NO VAK-autoradi 's Hóóg geprezen - Laag geprijsd 19 Blauw-Wit 2 Ajax 2 4 3 Het op papier, en in feite eveneens op het veld, zwakkere Blauw-Wit sloeg een flinke deuk in de kampioenskansen van ons tweede. Drie maal kwam de bal op de lat en een maal op de paal bij de Zebra's, voorts haalde een achterspeler, nadat Van Raalte gepasseerd was, de bal bijna een meter van achter de doellijn weg en tot overmaat van ramp werd een doelpunt afgekeurd voor buitenspel, terwijl Loek den Edel werkeloos achter de doellijn toekeek. Het aantal doel punten van Blauw-Wit was echter onrustbarend hoog en een minder goede samenwerking, in het bijzonder na het uitvallen van Arie Visser, tussen achterhoede en middenlinie was hier aan debet, alsmede een paar ongelukkige momentjes van Cor en onze nieuwe aanwinst, keeper Van der Weide, die, daar twijfel ik niet aan, zijn weg in onze vereniging wel zal weten te vinden. Een raad Nico, durf de leiding in de achterhoede te nemen en laat daarbij je stem duidelijk horen. Jacques Swart zorgde voor twee doelpunten, waarvan één uit een slecht ge nomen strafschop en Jan Seelen voor de derde. Mijns inziens een vrij ongelukkige nederlaag. Een mooie voetbaltoekomst lijkt weggelegd te zijn voor de jeugdige Zebra-linksbinnen, die verleden jaar in ons Insulinde-Beker-tournooi eveneens uit blonk; jammer voor hem dat hij nu reeds met een bril moet spelen. Arie Visser, die geheel per ongeluk een elleboog van Piet Koekebakker op zijn oog kreeg, moest na afloop ter obser vatie naar het ziekenhuis. Gelukkig schijnt de blessure mede te vallen, zodat verwacht mag worden, dat Arie binnenkort weer van de partij kan zijn. Medewerkers: v. d. Weide, Haarms, Koning, Geelhuysen, Visser, Jesse, Den Edel, Swart, Seelen, Fransz en Schmidt (Visser werd door Broketa vervangen). St. Enschede 2 Ajax 2 1—1 Gezien de samenstelling van het elftal een teleurstellende uitslag, terwijl eerlijk gezegd het ene puntje niet helemaal ver diend mag worden genoemd. Ondanks de ogenschijnlijk sterke samenstelling, 8 contract spelers aangevuld met drie veelbelovende amateurs, rammelde het van voor tot achter. Verdedigend werkten, zowel Cor als Henk, uitstekend, maar het plaatsen en daardoor het goed op zetten van aanvallen liet te wensen. Daar onze halfspelers met de binnenspelers er eveneens niet in konden slagen goede com binaties op te zetten, was het geheel rommelig, onsamenhan gend en vooral in de voorhoede een gebrek aan het overnemen van elkanders plaatsen. Na een aanvankelijke veldmeerderheid van de Zwartbaadjes ging de strijd gelijk op, zonder dat een van de partijen nochtans tot een schot kon komen. De rust ging, hoe kon het anders, met blanke stand in. Na de thee kregen beide partijen kansen, zij het gering, maar het schot bleef zoek en vrijwel alle toeschouwers verzoenden zich reeds met een ,,bril", een vrijwel steeds onbevredigend resultaat. Goed doorzetten van Tony v. d. L. bezorgde ons de leiding, maar helaas werd de stand even later weer gelijk en vlak voor het einde scoorde Enschede ogenschijnlijk het winnen de doelpunt, welke treffer echter in de ogen van de scheids rechter geen genade kon vinden. Buitenspel Tenslotte aan tafel met een paar oude cracks van het eerste een discussie gehad over te sterk verdedigend en meer aan vallend spel. Er bestond een vrij groot verschil in opvatting, hetgeen mij reeds bekend was, maar toch wel nuttig dat een en ander zo af en toe eens uit de doeken wordt gedaan. Ik, en velen met mij, heb een hekel aan geluksvoetbal en ik, daar ben ik van overtuigd, zal dat steeds blijven houden. Dat de overgang in spelsysteem voor diverse van onze spelers de moeilijkheden heeft medegebracht, die mochten worden verwacht, is echter niet mijn schuld. Medewerkers: v. d. Weide, v. Loggem, Koning, Geelhuyzen, v. Ham, Jesse, Swart, Snoeks, Den Edel, v. d. Linde en D. Feld- mann. Kampioenen treden aan Ajax 7 theoretisch kampioen door de overwinning op Roda 3 Nadat het zevende in 3 maanden aan geen competitiewed strijd had deelgenomen, werd op 22 Februari 1959 het veld in Bovenkerk zo maar goedgekeurd. Deze wedstrijd was uiter mate belangrijk voor ons, want in de eerste plaats moesten wij ons revancheren voor de 43 nederlaag op eigen veld en ten tweede betekende een overwinning een naar alle waar schijnlijkheid grenzende zekerheid voor het a.s. kampioen schap. Op deze zachte winterdag werd er zeer enthousiast gestart, doch wij moesten er eerst even inkomen. Dit inkomen" van ons resulteerde al spoedig in een 10 achterstand. Na heen en weer golvend spel, bleek wel, dat het zevende het beste overwinterd had. maar wij konden onze meerderheid helaas niet in doelpunten uitdrukken. Bij een handsbal op de rand van het strafschopgebied van Roda schoot linkshalf Huls hof de bal zo prachtig in, dat Roda er beduusd van werd. Met deze 11 gelijke stand werd de druk op het doel van Roda 3 daarna zo groot, dat het sein tot „half-time" een ware uit komst voor onze tegenpartij was. Na de rust werd het tegen de wind in een prima wedstrijd, althans van onze zijde. Goed combineren wisselde zich af met lange passes over de vleugel en spoedig deed midvoor v. d. Meer zijn gelofte gestand door op magnifieke wijze te doel punten. Dit doelpunt werd dadelijk gevolgd door een derde goal, want zwoeger Koorn imiteerde op geweldige wijze het tweede doelpunt, zodat wij met een 31 voorsprong op fluweei kwamen te zitten. Deze prestatie was voornamelijk te danken aan de grote uitblinkers in deze wedstrijd, n.l. rechtshalf Dal- meijer en rechtsback Droste. Het was jammer, dat keeper Fortuin (van het zesde over gekomen, doordat Gerard Kolder nog enkele weken het bed moet houden vanwege ernstige maagklachten) zo onfortuin lijk was een tam rollertje te laten schieten, hetgeen waar schijnlijk te wijten was aan de koude. Met deze 23 voorsprong en na een kwartier stug verdedi gen kwam het einde in zicht en had het sterkste elftal de grondslag gelegd voor het naderend kampioenschap. JAN DE WIT. De nieuwste onzer modellen mèt drukknopsysteem) NOVAK Record II, type 578 Excl. antenne en luidspreker f 179,- Twee golfbereiken, dubbele toonregeling, feilloze ontstoring Vraag Uw dealer! ShowroomPr. Hendriklaan 23, Amsterdam-Z. Tel.- Verkoop 730199, Techn. Dienst 730485

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 19