezig zijn, of een bepaalde volgorde op het aanschrijvingsformulier, houden in dit opzicht geen enkele aanwijzing in. Overzicht We zullen dit keer niet zo uitvoerig kunnen zijn als anders. Deels is dit het gevolg van het in gebreke blijven van onze correspondenten (waar zitten ze??) Volgende keer beter.Daar houden we het dan maar op. Juniores 1. Uitslagen: VeloxAjax 12 WatergraafsmeerAjax 13 AjaxVelox 10 Mogen we Schaaphok c.s. verzoeken eens even bij te schui ven? Mannen-broeders, we moeten eens even praten. Speciaal met onze aanvals-mensen. Het loopt n.l. niet zoals we dat van onze A 1 gewend zijn. O zeker, jullie winnen (nog) steeds, on danks het belangrijke gemis van Bob en Joep, maar toch gaat het niet goed. Wel is er steeds een groot veldoverwicht, maar een ergerlijke schotloosheid, slecht positiespel in de voorhoede, met als gevolg: treuzelen en pingelen, omdat niet geplaatst kan worden. Gelukkig heeft de achterhoede er steeds goed het oog in (daar wijzen de uitslagen wel op), maar lieden-van-de- aanval, dat moet toch veranderen. Denken we bijv. nog eens aan de wedstrijd tegen Watergraafsmeer. De keeper van de gastheren had het lang zo druk niet als de jongens achter het doel. Zo slecht schoten de onzen. Vooral Wim van West „lepel de" er heel wat naast en/of over. Wim, gedachtig aan de woor den van Herr Kerzgyi (zie ons vorig clubblad): oefenen jongen, tegen dat mooie witte bord, dat Ajax speciaal heeft aange schaft als trainingsmateriaal voor voorhoede-spelers ten aan zien van hun schotvaardigheid. En.neemt de anderen mee! En dan (nogmaals) positiespel, heren! Niet „brengen" de bal. Laat die knikker het werk doen. 't Spaart energie 't is beter voetbal. Een enkel keertje pingelen mag aardig zijn, voor het team-verband is het funest Dusoverboord er mee. We hopen weer spoedig dat fraaie spel, dat jullie kunnen spelen te mogen bewonderen! Er staat overigens nog een zwaar programma te wachten als we dat zo bekijken. Behalve de competitie, diverse tournooien, waar sterke buitenlandse clubs onze tegenstanders zullen zijn. In dit verband zouden we onze reserves, voornamelijk dus de jongens van de A 2, willen adviseren er voor zorg te dragen, dat zij in goede conditie zijn. Ongetwijfeld zal de Jeugdcom missie hen in de komende weken nodig hebben en dan is het zaak dat invallen geen verzwakking betekent! Juniores A 2. Ton van Mazijk c.s. behaalden dus ongeslagen de hoogste titel. Proficiat! In de eigenlijke kampioenswedstrijd moest D.C.G. met 40 het hoofd buigen. Daarna werd als laatste Blauw-Wit A 2 aan de zegekar gebonden in een wedstrijd die niet mee dong naar een schoonheidsprijs, maar toch speciaal tegen de wind in, vele goede momenten had. Onze achterhoede, Fred Bergman, Ton van Mazijk, Jan Konings, had er als vanouds weer goed het oog in en in laatste instantie stond Pieter Paternotte zeer be heerst tussen de palen. Hij presteerde het (weer!) twee penal ties uit zijn doel te ranselen. Dat was prima, Pieter. Juniores A 3. Vandaag (we schrijven n.l. Zondag 26 April) zagen we de A 3 kampioen worden door A.F.C. A 1 (met 10 man spelend) met 93 te kloppen. Nu, vooral vóór de rust, was het alles behalve kampioengachtig. Integendeel, een slap gedoe! Het spelers-nadeel was voornamelijk oorzaak dat Ajax bij de thee Permanente camping show Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt iT bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 8