Firma JACOB BAKKER 'n Voordelig adres Van het vierde 14 VERFWAREN, KWASTEN EN PENSELEN AMSTERDAM - WEESPERSTRAAT 138 - TELEF. 57517 Filialen Haarlemmerstraat 38, Tel. 63989 Nassauplein 11, Tel. 120254 Jan Evertsenstraat 138, Tel. 84649 De Zondag daaropvolgend, 12 April, hielp V.S.V. 2 ons op de drempel van het ongeslagen kampioenschap. Met de sterke wind in de rug was het voor ons nog zeer moeilijk de vijande lijke veste doeltreffend te doorboren. Slechts Wim Starreveld lukte dat eenmaal voor de rust. Spoedig na de hervatting schoot linkshalf Dick Pauwels ons, uit moeilijke positie, met een schitterend schot naar 20 en daarna bracht de goed spelende Louk Goudsmit de stand op 30. Wim Meeuwsen en Hans Dukker deden toen nog wat ze al eerder hadden kunnen doen, n.l. de bal tussen in plaats van naast de palen te schieten, zodat de eindstand 50 in ons voordeel werd. Met nog drie wedstrijden voor de boeg, waaruit wij slechts één punt behoeven te distilleren, kan het kampioenschap ons normaliter niet meer ontgaan. CANARD. Op 22 Maart was Haarlem 3 het volgend slachtoffer van het voor niets en niemand ontzag hebbende Ajax 4. Met een 42 nederlaag moesten ze de weg terug aanvaarden. Hans Dukker verrichtte de hattrick en zou ook het vierde doelpunt op zijn naam hebben gebracht, ware het niet dat de Haarlem-back de bal met de hand uit de goal sloeg. Wout Pelser belastte zich met de uitvoering van het vonnis en joeg de strafschop onnoemelijk hard in de benedenhoek. Onze achterhoede, met een weer in goede vorm spelende Arie de Wit Jr., liet de Haarlemmers niet verder komen dan twee goede doelpunten. De returnmatch tegen concurrent Blauw-Wit 4 op 30 Maart (2e Paasdag) werd door de hevige regenval helaas afgekeurd, want als we die gewonnen hadden, had dat ons kampioenschap aanmerkelijk bespoedigd. De wedstrijd tegen H.V.C. 3 op 5 April verliep volgens plan. Met de rust een 10 voorsprong door uitblinker Wim Meeuw sen en na de rust, zoals in vrijwel al onze wedstrijden, een dank zij betere conditie dominerend Ajax. De tweede goal gaf aanleiding tot discussie. Eén onzer was in botsing gekomen met de keeper van H.V.C., waardoor beiden opgelapt moesten worden. De scheidsrechter hervatte het spel ten onrechte met een hoogtebal vlak voor het H.V.C.-doel. De keeper meende toen, dat de back zou wegtrappen en de back dacht iets dergelijks van de keeper. Wim Starreveld legde de bal toen maar in hun goal. Geen fraai doelpunt en zeer onbe vredigend. De drie daaropvolgende goals waren echter bijzonder fraai (tweemaal Wim Meeuwsen en Hans Dukker) en maakten voor onze sportieve gevoelens de zaak weer in orde. Een ongelukje van spil Dollée stelde H.V.C. éénmaal in staat ons net te vinden, zodat de eindstand 51 was. Ajax—M.V.V. Van der Linden, tijdens de match tegen de Maastrichtenaren ingevallen voor Jan Fransz, in duel met de M.V.V.-er Van Bun Blauwe Vogels 3 Ajax 7 0-4 Stevenend naar het kampioenschap moet het zevende nog enkele klippen omzeilen om zich tot kampioen te kunnen ver klaren. De lastigste scheen op Zondag 5 April 1959 de wed strijd tegen Blauwe Vogels te zijn, want geassisteerd door 2 leiders vingen wij met invallers voor rechtsback Drost en linksbuiten Pasteuning om 12.00 uur aan. Nu is het woord in vallers niet een juiste benaming voor mensen als Tony Span jaard en Joop Michels. Spanjaard vertolkte die middag een prima partij als rechtsback en Michels liet weten, dat links buiten voor hem geen moeilijkheden opleverde! Al vrij spoedig ervoeren wij, dat Blauwe Vogels ons geen strobreed in de weg zou leggen en doordat ons elftal wel een klasse beter speelde, kon middenvoor Piet v. d. Meer met 2 goals zijn gemiddelde van 2 doelpunten per wedstrijd ge makkelijk handhaven. Hoe deze doelpunten tot stand kwamen, zal hier niet verhaald worden, aangezien v. d. Meer gepaten teerde middelen heeft om immer dezelfde doelpunten te scoren. Door vrij hecht verdedigingsspel, waarbij de kanthalfs zowel verdedigend als aanvallend goed werk verrichtten, was deze 02 voorsprong reeds bij voorbaat een overwinning. In de tweede helft verhoogde linksbinnen Karei Moos met twee doel punten de score tot 04, waarvan het ene doelpunt wel zeer gemakkelijk was, doordat de bal van de paal terugsprong. De verdere wedstrijd kenmerkte zich door het verprutsen van talloze kansen en vele nutteloze dribbles. Nadat de scheids rechter het waarschijnlijk welletjes vond, floot hij deze tame lijk slome wedstrijd af en was de aanvoerder van Blauwe Vogels zeer verheugd, dat de score beperkt was gebleven tot 04. Al met al geen compliment voor onze voorhoedespelers. JAN DE WIT. Burgerlijke Stand Getrouwd De heer H. M. Koning en mej. R. Hogenbirk. Onze hartelijke felicitaties. %,p|

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 14