2 jarige jubilarissen te huldigen. Jan deed het met een vlotheid en zwier, die eerlijke bewondering afdwong en hem knap op het paard heeft gezet. Fons Pelser hield het aan het einde van de avond niet onder zich en zei met ronde woorden, hoe hij over onze voorzitter dacht. En Fons is heus geen jongen, die rap met loftuigingen rondstrooit. Vermoedelijk zult u niet van ons verlangen, dat wij de gehele avond gaan verslaan, maar eerlijk lui, het is een prima geslaagde avond geworden en het comité heeft eer van haar werk gehad. Alles zat goed. De tafelpresi dent deed het prima kan het anders het muziekje en het zangeresje waren uitstekend, de chefkok had zijn uiterste best gedaan en geen wanklank werd gehoord. Een avond, Ajax waardig en één, die verlangens oproept naar het 60-jarig be staan van onze club. Volgend jaar vieren we het 15-jarig be staan van de „Bordjes-afdeling". Het zal moeilijk vallen in dat jubileumjaar met een betere avond voor de dag te komen. Voorstellen kunnen nu al bij het comité worden ingediend. „Bordemannen", aantreden geblazen. De feestavond op 21 Maart 1.1. in Grand Hotel Krasna- polskytja, wat zullen we er nog van zeggen. U bent er vermoedelijk bij geweest en de kranten hebben er kolommen aan gewijd. De leden van het comité t.w. de heren Geudeker, La Fleur en De Groot met ondergetekende als brug naar het bestuur, kunnen tevreden zijn. Natuurlijk hebben we wel een paar foutjes gemaakt zij, die zonder zonden zijn maar ver naast de roos zijn we, naar onze bescheiden mening, niet geweest. De critiek was beslist niet ongunstig en daar waren we al tevreden mee. Werk is er genoeg verzet en zonder de anderen te kort te doen, kunnen we hier gerust schrijven, dat de heer Geudeker schrijver van het „draaiboek", dat mevrouw Mies Bouwman zo vaardig benutte een zee van vrije tijd in de mist(!) we zullen de nachtelijke misttocht naar het home van mevr. Bouwman niet licht vergeten zag verdwijnen. Op het gebied van feestavonden organiseren waren wij (ondergetekende) volkomen onbekend. Nu weten we dan wat het betekent. Mensen, daar komt echt iets voor kijken en als u haarfijn voorgelicht wil worden, moet u met Cor la Fleur gaan praten. Van alle markten thuis. Maar de moeite is niet vergeefs geweest en Jack Reynolds, gehuldigd als een voetbal- vorst Ere-lid van onze club, gehuldigd door K.N.V.B. (de heer Martens), door de'Afd. „Amsterdam" en Sportraad (de heer Jaspers) heeft een avond beleefd, die hij vermoedelijk in zijn mooiste dromen niet tegengekomen is. Een machtig gezicht al die „oude voetbalkeien uit zijn school" op het toneel. Wim de Bois was er voor uit Veendam overgekomen en oude- glorieuzen, die wel uit het oog, maar niet uit het hart zijn, had den de rood-witte wapenrusting ten faveure van hun oude vriend let wel, vriend nog eenmaal omgegord. Jack was geroerd, diep geroerd en zijn stem, die nog zo krachtig en helder „Bring me back tot London-town" naar voren had ge bracht, kon zijn dankwoord moeilijk verwerken. Allicht! „Dat was Uw Ajax-leven" Mevr. Bouwman heeft Jack Reynolds, omringd door zijn oud-leerlingen, op de „pijnbank" Door de feestdagen uw blad iets later dan gewoonlijk in de brievenbus. Sorry, vrienden, maar het is er weer en door al de festiviteiten, die we in Maart mochten beleven, nog enigszins feestelijk getint ook. Vriend Mud, onze hoffotograaf, heeft zijn best gedaan en als er liefhebbers zijn voor een „plaatje" dan maar even een seintje aan de redactie. A raison van één gulden hebt u een herinnering aan de avond, die u met uw aanwezig heid opluisterde. Het eerste feest, om in cricketstijl te blijven, to open the game gaf de heer Jan Exman, eens leider van de cricket-afdeling, ex-penningmeester van onze club en thans, dan als rustend burger in de sportwereld, 50 jaar lid van de rood-witte familie. Jan, vond er aanleiding in om zijn oude cricket- en voetbalvrienden uit te nodigen in ons stadion een kelkje (met versiering) te komen ledigen. We hebben hem niet teleurgesteld en met een stel ouwe-jongens (de dames waren er natuurlijk ook bij) een prettig avondje doorgebracht. Er werd een woord gesproken, wat Joop Martens, als oud-cricket- leerling van Jan hij had het o.a. over „Bat (geen bed) op houden" en „Runnen als een slak", al bijzonder goed afging. Een avondje, dat we, als onze gastheer 60 jaar lid van rood-wit is, wel willen herhalen. Ook van deze plaats, bedankt Jan. Het tweede feest was de jaarlijkse bijeenkomst van de „Bord jes Club". Het borreluurtje zegt u maar drie uurtjes begon direct al goed. De stemming zat er spoedig in en dank zij de werklust van het „Atlantic" huisorkest steeg de vrolijkheid met de minuut. Een charmant zangeresje bracht met enige Franse chansons de „Bordemannen" helemaal in een beste bui en dat de soep daardoor op een laag pitje moest, liet hen koud. Het clublied „Die oude garde" schalde en Fons Pelser, moest zijn lijflied uit de oude tijd „Hittepetit", laten horen. Zijn volle bas klonk nog sonoor. Toen werd het hoog tijd om te gaan kijken wat de Gebr. Sweering op tafel zouden zetten. Die tafel was door vriend Kolman weer keurig, gratis voor niemendal, in de bloemen gezet. Hulde aan deze oer-Ajacied. Aan het hoofd van de tafel zaten Ere-president Koolhaas, tafel-president Geude ker en voorzitter Melchers. Marius opende de culinaire bij eenkomst, droeg de leiding over aan de heer Geudeker, die maar meteen met een beste speech begon. Na de hors d'oeuvre was het woord aan onze huidige president, die de moeilijke, maar aangename, taak had, al de aanwezige 25-, 40- en 50-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 2