RADIO PESTERS CLUBAVOND VROEGER BELANGRIJK H0NKBAL 23 Vroeger vrienden, vroeger hadden we een hekel aan het woord vroeger. Nu we ook een jaartje ouder worden gebruiken we het zelf wel eens, dat schijnt nu eenmaal te horen bij het ouder worden. Een kniesoor die daar op let. We horen, wat betreft Ajax, nu eenmaal graag over vroe ger praten, onze vereniging heeft immers een boeiend verle den. Dikwijls bladeren wij daarom ons Gouden-Jubileum-boek door, een boek dat op buitengewoon onderhoudende wijze ver haalt over de tijd van vroeger. Wij mogen echter niet vergeten, dat „de Tijd" alle nare kant jes slijpt van het verleden. Wij herinneren ons altijd de prettige dingen van vroeger en meestal niet de onprettige. Het was ongetwijfeld een gezellige boel in onze vereniging vroeger, maar ook nu hebben wij het best naar onze zin. Wij (jeugdigen) vragen ons daarom in ernst af, of onze club geest en de gezelligheid in onze club zo gering zijn, als de heer Tjedem ons wil doen geloven in z'n IJsmemoires (zie het vorige clubblad). Enkele memoires verschillen echter met gegevens ontleend aan het Jubileumboek. Op blz. 232 n.l. van het J.-B. staat een foto van genoemde ijsbaan op onze voorvelden, waarbij het onderschrift vermeldt, dat deze werd genomen in de oorlogsjaren, dus niet '37-'38, wat wel degelijk verschil uitmaakt, omdat er uiteraard in de oorlogsjaren weinig concurrentie bestond voor de belangstel ling der gegadigden. Op blz. 396 wordt vermeld, dat wij de schaatswedstrijden tegen A.F.C. wonnen (dus niet verloren) getuige een medaille in onze prijzenkast. De heer Tjedem schreef deze memoires uit het hoofd, dus deze kleinigheden zijn hem vergeven. Echter, wie de jeugd wil onderwijzen, dient beter beslagen „ten ijs" te komen. Over het heden zou ik de heer Tjedem kunnen vertellen van onze gezellige concentratie-Zaterdagavonden bij trainer v. d. Veen, onze recente dansavond voor amateurs (op eigen initia tief), de minder recente St. Nicolaasavond voor de jeugd, de grote opkomst op de trainingsavonden, de bovenste plaatsen die vrijwel alle amateur- en jeugdelftallen innemen. De reorga nisatie van de honkbalafdeling (op eigen initiatief), het kam pioenschap van de cricket-afdeling, de plannen voor gezamen lijke inschrijving voor de dorpentocht (die wegens gebrek aan goed ijs, niet kon doorgaan) en van plannen om aan het eind van het seizoen een weekend-tour te gaan maken met een amateur-elftal. Dit alles, dunkt mij, duidt op een goede geest in de vereniging, ondanks de gespreide belangstelling (T.V. etc.). Allééner is één en ander veranderd in onze vereniging. Ik zou graag de gezichten van onze bestuursleden willen zien, als we met het verzoek kwamen een ijsbaan, of een Buiten Bandrecorders, Televisie en Radio Grootste en snelste „Service" met 3 wagens Van Woustraat 74 en 84, Amsterdam-Z. Tel. 734757-728060 (na 6 uur 133051 -734758 aan de Vecht af te huren. Ze zouden ons wel aan het verstand brengen het geld liever te besteden aan bijv. uitzending van Juniores A naar het tournooi van Chelsea, hetgeen toch buiten gewoon gezellig en leerzaam voor de jongens zou zijn (maar daar is geen geld voor). Of zij zouden het kunnen besteden aan duizend en één zaken die financiering behoeven, want het plezierige vroeger van enkele jaren terug heeft ons o.a. een erfenis achtergelaten, die aan de negatieve kant is. Ons prach tige stadion met speelvelden, waar we allemaal zo trots op zijn en dat straks dan 25 jaar bestaat, gaat onze vereniging kapitalen kosten aan restauratie en reparatie. En ook dit vraagt ons om offers. Dit alles in beschouwing genomen kunnen we de heer Tjedem de verzekering geven, dat het wel in orde is met onze clubgeest en ons initiatief en daarom kunnen wij geen bewondering heb ben voor genoemde IJsmemoires. CANARD. Vaststelling trainingsavonden Door onze commissie zijn voor de diverse negentallen de volgende trainings-avonden vastgesteld. AJAX 1 elke Woensdag ingaande 8 April a.s. AJAX (adspiranten) elke Maandag ingaande 6 April a.s. AJAX 2 en oud-juniores-negental elke Dinsdag ingaande 7 April a.s. De aanvangstijd voor alle teams is 6 uuri Iedere Vrijdagavond in Hotel „Suisse", Kalverstraat Biljarten, Klaverjassen (enige aardige prijzen zijn er altijd te winnen) of een gezellig voetbalpraatje over die beste tijd van nu en die „goeie" van toen. Komt U ook??? Donateurs, die In de veronderstelling leven, dat zij geen toegang hebben, zijn zwaar abuis. De clubavond-commissie ontvangt alle Ajacieden met open armen (hebben de heren „iets" te doen) en de „Clubgeest" vaart er wel bij. Uw vrouw vindt het beslist goed Brown

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 23