Restaurant «De Kuil» Groot Internationaal Jeugd-tournooi Overzicht U komt toch ook MM 5 April was een zeer succesvolle dag voor onze elftallen. Alle vastgestelde wedstrijden konden doorgang vinden en de buit uit 12 ontmoetingen bedroeg 21 punten: 10 gewonnen, 1 gelijk, 1 verloren, score 578. Het eerste maakte een goede beurt door Feijenoord een 05 nederlaag toe te brengen de grootste in het nieuwe stadion en elders in dit nummer kunt u meer hierover lezen. Onze eerste reserves moesten op eigen veld met een gelijk spel, 1—1, tegen A.G.O.V.V. 2 genoegen nemen na een zeer matige wedstrijd. Ajax 4, elke week een stap dichter bij de kampioenstitel, stuurde H.V.C. 3 met een 51 nederlaag naar Birkhoven terug en misschien kunnen wij u in dit nummer bij het laatste nieuws melding doen, dat de vlag in top kan gaan. Het 6de en 7de elftal wonnen resp. van W.V./H.E.D.W. 2 met 20 en Blauwe Vogels 3 met 04, en Jan de Wit gaat u over deze wedstrijd van „seven up" in kampioensstemming iets meer vertellen. Aangemoedigd door het succes in Rotterdam tegen Feije noord was de opkomst van het publiek bij de wedstrijd Ajax Enschedé, 22, een stuk beter dan de laatste weken. Jammer genoeg kwamen de handen niet dikwijls op elkaar voor een applausje, de eerste helft was tamelijk kleurloos, het tempo lag laag en van een boeiende strijd was geen sprake. Met de ruststand van 00 kon een ieder accoord gaan. In de tweede helft werd het tempo iets opgevoerd en na on geveer 20 minuten gaf Janssen zijn club de leiding, 01. Bij ons werden de zaken wat beter aangepakt, maar doelpunten bleven tegenover de teruggetrokken defensie van Enschedé uit. Met nog 5 minuten te spelen, leek de wedstrijd voor ons ver loren, toen v. d. Wel er 02 van maakte. Dank zij de volledige medewerking der bezoekers kwamen wij nog aan een gelijk spel. Odenthal speelde op een door v. d. Wint verlaten doel terug, 01, en toen Haarms in het strafschopgebied werd gevloerd, was de sensatie bereikt. Van Mourik nam de penalty niet al te best, via de handen van de doelman en de paal kwam de bal weer voor de voeten van onze back. Nerveuze leiders van Enschedé kwamen het veld inrennen, werden prompt door de scheidsrechter van het terrein verwezen. In de stand kwam geen wijziging meer en buiten het percentage publiek, dat met sensatie reeds tevreden is, zullen weinigen vodaan hun haard stede hebben opgezocht. Onze reserves kwamen uit Deventer met een 12 zege tegen Go Ahead 2 naar de hoofdstad terug en een zeer moeilijke wedstrijd was tot een goed einde gebracht. Van de juiste stand in deze afdeling ben ik niet op de hoogte, maar een overwinning op de leider Heracles 2 zal ons toch dicht in de omgeving van de begeerde plaats brengen. Voor een goed diner oj beiegd broodje Rembrandtsplein 7 SaladesGroquetten enz Ajax 4 en 5 deden het tegen V.S.V. 3 en O.V.V.O. 4 met over winningen van 50 en 12 weer prima en het zesde elftal viel met een 04 nederlaag tegen Lijnden 2 weer uit de toon. Wanneer het volgende clubblad verschijnt, zal Koning Voet bal grotendeels wel afscheid genomen hebben en hoop ik, dat de beoefenaars der zomersporten met goed weer en goede sport volledig aan hun trek zullen komen. Een zeer klein programma, in verband met de interland HollandBelgië (een grote teleurstelling voor een uitverkocht stadion) bracht ons op Zaterdag 18 April een ronde verder voor de K.N.V.B.-beker, door een „zege" op Watergraafsmeer met 21. Onze naaste buren waren vlak voor het einde bij een 11 stand zelfs heel dichtbij een overwinning. Een vriendschappelijke wedstrijd van ons derde elftal tegen de organisatoren van de A.R.O.L.-beker leverde een 23 zege op voor „The Reds", die toch hoog nodig eens moeten proberen een klasse hoger te komen. Twee competitiewedstrijden waren slechts vastgesteld, die wisselende resultaten brachten. D.W.S.-A. 5 zag haar komst naar ons tweede veld op de Middenweg om 10 uur beloond met een 12 overwinning op Ajax 6 en S.C.A. 3 op dezelfde klok op het derde veld moest, ondanks heftige tegenstand, tegen de bolleboffen van het zevende met een 20 nederlaag capituleren. Deze overwinning leverde de „jongens van Jan de Wit" de kampioenstitel op en ik twijfel er niet aan of Jan zal ons in details vertellen, hoe de titel in het bezit kwam en waar de champagnefuif gehouden is. Van harte gefeliciteerd, seven- uppers"! C. E. DE V. Vrijdag 29 Mei Zaterdag 30 Mei Zondag 31 Mei (Insulinde-Cup)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 7