GAARNE EVEN UW AANDACHT The Most Honourable 20 Grepen uit de Bestuursvergaderingen Februari/Maart 1959 Robur et Velocitas, Apeldoorn, verzoekt inlichtingen over de status van honkballeden, met betrekking tot onze club. Inlich tingen verstrekt. Grasshoppers, Zürich, verzoekt enige wedstrijden te komen spelen. Afgewezen. Aanbod van Dynamo, Zagreb, naar Nederland te komen. Af gewezen. Met het oog op diverse wedstrijden, K.N.V.B. verzocht dis pensatie te verlenen m.b.t. verbod vóór 15 Augustus tussen de lijnen te treden (gesloten seizoen). Z.V.V., Zaandam, nodigde ons uit om in 1960 (zestig-jarig bestaan) ere-wedstrijd te komen spelen. Kunnen aan uitnodi ging geen gevolg geven. Door enige bestuursleden de idee geopperd, een commissie van Sociale Belangen in te stellen. Met enige, naar mening van bestuur, daarvoor geschikte leden, zal contact worden opge nomen. Voorzitter Melchers, een uitvoerige bespreking gehad met enige ambtenaren Ministerie Binnenlandse Zaken, betreffende Het is natuurlijk ieder (die van Ajax is) gegeven te spreken van zichzelf als van: Dit was mijn Ajax-leven. Maar daarom is een ieder die van Ajax is nog niet wat eens Jack Reynolds was en is: Most famous Ajacied! Toch vroegen enkelen zich af wie het nu wel kon zijn. En 'n héle grote scepticus wist zelfs: joh, 't is maar gein Bij Ajax heeft men 'n fijne neus. Men hoefde niet te zoeken. Mies Bouwman deed van d'Oude Reus het leven uit de doeken. Noem mij een tweede Britse coach die in een foreignland zich aan een „foreign" club z hecht, z'n hart z heeft verpand. Geïnterneerd, gedeporteerd naar Polen door bezetter, droomt hij van Ajax en zijn boys: Come on you, botterletter Jack Reynolds stond met Ajax op en ging er mee naar bed. Stond klaar met raad en daad en gaf geen speler ooit belet. Zat het er in dan maakte hij je ongevraagd tot crack. Als één het Erelidmaatschap verdient dan is het Jack! B. S. LE MARCHé. de huisvesting der B.B. (ruimte onder open-tribune). Resultaat hoort u later. De heer G. Keyzer doet interessante suggesties, mogelijkheid te onderzoeken voor opneming van ons sterkste amateur-elftal in landelijke amateur-competitie. Financiële Commissie ter vergadering en enige wensen naar voren gebracht; o.a. de boekhouding uitgebreider te maken. De heer Melchers brengt verslag uit van onderhoud met de heer Kommande, afgevaardigde van L.A.S.K. (Oostenrijk) in zake affaire Sal. Juniores B. Westra en J. Engelsma door K.N.V.B. uitgeno digd voor trip naar Sofia (Bulgarije). F.I.F.A.-Jeugdtournooi tijdens Paasdagen. Eervolle uitnodiging, boys! Voetbalvereniging .Alphen" 50 jaar en „De Musschen" 40 jaar. Zullen onze gelukwensen doen toekomen. De heer Dr. Posthuma, verzoekt honkbaltraining Ned. team op ons veld. Accoord! De heer L. Brunt (K.N.V.B.) in verband met ziekte beste wen sen en een attentie gezonden. Wim Jesse, ontving uitnodiging om deel te nemen aan trai ning Ned. Amateur Elftal. Onze felicitaties! Manchester City, wil in Mei a.s. een wedstrijd tegen ons spelen. Afgewezen! Manchester United, bedankt voor uitnodiging match op ons veld. Speelt tegen Feijenoord. Duisburg vraagt een jeugdelftal te sturen. Afgewezen. „Enschede" vraagt of we interesse hebben voor match tegen F.C. Barcelona. Voelen daar veel voor en match vermoedelijk in kannen en kruiken. De heer Brunt, zegt dank voor gezonden attentie en mede leven van „Ajax" door hem zeer op prijs gesteld. De heer Martin Bremer, vraagt in uitgebreid schrijven 1000,voor het aanschaffen van honkbal-materiaal. Heeft ook training-blouses op zijn verlanglijst staan. Met het gevraag de bedrag accoord, met de blouses niet. Vier juniores t.w. Redeker, Roosendaal, Pronk en Peters, uitnodiging voor jeugd-elftal. Voetbalvereniging W.M.S. 40 jaar. De heer De Wit als afge vaardigde naar receptie. H.S.C., Sappenneer, 60 jaar. Zullen felicitatie sturen. De heer C. Bronkhorst, 25 jaar scheidsrechter. Zullen fruit mand zenden. Hermes/D.V.S. per 4 April a.s. 75 jaar. De heer Melchers zal onze club vertegenwoordigen. Onderafdeling Nijmegen, K.N.V.B., verzoekt i.v.m. 50-jarig bestaan tijdens Vierdaagse ere-wedstrijd te komen spelen. Zul len condities vragen. „Camera Obscura" vraagt of we er iets voor voelen tijdens half-time wedstrijden eerste elftal geluids-reclame op ons veld. In principe accoord! Stedenwedstrijd Amsterdam.Duisburg 16 Mei waar schijnlijk op ons veld. Voetbalshirts etc. Met het oog op het wassen van shirts, broeken etc. van spelers „betaald voetbal", zullen betrokkenen een stencil ontvangen waarin aangegeven de te volgen gedrags lijn. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 20