slee dankbetuigingen uit de ziekenkamer 22 de bal drukt om daarna weer heel ongeïnteresseerd te doen, probeer dan liever niet te kijken, want die kwaal is overerfe lijk. Bedenk toch, o mijn brave ridders van het groene strijd perk, dat twee keer het omgekeerde van „Eendracht maakt sterk", „Eendracht maakt sterk" is en om nog duidelijker te zijn voor de minder ontwikkelde gebieden, met zijn elven voet ballen betekent, dat wij ons allemaal helemaal geven. Want, beste collega's van de juniores-afdeling, we weten als mannen onder elkaar, dat we niet altijd evenveel zin hebben om te gaan trainen in die natte rommel, of dat hele eind te fietsen voor je er bent. Maar willen we met zijn elven, ruimer gezegd, met zijn allen overwinningen behalen, dan is vriendschap en een sportieve instelling tegenover onze eigen voetbalkameraden toch wel punt één, met inbegrip van de lol, die we toch altijd hebben en die er ook moet zijn. Want een gezonde club moet kunnen steunen op een gezonde geest vol spirit en een oprechte vriendschap jegens elkaar. T. B. Dat was het dan wat onze jeugdige vriend wilde spuien. En al heeft hij dan nog geen vaste principes, in ieder geval weet hij (op voetbalgebied) wat hij wil. Laten zijn ruzie makende vrienden (komt dat bij ons voor Jeugdcommissie?) er een voorbeeld aan nemen en er naar handelen. (RED. A.N.) Jack Reynolds, dankt allen, die hebben medegewerkt om de avond van 21 Maart j.l. voor hem onvergetelijk te maken. In de veertig jaren, dat Jack aan onze club is verbonden, heeft hij vele hoogtepunten beleefd, maar deze gouden mijlpaal in zijn Ajax-leven was de „topic" van zijn voetbalcarrière. Gaarne had hij al zijn oude voetbal-vrienden (lees leerlingen - red. A.N.) persoonlijk zijn warme dank betuigd, maar aangezien dat nu eenmaal onmogelijk is, heeft hij de Ajax-krant ingeschakeld, Vrienden, namens Jack trots op zijn ere-lidmaatschap van onze club, trots op de gouden speld, dankbaar voor de hulde van de K.N.V.B., de onderafdeling Amsterdam en de Sport raad hartelijk, zeer hartelijk dank. Spelmoment uit de wedstrijd Ajax - P.S.V. Ere-lid Karei van der Lee ('s-Gravenhage) schreef ons: „Vóór de wedstrijd S.H.S.Ajax, overhandigde de heer Schu bert mij de gouden Ajax-speld. Zou je misschien met een enkel woord in je rubriek mijn oprechte dank willen betuigen voor deze meer dan mooie attentie. Het is in één woord fantastisch hoe bij alle mogelijke gelegenheden steeds weer blijk wordt gegeven, dat de oude garde niet wordt vergeten. Bij de vele spijtjes in het leven, is in dit van mij, mijn lidmaatschap van Ajax, wel een zeer groot succes geweest, waarvoor ik nog steeds dankbaar ben. Mijn gouden jaren met Frans Schoevaart zal ik nooit vergeten en ook niet die daarna volgden." (ingezonden) Zo naar genoegen, oude sobat? (Brown.) Junior T. B. schreef ons: „ik heb gepoogd een „ingezonden stukje" te schrijven en ik hoop, dat het uw goedkeuring kan wegdragen". Het episteltje heeft onze goedkeuring weggedragen het is altijd prettig als de jeugd uit de hoek komt (teken, dat er nog pit in zit) en daarom krijgt u het van ons. Ik ben pas zestien jaar en heb echt nog geen vaste principes of zoiets dergelijks, 't Klinkt zo eigenwijs als je zus en zo beweert en dit en dat van mening bent als je pas in de juniores voetbalt. Maar meestal zien met de nadruk op zien jonge lingen (voor een eventueel pak slaag gebruik ik maar niet het woordje, kinderen) de dingen toch wel zonder poespas. En wat ik de laatste tijd zie en hoor bij Ajax, vind ik echt niet om over naar huis te schrijven. Wijze hoofden beweren, dat wij de toekomst van Ajax zijn, maar als ik dan bedenk, dat de capaciteiten van deze juniores, in die toekomst, inclusief onder getekende, op het gebied van ruzie maken sterk gestegen zullen zijn, dan komt er helemaal niets meer van voetballen. Jammer, want de tijd, die verloren gaat nfltet gezeur en met elkander de schuld geven, kan veel beter worden gebruikt. B.v. door eens niet op l.w.z. „Klaasie", om maar even grof te zijn, te kanke ren, maar naar hem te kijken en iets op voetbalgebied van hem te leren. Maar ja, als „Klaasie" Zondag's zó vroeg nog echt niet goed uitgeslapen is en bij tijden ook even zijn voet tegen Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij het overlijden van mijn echtgenoot ondervonden. MEVR. BARENTSEN. De heer A. Zwang, lid Clubavond-commissie, moet helaas zes weken rust houden. We wensen Arie, onvermoeibaar werker voor gezellige clubavonden, een spoedig en algeheel herstel. Junior Wim Noordman, die in de wedstrijd tegen De Spar taan, een gebroken kaak opliep, zit voor zes weken in het gips. Met het oog op het innemen van de noodzakelijke vitaminen, dat door een dun glazen buisje moet geschieden erwten soep is er dus niet bij een al heel onaangename situatie. Wim, die figuurlijk gesproken écht niet op zijn mondje Is gevallen, moet het voorlopig met lispelen en fluisteren doen. Hij heeft ons duidelijk gemaakt, dat hij de belangstelling van clubvrienden, jeugdcommissie en bestuur (ook de scheidsrech ter en „De Spartaan" gaven acte de présence) zeer op prijs stelt. Wim, nog even de „kaken op elkaar" en je mag weer in de goal staan.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 22