J. F. H. Asbeek Brusse - Borneostraat 8-10-12-14 Wonderlijk notitieboek van een toeschouwer RADIO - TELEVISIE - BANDRECORDERS - PLATENSPELERS Telefoon 54251, privé 743417 9 (Sorprendente tacculno d'nn spettatore.) Mogelijk hebt u het ook al gemerkt: de rust in den lande is weergekeerd. De verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn voorbij. We hebben weer tijd gekregen voor andere dingen, onze vriend Bob Spaak in het bijzonder. Wie „zijn partij" uiteindelijk bleek te wezen, is mij niet ganse lijk duidelijk kunnen worden. Hartelijk hoop ik, dat de candidaat uwer voorkeur thans tot de 150 parlementaire uitverkorenen behoort. Persoonlijk heb ik uit nood de hoogweledelgestrenge heer Die en Die aange wezen. Mijn eigenlijke bedoeling was eigenlijk de vermaarde sport-official-in-allerlei-domeinen Konradus Bodewijk Ezau Ineman uit de Markerwaard te stemmen, maar door een plotse linge aanval van bedeesd- en teruggetrokkenheid (naar men hoopt: louter van tijdelijke natuur) kwam hij niet voor op de groslijst der mogelijken en waarschijnlijken. Over Ineman zult ge intussen te zijner tijd wel nader horen. Mij kwam namelijk ter ore, dat hij binnenkort omtrent zijn plannen en bedoelingen, door enige sport-specialisten, zal worden verhoord, of wel-pak- weg-geïnterviewd. En, zegt-u-nou-zelf, wij mogen op onze topfiguren in het sportieve, die nooit en te nimmer zich persoonlijk willen of zullen zoeken, toch wel de onverdoezelde schijnwerper der alleszins verdiende publiciteit richten, nietwaar? Het heeft geen zin er doeken om te winden: sportiviteit in het maatschappelijk leven is minstens zo belangrijk als het elegant gebaar ter plaatse, waar Z.M. King Soccer nog steeds de scepter pleegt te zwaaien. En zo deed het ook anders denkenden verkwikkend aan, dat de parlementaire publicist en journalist van formaat Dr. E. van Raalte, volgens zijn eigen mededeling en voor de televisie Bob Spaak voornoemd brengt zo iets treffend onder woorden op die „gedenkwaar dige" avond van het kijkers„genootschap", gedateerd 12 Maart 1959, iets grif kwam erkennen. De heer Van Raalte toch, naar zijn eigen mededeling „aangeleund" aan de Partij van de Arbeid, zeide, toen de zetelverdeling eenmaal vaststond en de V.V.D. met zes zetels winst, en met 19 troeven, uit de bus kwam, dat zij de op twee na sterkste partij in de volksver tegenwoordiging was geworden. En dat het dus „sportief" zou zijn waaraan ik dan toevoeg: staatsrechtelijk gebruikelijk haar een plaats in het presidium der Kamer, met name de functie van tweede ondervoorzitter, toe te bedelen. Zonder enige twijfel doet het plezierig aan, wanneer partijen, die malkanderen in de stembusstrijd, doch vooral voordien en nadien, frenetiek in de haren zitten, gevoel hebben voor het loyale en royale gebaar. Men heeft, alles wel beschouwd, voor een dusdanige denkwijze louter opvoeding en karakter nodig. Verder nihil. Op mijn beurt zal ik evenzeer voor de dag komen met een erkentenis. Op 15 Maart pleeg ik nooit uit te gaan. Op die datum (44 v. Chr.) werd namelijk ik heb hem niet meer ge kend Gaius Iulius Caesar in een bijeenkomst van de Romeinse senaat, bij de zuil van Pompeius, door dolksteken, na een actie van een 60-tal saamgezworenen, vermoord. Ditmaal, op een Zondag, moest ik evenwel de mijzelf gestelde regel overtreden en mij spoeden naar ons èller stadion. Was het Amsterdams voetbal, voor zo ver het rood en wit is geverfd en eredivisiona- listisch geklasseerd, de laatste tijd wat in neergang, een juich toon (t je) moet nochtans op dit ogenblik mijn onbeklemde borst ontsnappen. Op 8 Maart had Piet van der Kuil, in de tweede helft, éénmaal het net gebeukt tegen P.S.V. en dat was juist voldoende. Ten dage van Caesar's verscheiden was het, tegen V.V.V., met half time wederom dubbel blank, maar in de tweede helft haalden mijn vriend Willy Schmidt alsmede de (jonge)heren Seelen (primissima!) en Westra royaal de voetbalkiesdeler. Bij die gelegenheid kon helaas mijn voorkeurstem niet uit gaan tot V.V.V.'s linksbuiten Schatorjé, die een hoekschop kreeg te nemen op een ogenblik, toen doelverdediger Hooger- man wat versuft, of verblind, de bal, na die klemvast te hebben gegrepen, door zijn lichamelijk letsel tot corner verwerkte. Hoogerman weer opgekalefaterd zijnde nam bedoelde Scha torjé niettemin die hoekschop (die overigens tot niets leidde) regulier. In „Fred Brown's red and white press" dient deze be denkelijkheid even te worden vastgenageld. Het publiek, voor zo ver aanwezig, stak zijn mening, per schrille fluittoon, niet onder stoelen of banken en het heeft bepaald de Ajax-aanhang bijster goed gedaan, dat zodanig misnoegen ook door de Ven- lose supporters, overdekt en gereserveerd gezeten, onvoorwaar delijk werd onderschreven. Ik houd mij intussen ervan overtuigd, dat dit feit moet wor den aangemerkt als een unieke uitschieter van een, naar zijn plaats in het elftal beschouwd, uiterst links georiënteerd, soms zelfs falend, inschieter. E. W. CATZ. KARPETTEN Kiras Kroon Broussa Wilton Kinderwagens DWU BEDDEN Laxtilit schuimrubber Spiralen Dekens, Lakens en Slopen Gordijnstoffen V loerbedekking MEUBELS Huiskamers Bankstellen Slaapkamers Rooktafels Kapstokken Stofzuigers, Wasmachines, Gasfornuizen, Keukenuitrustingen, Serviesgoed, Scheerapparaten, Infraphil en Hoogtezonlampen, Strijkbouten, enz. Bromfietsen: SOLEX, RAP, MAGNEET - Rijwielen: MAGNEET, BURCO, MAXWELL, SIMPLEX, BURGERS E.N.R., RS KOLEN-, OLIESTOOK- en GASHAARDEN. Prima merken. Reparatie-inrichting voor al onze artikelen. Desgewenst gem. betaling. Prima service Voor Ajaxleden en donateurs 10 pet korting, uitgezonderd prijsbeschermde artikelen, bij contante betaling

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 9