8 Hermes-D.Y.S. 75 Jaar 8 April 1884, zag Hermes (Schiedam) het levenslicht, 't Ge boortebewijs, afgedrukt in, zoals de samenstellers het noe men, een eenvoudige jubileum-uitgave, is er het tastbare bewijs van. Wel was het nog uitsluitend cricket wat de klok sloeg, maar de bal rolde en dat die bal, in de loop van jaren uit groeide tot een stuk opgeblazen varkensleer, was niet eens zo verwonderlijk en is in meer sportfamilies voorgekomen. Her mes kan daar onmogelijk spijt van hebben, want als we lezen wat de heer Mr. J. W. Piek, burgemeester van Schiedam, de heren Van Bochove, wethouder van Schiedam, K. J. J. Lotsy, L. F. C. van Erp Taalman Kip, voorzitter K.N.C.B., A. L. M. Schroder, voorzitter K.N.V.B., A. H. Martens, voorzitter Sec tie Betaald Voetbal, enz. enz., schrijven over de club uit de stad waar dat wereldberoemde heldere, soms zo vertroebelend wer kende, goedje wordt gestookt, wel, dan is het zelfs voor de verst verwijderde outsider duidelijk, wie en wat Hermes, en nu dan Hermes-D.V.S., in feite eigenlijk is. Hij behoeft het uit stekend verzorgde jubileum-nummer niet eens meer te lezen. Natuurlijk doet hij dat wel, want hij wordt geconfronteerd met een stuk clubgeschiedenis, dat boeit en pakt. Hermes-D.V.S. heeft in 75 jaren geschiedenis gemaakt. Voetbal- en cricket geschiedenis. Gezien de kracht van deze oude „Damlaan"-club de verhuizing naar een nieuw home staat voor de deur zal ook in de komende jaren meer dan goede „geschiedenis" wor den geschreven. Vrienden uit Schiedam, namens het Amster damse Ajax, onze hartelijke felicitaties en in dezelfde geest als de achterliggende vijf en zeventig op naar de honderd. BROWN. ,,Dat is Uw Ajax-leven" speld op Voorzitter J. Melchers spelt Jack Reynolds de gouden Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 8