W/M ANDER/ESEN 14 de rust volledig op winst te gaan spelen. Verder hielden onze kant-halves het spel véél te kort." 't Ja, en dan nog dieper in de ellende. Vespucci uit. Bij de stand 11 zou keeper Bruinsma de bal even uit de sloot halen, doch zag niet dat er vlak langs de grond een draad is gespan nen. Gevolg: onze doelman duikt voorover die prutsloot in en wordt er met recht als „modderfiguur" uitgetrokken. Gezien de domper van de nederlaag tegen Aalsmeer liep het al niet erg mee, doch zoiets er ook nog bij, maakte de stemming helemaal in mineur. Bruinsma ging zich verschonen. Henny Oldenziel in het doel. Het wilde echter niet lukken; zulks in tegenstelling bij Vespucci. Overwon bij de A 3 juist die élan, die wilskracht het physieke overwicht, hier bij de A 4 was alle vuur gedoofd waar door juist die lichamelijke meerderheid een grote rol ging spe len. Laten we maar stoppen. Met een 92-nederlaag verlieten ze de Velserweg. Beterschap vrienden. Ondanks geen kam pioensvooruitzichten toch herstellen en „make the best of it". Juniores A 5. Voor een verslag van de wedstrijd D.W.V. 4 Ajax 5 (33) geven wij het woord aan de heer Van Ens: „Met negen man aan onze zijde moest de strijd worden aangebonden tegen elf D.W.V.-ers. Twee jongens stonden op de ziekenlijst en reserves konden er op deze Zondag met zo menige griep- patiënt, niet op overschieten. Het gelijke spel moet dan ook als zeer eervol worden beschouwd en zelfs heeft de overwinning binnen ons bereik gelegen. Doelman Boomgaard had aan de „3" geen schuld; enkele spectaculaire reddingen van hem voorkwa men zeker schijnende doelpunten. Allen hebben gewerkt als paarden om dit resultaat te behalen. Doelpunten onzerzijds wer den gescoord door Oomstee, Nagel en Schwebke. De nieuweling W. P. Deegen als rechtsback opgesteld, maakte een mooi de buut. Op vaak verbluffende wijze maakte hij aanvallen onscha delijk en bouwde direct als dienstdoend rechts-half mooie aan vallen op. Als nieuweling wil ik hem, zonder de anderen te kort te doen, een extra pluim geven. Bedankt jongens, voor deze mooie wedstrijd. Dit was weer eens voetbal naar ons hart; snel, behoorlijke techniek, nooit versagen en een prettige stemming in het veld." Ook de heer Van Ens bedankt voor zijn verslag, dat allen met genoegen zullen lezen. Een fraaie prestatie van de A 2-jongens, die daarna nog flink zijn doorgegaan. Ajax A 5—BI. Vogels 6—1. Ajax A 5—T.I.W. 2 6—2. Juniores B 1. In het algemeen gaat het met ons eerste B-elftal niet zoals we dat wel graag zouden willen. Waarmede we het niet willen hebben over de vraag of allen hun best wel doen, maar in ieder geval we „domineren" niet zo, zoals men dat in het algemeen van zo'n Ajax-elftal gewend is. Tegen Blauw-Wit op Voorland moesten we de overwinning aan de Zebra's laten, 't Was wel spannend, maar mede door „vakwerk" van de Blauw-Wit-keeper bleef het 23 voor onze tegenstanders. Over J.O.S. BIAjax Bl schrijft de heer Van Ens o.a.: „Gelukkig weer eens een overwinning, die echter niet zonder pijn behaald is. Na 5 minuten: 20 achter, voornamelijk door dekkingsfouten in onze achterhoede. Het was Henny Schipper die het eerst de tanden op elkaar zette en aanval na aanval op bouwde. Hierdoor wist nog voor de rust Peter Voogt gelijk te maken. In de tweede helft was het vooral de J.O.S.-doelman, die Van 't Hofflaan 10 Amsterdam-Oost Telefoon 741502 f Beveelt zich beleefd aan voor alle verzekeringen Inspecteur U.V.B. doelpunten voorkwam. Jammer voor hem dan ook dat juist zijn fout óns derde doelpunt betekende. Een effectvol schot van Gunther de Haan liet hij even terugstuiten en Adri van Dijk was er als de kippen bij om te scoren. Zo kwam het einde met 32 voor Ajax." Zeer bedankt, heer Van Ens. Tegen Zeeburgia-uit werd het een gelijk spel, 11. Juniores B 2. Hierboven hebben wij „de kampioenen" reeds alle lof toegezwaaid. Aanvoerder René mag dus t.z.t. bij voor zitter Melchers komen Helaas bezitten wij geen verslag over de wedstrijd tegen de Volewrjckers (20). Ook niet over die tegen D.W.S. 2 aan de James Rosskade (17), zodat we met deze korte opsomming moeten volstaan. De Juniores B 3 kwamen driemaal in het veld, verloren van C.D.W. op het kantje met 32, versloegen N.F.C. 2 met 70, doch moesten in T.O.G. lhun meerdere erkennen (31). Juniores B 4 leverden knap werk door een 1O-zege op Watergraafsmeer 2, incasseerden op het Neerlandia-terrein wel een 53-nederlaag, doch bleven daarna bij Z.S.G.O. 2 met 40 meester van het veld. Proficiat! Juniores B 5. Over de 11—2-overwinning op V.V.A. 4 schrijft de heer Wolterink: „Na de lange rustperiode kon de B5 niet direct het goede rythme vinden. Toen V.V.A. na 10 minuten scoorde, werden de onzen echter wakker geschud, doch paal en lat voorkwamen de gelijkmaker. Uit een vrije schop werd het 11. Nadat de gastheren op fraaie wijze de leiding heroverd hadden werd het kort daarna 22 en bij rust was het reeds 24. Na de thee, tegen de wind in, was V.V.A. nergens meer. Eindstand 211. De B 5 is nog ongeslagen. Toch zullen enkele spelers er goed aan doen de bal sneller af te spelen, anders lopen zij het risico door blessures kortere of langere tijd uitge schakeld te worden." Knoop dit in je oren, vrienden. Volewijckers B 5Ajax B 532 Juniores B 6. Van onze Benjamins vertelde de heer Van Ens iets over de strijd tegen D.W.V. B 7-uit aan de Leeuwarderweg. „Een spel van kat en muis met voor de rust reeds een score van 9 doelpunten door Ajax. In dergelijke wedstrijden gaat de aar digheid er voor de voorhoede al gauw af, want halflinie en achterhoede willen natuurlijk ook goals maken. Aschwin de Vries, onze keeper, was aan Ajax-zijde de meest beklagens waardige enkoudste man. Twee drie keer heeft hij met zijn verkleumde vingers een bal aangeraakt. Wie de doelpunten maakten? Ik weet het niet meer; het werd17Oü" T. M. JEU GD-PA AS-TOURN OOIEN. Als we de resultaten, en deze niet alleen, doch ook de stem ming en sfeer in de Ajax-juniores-elftallen, die resp. aan het Germaan-tournooi (le Paasdag) en het B.F.C.-tournooi (2e Paasdag) deelnamen, gaan vergelijken met het weer op beide feestdagen, dan valt op te merken dat, op de (qua weer) fraaie eerste dag de Ajax-juniores aan de Spaarndammerdijk het er zo donker en somber afbrachten gelijk de weersgesteldheid op de 2e Paasdag (meer willen we er hier maar niet over zeggen), terwijl bij alle nattigheid en druilerigheid op Paas-Maandag onder de juniores-ploeg naar Bussum als het ware de zon nog scheen van de dag tevoren. Hoe het daar in de televisie-stad verliep, vertelt u thans Jaap Metz: WAT TEAMGEEST VERMAG! Juniores A3 winnen het Internationale Tournooi van B.F.C. Teamgeest, samenspel en geen gemopper zijn heel belang rijke elementen in het voetbalspel. Juist dit waren de wapens van de spelers van de A3 op de 2e Paasdag te Bussum. In de stromende regen arriveerde het gezelschap, met als leiders de heren Van Ens en Wolterink, op het mooie sportpark van B.F.C. Was eerst besloten het gehele tournooi af te gelasten, later werd dit gelukkig herzien, alleen met de wijziging, dat alle wedstrijden op één veld gespeeld moesten worden, terwijl de speeltijd werd bekort tot 2 x 10 minuten. In de eerste wedstrijd speelde Ajax tegen het Amsterdamse T.O.G. Na een 10 achterstand was het De Ruiter, die met een

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 14