Wat ben je toch veranderd in die jaren mijn oude Amstelstad Firma JACOB BAKKER 'n Voordelig adres 18 een nieuwe ster is komen opdagen, n.l. de juniores van Vol en- dam. Voor ons was dit jeugdelftal al lang geen onbekende, maar wanneer wij u vertellen, dat dit jeugdelftal met meer dan 100 doelpunten vóór grandioos als eerste in haar competitie is ge ëindigd en dat het ook thans in de Regionale competitie, dat is een competitie tussen de districtskampioenen met de num mers 2, fier en ongeslagen de leiding heeft, dan begrijpt u wel, dat wij Volendam gaarne in de gelegepheid willen stellen haar krachten ook eens te meten met de in ons tournooi spelende sterke buitenlandse clubs; ons tournooi kan er slechts inte ressanter door worden. U ziet, sportvrienden, wij hebben eraan gedaan wat wij kon den en kunnen thans slechts hopen, dat u voor de rest zorgt. Hoe? Wel, door in zo groot mogelijke getale aanwezig te zijn en zodoende blijk van belangstelling te geven voor onze jeugd, een jeugd aan wier training heden ten dage zeer zware eisen worden gesteld en die u gaarne het resultaat van deze training op ons a.s. ,,Insulinde-Cup" tournooi zou willen laten zien. Daarom vrienden, stelt hun, ons en uw vereniging niet teleur! Maakt voor dit mooie, aantrekkelijke tournooi reclame bij uw familieleden, vrienden en vijanden; heus het is de moeite waard en dan pas wordt het een tournooi voor Ajacieden door Ajacieden. Wij rekenen op u! JEUGDCOMMISSIE. is de titel van een liedje, dat „Tante Leen" nog steeds met veel élan en succes op de planken brengt, daarbij doelende op veel verloren gegane dingen, die eensdeels voor ons Amsterdammers een speciale attractie vormden, anderdeels voor het mooie en amusante dat wij er beleefd hebben. De geur van het vroegere Rokinwater kon men nu niet be paald met die van 4711 vergelijken, maar de overhaal, dicht bij de Rotterdamsche Bank was een attractie. Ondanks vele protesten uit alle lagen der bevolking moest het tweecents- pontje voor de verkeersuitbreiding wijken. Wat verdween er al niet meer uit het oude centrum van amusement-Rembrandtplein en omgeving? Mille Colonnes (Jean Louis Pisuisse), Rembrandt Theater (Else Grassau), Flora (Nap de la Mar) Grand Theater (Esther de Boer-van Rijk en niet te vergeten het Paleis voor Volksvlijt. Voor toneelkunst met grote en kleine K, voor revue, operette, kortom voor alles geschikt. Beppie de Vries, Johan Boskamp, Elias van Praag, Louis Morrison en nog vele andere sterren traden daar op. Flora, Rembrandt Theater en Paleis voor Volksvlijt verdwe nen allen door brand en waar men nu voor één sporthal moet collecteren en nog niet slaagt, daar liet men na de brand op het Frederiksplein, de mooiste kans voor een overdekt sport paleis te bouwen, n.b. in het centrum van de stad, onbenut! Jammer! Ja, er is heel veel veranderd in die jaren, ook in de voet ballerij in Amsterdam. Waar zijn de glorietijden van Blauw-Wit, D.W.S., de Volewijckers en onze club gebleven? Zou de tijd van uitverkochte velden nog terug komen wan neer er weer derbies tussen het drietal Eredivisieclubs in Mokum worden vastgesteld? Op twee van de laatste drie Zondagen (10-3 geschreven) gunden drie tegenstanders ons Mokums trio geen enkel punt en VERFWAREN, KWASTEN EN PENSELEN AMSTERDAM - WEESPERSTRAAT 138 - TELEF. 57517 Filialen Haarlemmerstraat 38, Tel. 63989 Nassauplein 11, Tel. 120254 Jan Evertsenstraat 138, Tel. 84649 op 8 Maart leverden drie wedstrijden slechts drie punten op, terwijl D.W.S.-A. in deze drie ontmoetingen geen enkel punt aan haar totaal kon toevoegen. Het spelpeil van de drie vertegenwoordigers uit onze hoofd stad komt meestentijds net boven het gemiddelde uit, honende hilariteit is enkelen reeds ten deel gevallen en de belangstelling van het publiek is niet aan de hoge kant. Zowel op zaken als op sportgebied bestaat er enige rivaliteit tussen Rotterdam en Amsterdam. Gezien onze vertegenwoor digers op dit moment, raadpleegt u de stand maar, tegen Sparta en Feijenoord, „mijnheer" moeten zeggen, zullen zij alle pogin gen in het werk moeten stellen om de achterstand in vele onderdelen van het voetbalspel te reduceren nog liever nivel leren. Wij zullen er een paar jaar voor moeten uittrekken, mis schien hardere discipline?, misschien hardere training?, kort om zaken die de besturen zelf maar moeten bekijken. Misschien kunnen wij dan daarna „Tante Leen", trouwe aan hangster, nopen in haar liedje twee regels te wijzigen, n.l.: Wat is er veel verbeterd in twee jaren In mijn oude voetbalstad. Laten wij slechts hopen! C. E. DE V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 18