iëS-UONKBAL Vroeger 3 kreet van dit actieve comité. Laat de sportvrienden tot u komen. Helpt mede dit jeugdfeest te doen slagen. Het eerste succes van onze honkbalploeg is geboekt. Zater dag j.l. slaagden de mannen van voorzitter Bremer er in „De Kennemers" met 60 te kloppen. De strijd ging gelijk op. Wel zijn er kansen geweest de match spoedig in ons voordeel te beslissen, maar ze werden niet benut, zodat pas in de laatste innings de thuisplaat onder de voeten doorging. Goed werk mannen en zo doorgaan. BROWN. DE STRIJD IS BEGONNEN. Als dit clubnieuws voor u ligt, is de eerste competitiewed strijd reeds achter de rug. Het behaalde resultaat zal u zeker bekend zijn. Meer dan voorheen hebben onze seniores-negentallen zich terdege kunnen voorbereiden en de behaalde resultaten in deze oefenwedstrijden waren niet onverdienstelijk. Het „eerste" negental speelde resp. tegen de Hoofdklassers „Sparta" en „Schoten", terwijl het 2de team tegen een combi natie van V.V.G.A. en Quick beide uitkomende in de 2de klasse de „knuppel" aanbond. Programma voor Ajax. 25 AprilAjaxKennemerland. 2 Mei: de VolewijckersAjax. 9 Mei: AjaxA.B.C. 16 Mei: Ajax—U.V.V. 24 Mei: H.C.K.—Ajax. 31 Mei: S.C. HaarlemAjax 6 Juni: AjaxBlauw Wit. De indeling voor Ajax 2 is: Ajax 2, A.P.G.S., Blauw Wit 2, de Geuzen, Lijnden, Neer- landia, P.V.W.A., Uithoorn. Voor onze jeugd-negentallen is de indeling als volgt: Juniores: Ajax, Arsenal, O.V.V.O., T.I.W.. de Volewijckers, V.V.G.A. en D.E.C. Adspiranten: Ajax, de Geuzen, OV.V.O., T.I.W. en W.V.H.E.D.W. W. N. Een groot kunstenaar ging heen Het verscheiden van een voornaam Nederlands dirigent, wiens faam 's lands grenzen al zoveel jaren had over schreden, en de stilte, waarin deze vrome Christen zijn bijzetting in het landelijke Garderen had verlangd, vra gen ook de aandacht van de sportwereld. Want er was ook wel enige verwantschap tussen Dr. Eduard Alexan der van Beinum, die op die rampzalige Maandagmorgen van 13 April op het podium in de Van Baerlestraat, tijdens een repetitie en te midden van zijn orkestleden vrienden, het nationaal en internationaal muziekleven ontviel, en de sportieve bedrijvigheid in den lande. Mogelijk in tweeërlei opzicht. Eduard van Beinum stond bekend als paardenliefhebber en -kenner. Het was dus geen wonder, dat bij enig bezoek aan het Noorden des lands, waar hij met zijn beroemd Concertgebouworkest zou optreden, hem altijd door ge zeten landbouwers hun collectie edele viervoeters werd getoond. Die hij dan met welgevallen bezag en waarom trent hij menige, ter zake kundige, opmerking maakte. Daarnaast leeft in ons geheugen die gedenkwaardige morgen, een aantal jaren geleden, in de muziektempel, die tegenwoordig onbelemmerd uitzicht biedt op Rijks museum en een deel van statig, bont-gekleurd Amster dam. De Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond vierde een jubileum, deed zulks in de Grote Zaal en liet de plech tigheid geheel in stijl door het Concertgebouworkest om lijsten. Lotsy en de zijnen (er waren wel zeer velen) beluisterden het ondefinieerbare en tijdloze in de toon zetting. Na een muzikale inleiding drukte Karei Eduard's hand en die handen raakten elkander nogmaals, nadat Lotsy in welgekozen bewoordingen aan de feestvreugde gestalte had gegeven. Eduard's handen, één der wonderen van zgn persoonlijk heid, die ik op deze plaats niet verder zal beschrijven, zijn bijkans raadselachtig manuaal is verdwenen. Maar de herinnering aan iemand, die in de laatste decennia onbetwistbaar de grootste dirigent der lage landen, hèr- schepper van, soms onvergankelijk schijnende, composi ties is geweest, leve voort. Oók in de kringen van hen, die, wellicht het muzikale „oor" niet of ternauwernood was gegeven. Mede in rayons, waar het „spel" in andere oriëntering naarstig, veelal met gelijke toewijding, wordt bedreven, zij er dus rouw vanwege een moeilijk te dragen, en nau welijks herstelbaar, verlies. E. W. CATZ. Met verbazing, maar ook met ergernis heb ik het artikeltje „Vroeger" van „Canard" gelezen. Wie Canard is, weet ik niet en interesseert mij niet, maar wel weet ik in grote trekken hoeveel de heer De Munnik voor Ajax heeft gedaan, waarvan hij thans 50 jaar lid is. Misschien interesseert het Canard, dat in een zeer moeilijke periode van Ajax het trio: Grootmeyer-Egeman-De Munnik enorm veel voor onze vereniging heeft gedaan. Wellicht vindt Canard dit niet zo belangrijk als de recente dansavond voor amateurs (eigen initiatief), de reorganisatie van de honkbalafdeling (ook weer: op eigen initiatief), maar ik houd het dan maar op de prestaties van de heer De Munnik e.a. en vermeen, dat wij als goede Ajax-leden toch maar heel erg dankbaar kunnen zijn, dat onze actieve bestuursleden onder leiding van Egeman, Holst, Frans Schoevaart, Koolhaas en Volkers ervoor hebben gezorgd, dat ons Ajax al jarenlang een ereplaats inneemt in de voetbalwereld en in het bezit is van een meer dan prachtig eigen stadion. Aan de andere kant hoop ik, dat „Canard" (op eigen initia tief) de kracht zal mogen vinden al de offers van de negatieve erfenis te kunnen dragen. KAREL VAN DER LEE. Ajax Spel. Enschede De immer actieve Jan Seelen, aangevallen door de Enschede-back Odenthal, weet de bal toch nog voor het doel te plaatsen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 3