S^UONKBAL [BELANGRIJK! nog in gedachte stonden de jongens van ons vierde elftal, reke ning houdend met revancheplannen van de Hilversummers aan de start, met enige angst. Achteraf was er niet de minste reden voor nodig geweest, want toen de scheidsrechter er een eind aan maakte, wees de uitslag voldoende aan omtrent de krachtsverhouding. Tegenover zeven doelpunten van ons elftal, was het Gooi-elftal zelfs niet in staat geweest om de eer te redden. Met vier goals had Hans Dukker een zeer ruim aandeel in de doelpunten. Ons vijfde elftal moest in de laatste minuten op eigen veld met een 12 nederlaag genoegen nemen tegen Amstelzwalu- wen 2, waardoor de kansen voor de titel gereduceerd zijn. De Zwaluwen moeten het van de zomer hebben, de Amstel- zwaluwen kunnen blijkbaar in elk jaargetijde excelleren. CRICKETERS ATTENTIE Tot ons genoegen kunnen wij mededelen, dat het eerste elf tal voor het komende seizoen is ingedeeld in de 2e Klasse B van de Kon. Ned. Cricket Bond en wel met de navolgende clus; t.w. Cric, Hilversum, Union, V.U.C., V.O.C. 2 en Rood-Wit 2. GEVONDEN VOORWERPEN. Na afloop van de feestavond in Grand Hotel „Krasnapolsky" bleven een stopwatch en een scheidsrechtersfluit eenzaam ach ter. De eigenaars kunnen hun eigendom opeisen bij de heer Vunderink, administrateur A.F.C. ,,Ajax", stadion, Middenweg. Ajax 3 R.C.H. 3 De doelman van Ajax in actie DE ALGEMENE VERGADERING K.N.H.B. De jaarlijkse Algemene Vergadering van de K.N.H.B. heeft, zoals verwacht werd, een vlot verloop gehad. Uit het openingswoord van voorzitter Posthuma lichten wij het volgende: a. de K.N.H.B. heeft zich tot de K.N.V.B. gewend met het verzoek om een bijdrage uit de „toto". Deze bijdrage zal dan gebruikt worden voor het aantrekken van een Ameri kaanse coach. Spanje en Italië ontvangen reeds belangrijke bedragen uit hun nationale toto en hebben daardoor een be hoorlijke voorsprong op ons land verkregen; b. Engeland en Schotland belangstelling hebben voor aanslui ting bij de F.E.B. Tijdens deze vergadering werden de heren D. Baas en M. C. Bakker benoemd tot resp. „ere-lid" en ,,lid van verdienste". Voor het eerst werden er ook een aantal „Bondsonderschei- dingen" uitgereikt en wij kunnen er trots op zijn dat zich hierbij twee clubgenoten bevonden n.l.: E. H. van Tuyl (oud-bestuurslid, lid jeugdcommissie, scheids rechter en protestcommissie) F. P. H. Broekhuis (scheidsrechter van vele honderden wed strijden). Proficiat mannen!! Met grote instemming van de vergadering werd de „Slugger", een geschenk van de Surinaamse Honkbal Bond, uitgereikt aan de heer R. Huberts voor zijn voortreffelijke werk bij het aan leggen van het (helaas overleden) honkbalstadion. Bij de „bestuursverkiezingen" werd het contact van A. M. Hordijk met de penningen van de bond voor twee jaar ver lengd terwijl voorzitter W. H. E. Posthuma een knap timmer man bleek te zijn, want hij mag voor twee jaar „de hamer" blijven hanteren. Voor deze twee Ajacieden een stevige poot als adhaesie. DIVERSE TOURNOOIEN. Van de (A)msterdamse (B)aseball (C)lub ontvingen wij weer een uitnodiging om deel te nemen aan het door haar te organiseren tournooi om de „Hans Volkers Trophee". Dit tournooi wordt gehouden op de Eerste en Tweede Pink sterdag en ieder team zal tenminste 2 wedstrijden van vijf innings spelen. Van de honkbalafdeling van „Hilversum" ontvingen wij een uitnodiging om op 7 Mei (Hemelvaartsdag) deel te nemen aan de „Zilveren Handschoen". Als „Handschoen-houder" zullen wij dus present zijn. W. N. Voor het spel van slag en wijd Nadert al weer snel de tijd, Speel ook mee in d'Ajaxkring, 't Schenkt je vast bevrediging: Meld je aan en 't is all right! ETÉ. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 7