Jack, Proficiat! 5 De heer Jaspers, voorzitter K.N.V.B. afd. Amsterdam, overhandigt „good old Jack" de ere-penning Men ziet in z'n leven een menigte mensen, Die men weer vergeet,ships that pass in the night Slechts enkelen nestelen diep in ons harte En blijven verankerd daarinstrong and tight. Ja, Jack, g'loof me vrij, jij bent een dier figuren, Die nooit in mijn leven m'n hart uit zal gaan Toen ik, oude Vriend, je daar zo zag vereren, Kon ik het niet helpen, ik pinkte een traan Dit moest mij even van het hart. Van de jaarfeesten van Ajax heb ik, en ongetwijfeld de meeste toehoorders en -zieners met mij, altijd intens genoten. Ajax maakt deze herdenkingen tot een belevenis, die men niet dadelijk vergeet, waar men integendeel nog vaak aan terug denkt. (Laten wij van harte hopen, dat het ons Rood en Wit zal gelukken ook de wedstrijden van ons hoogste team weer op zo'n peil te brengen. Good luck, boys Het was weer een onvergetelijke avond, vooral door dat fan tastische sluitstuk. Mag ik het bestuur en eventuele verdere initiatiefnemers hiervan, daarvoor een hele serie pluimen op de diverse hoeden steken? Wat jullie onze Vriend Jack hebben bereid heeft op alle aan wezigen een diepe indruk gemaakt. Als iemand zo'n spontane en diep gemeende hulde heeft ver diend, dan is Jack het wel. De wijze waarop hij, ik mag wel zeg gen ,,onze voetbalvader", met ons, zijn jongens, heeft omge sprongen, zijn hartelijkheid, zijn ernst om ons iets van zijn grote gaven mee te geven, zijn voorbeeld als mens, Jack met z'n groot gevoel voor moraal, dit alles heeft hem gestempeld tot een man, die voor een ieder, zonder uitzondering, een lichtend voorbeeld is geweest. Een man, die als men hem ziet of van hem hoort of over hem leest, je iets doet, je het hart even sneller doet klop pen, omdat je dan weer even de grote dankbaarheid voelt op komen, voor alles wat hij voor je is geweest. Jack, ik beschouw het als een groot voorrecht jou van zo nabij te hebben mogen leren kennen. Jack, mag ik tot slot nog eens even wat rijmen Voor jou, beste Vriend, voor een man uit één stuk! Jack, moge het leven je nog héél lang sparen Voor Ajax in goede gezondheid GOOD LUCK! W. H. DRONKERS. On your line, Boterletter! (Op z'n Engels uit te spreken, s.v.p.) Ajax 7 Ahrends 3 2 0 Het zevende elftal zette ook op Zondag 1 Maart 1959 zijn zegetocht voort met een zeer goede 20 overwinning op Ahrends 3. De cijfers spraken niet zo'n duidelijke taal, maar in het veld vertoonde ons elftal een grotere kracht dan wat hierbij tot uiting werd gebracht. Beide doelpunten waren prac- tisch van hetzelfde gehalte. Linksbinnen Moos kreeg twee maal een vrije schietkans en twee keer zag hij zijn schoten gekeerd door de Ahrends-verdediging, doch midvooor v. d. Meer was beide keren de triomfator door de bal het beslissende zetje te geven. In deze wedstrijd waren wij zeker in staat om meerdere doel punten aan de score toe te voegen, maar door zwakke bezet ting van de buitenplaatsen, werd het spel te veel door het midden gespeeld, waar een stug verdedigend Ahrends alles in het werk stelde om de score tot het minimum te beperken. Onze verdediging was echter van hetzelfde hout gesneden, zodat het elftal met de langste adem tot een resultaat moest komen. Vanzelfsprekend ging Ajax 7 met die eer strijken. Rechtsbinnen Koorn was de intelligente voetballer van deze Zondagmorgen en het was jammer, dat hij niet meer succes had met zijn weloverwogen scheppingen. Keeper Fortuin was in deze wedstrijd weer onfortuinlijk, want hij had zegge en schrijve twee schoten op zijn doel gehad. Hiermede heeft onder getekende wel de kracht van ons elftal aangetoond en met 6 punten voorsprong op J.H.K. (2 wedstrijden minder gespeeld) hebben wij nog 3 wedstrijden voor de boeg om ons tot kam pioen te verklaren, t.w. uitwedstrijden tegen Olympus 2 en BI. Vogels 3 en 1 thuiswedstrijd tegen S.C.A. 2. Het door ons te organiseren feestje, dat wij aan dit kampioenschap wensen te koppelen, neemt thans vastere vormen aan en aangezien ondergetekende wel van een dergelijk fuifje houdt, rekent hij op aller medewerking. JAN DE WIT. Dankbetuiging Langs deze weg wil ik gaarne ook namens mijn vrouw mijn Ajax-vrienden bedanken voor de belangstelling tijdens mijn verpleging in het ziekenhuis en voor de prachtige fruitmand. LUC. STRIKKER.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 5