ositief TOURNOOI-TUD W® 17 Men denkt zo vaak dat de E.C. zo'n beetje zit te niksen. Integendeel ons petje af! Z ij weten het te fixen. Want wie voldoende punten heeft kan rustig gaan verjongen. Een tikkeltje voorzichtig aan met niet te grote sprongen. Verjonging is noodzakelijk bij alles wat er leeft. Noodzakelijk dus heeft het zin als men verjonging hééft. Hoe tragisch voor wie ouder wordt, het ligt nu eenmaal in de loop der dingen aan de jeugd de kans voor een begin. Nu hebben de rood witten steeds een prima Jeugd gehad. Zelfs bij „Betaald" dient clubjeugd niet te worden onderschat. Zolang dit semi-prof voetbal voor full (nog) niet kan wijken, zolang zal 'n goede jeugdweek nog steeds de belegging blijken. De langste adem hebben zij (bij 't langgerekt seizoen dat vier en dertig matches telt) wier Nachwuchs het goed doen. Waar 't tweede, derde enzovoort zich altijd knap klasseert. En waar ook „Juniores I" zich steeds voorbeeldig weert. In één woord daar waar altoos weer reserves zich goed roeren. Wie sterk in zijn reserves is heeft kans niet slecht te boeren. Iets anders is dat aankoop van een w a a r 1 ij k fenomeen extra publiek trekt daar wil wie blasé is zelfs nog heen Eén Pele (met permissie Henk) is goed voor 'n volle bak. Maar wat indien zo iemand krijgt een „duurzaam" ongemak? En de geschiedenis leert ons dat wie er fenomeen zijn. zeer kwetsbaar worden wijl er steeds bewakers om hen heen zijn. Om dan nog maar te zwijgen van hun fenomeense nukken als 't met een medespeler eens een keertje niet wil lukken. Nee, geef m ij maar 'n reserveschaêr van wie niet e e n de baas is. Geef mij (alleen in dit geval!) dan maar de brede basis. Via 3—0 op V.V.V. een 92 succes voor ons op een aanvankelijk goed weerbaar S.H.S. Doch meer of minder tegenstand, ze doen het weer heel aardig. En de balans is POSITIEF! Een club als Ajax waardig. B. S. LE MARCHE fanneer de zon weer aan kracht gaat winnen en de grasmat eindelijk weer eens een zacht-groene kleur krijgt, dan weten wij dat de lente in aantocht is. Maar deze intrede van de lente betekent tevens, dat voor vele elftallen het einde van de competitie in zicht komt en diverse spelers reeds bezig zijn zich voor te bereiden op de komende zomersporten als honkbal en cricket. Dit is echter nog niet het geval voor een groot aantal jeugd spelers, die eerst nog hun vereniging zullen moeten vertegen woordigen in diverse tournooien. Wij hebben n.l. vele aanvragen van diverse verenigingen ont vangen om aan hun tournooi deel te nemen, waarvan wij voor lopig hebben aangenomen: 30 Maart: 29—30 Maart: 16—18 Mei: 57 Juni: 1314 Juni: 20 Juni: 30 Augustus: B.F.C. De Germaan (internationaal) Be Quick Blauw-Wit (internationaal) A.D.O. (internationaal) P.S.V. N.F.C. (vriendschappelijk) Neerlandia-dag waaraan misschien nog een paar tournooien worden toege voegd. Aan onze leden en donateurs zouden wij evenwel gaarne speciale aandacht willen vragen voor ons eigen internationaal jeugdvoetbal-tournooi om de „Insulinde-Cup", dat Vrijdag avond 29, Zaterdag 30 en Zondag 31 Mei in ons stadion zal worden gehouden. Ofschoon wij reeds vorig jaar onze voelhorens naar diverse buitenlandse clubs (w.o. Spanje, Italië, Zwitserland en Oosten rijk) hebben uitgestoken, is het ons, vooral om financiële rede nen, niet gelukt deze clubs naar ons land te krijgen. Toch menen wij er uiteindelijk in geslaagd te zijn een meer dan acceptabel tournooi voor u op de grasmat te leggen; be vestiging tot deelname aan ons tournooi werden n.l. reeds ontvangen van: Chelsea Engeland; F.C. Schalke Duitsland; Wiener Sportclub Oostenrijk; Blauw-Wit -Holland; A.D.O. Holland; Volendam Holland. Wie de vierde buitenlandse club zal zijn, staat op dit moment nog niet vast, aangezien wij nog in contact staan met een Engelse en een Belgische vereniging. U ziet, vrienden, ook dit jaar weer een tournooi dat zeer zeker uw aller belangstelling waard is. Wat Chelsea betreft, zouden wij willen zeggen „goede wijn behoeft geen krans" en ofschoon deze winnaars van 1957 en 1958 dit keer geen Jimmy Greaves in hun midden hebben, heeft de manager van Chelsea ons niettemin reeds meege deeld, dat hij ook dit jaar weer met een elftal naar Amsterdam komt, dat zeer zeker even sterk is als de ploeg waarmee hij het vorig jaar naar Holland kwam. Dat belooft dus weer wat te worden. Nu bovendien onze Duitse vrienden van F.C. Schalke, Köln, de kracht van ons tournooi hebben leren kennen, zullen zij on getwijfeld met een sterker elftal naar de Middenweg komen dan het vorig jaar, hetgeen wij alleen maar kunnen toejuichen. Volgens ontvangen gegevens staat het spel van onze nieuwe Oostenrijkse vrienden, de Wiener Sportclub uit Wenen, op de internationale voetbalmarkt hoog genoteerd, zodat wij met zekerheid kunnen vaststellen, dat wij een zeer interessant tour nooi tegemoet gaan. Wat de Hollandse bezetting van ons tournooi betreft, zien wij dat er naast onze geregelde tournooi-vrienden A.D.O. en Blauw-Wit, waarvan de namen alleen al voor zichzelf spreken,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 17