13 OVERZICHT We laten dan thans eerst volgen het verslag van Tonny van Mazijk over de wedstrijd V.V.A. jun. A 2Ajax-jun. A 2 (010) „Er werd gespeeld onder zeer goede weersomstandigheden en op een prima bespeelbaar veld. V.V.A. speelde tot 20 minuten voor de rust met tien man. Deze ontmoeting had een zeer eenzijdig verloop, met in de tweede helft af en toe vlagen van goed voetbal. De rust ging in met een 40-voorsprong doelpunten gemaakt door C. ten Slaa met een prachtige zweefduik, na goed voorbereidend werk van J. Yanse H. de Man, W. van West en E. Koghee)Na de thee bleef het spelbeeld hetzelfde met een over alle linies sterk aanvallend Ajax. Dit overwicht resulteerde in een zestal fraaie doelpunten, gescoord door H. de Man (4 x), F. Martens en W. van West, waarmede een fair gespeelde wedstrijd eindigde." Juniores A1. Voor een verslag van de wedstrijd H.R.C. A 1Ajax A 1 „over" naar de leider van de Ajax-ploeg, de heer Henk Smit. „Zonder Jo Engelsma en Bob Westra die in de selectie van het Ned. Jeugdelftal waren gekozen (nogmaals proficiat!), vertrokken wij naar Den Helder om de Racings te bekampen. Hans de Man en Cor ten Slaa completeerden het team en beiden deden het prima. Alleen Hans, zorg dat je conditie toe neemt, want de eerste helft zagen wij vaak goed voetbal van je, maar te veel „stilstaand", hoewel wij ervan overtuigd zijn dat je harder hebt gewerkt dan anders en dat had weer tengevolge dat je in de tweede helft practisch „leeg" was. Hans, probeer je conditie op te voeren. Voetballen kun je!! Over de wedstrijd kunnen wij kort zijn. Ons elftal spéélde met de tegenstander en indien Hans de Man enkele zeer knappe solo-acties, die hem drie keer alleen voor de keeper brachten, had kunnen benutten met een treffer, dan was de wedstrijd al binnen 15 minuten beslist geweest. Overigens scoorde hij even goed drie gave doelpunten. Na de rust werd het een saaie ver toning, waarbij de „Racings" slechts sporadisch over de helft kwamen, zodat iedereen blij was dat de scheidsrechter het einde blies." VeloxAjax, een week-later te Utrecht was een ontmoeting waar nog wat te vereffenen viel. De vorige competitie hadden onze jongens n.l. tweemaal het hoofd moeten buigen. „De revanche-gedachte bleek in het gehele elftal te heersen", vertelde ons de heer Smit, „want er werd meteen een pittig spelletje, in hoog tempo uitgevoerd, op de grasmat neergelegd. Onze verdediging was prima, zodat Slager niet veel te doen kreeg. De kanthalfs (Rob wat te nerveus) verdedigden sterk en bouwden uitstekend op en Engelsma liet de Velox-centerhalf een paar maal stilstaan en de keeper misgrijpen. Rust 00. Einde61 voor Ajax. Ja, die tweede helft was geen scha duw van de eerste. Wel hadden wij het beste van het spel maartempoloos en nonchalant. Luitjes, met de uitslag zijn we tevreden, maar laten we toch proberen iedere wedstrijd voor de volle 90 minuten uit te spelen, uit te voetballen. Dat kalmpjes aan doen in de laatste speelhelft went gevaarlijk gauw aan en straks in een hoger elftal zijn vaak juist die laatste 45 minuten beslissend. Dan doen we dus voortaan andersaldus secretaris Smit. Hilversum A1Ajax A 1 34. Een spannende en van beide kanten knap gespeelde partij voetbal, waarvoor alle 22 spelers onze hulde. Een compliment ook aan de trainers die de conditie van deze knapen zo perfect hebben weten op te voeren. Pas 5 minuten voor het einde wist Joop Engelsma uit een pass van Bob Westra het winnende doelpunt te scoren. Voor dien hadden onze jongens al spoedig na het begin tegen een 10-achterstand aangekeken. Anton Pronk ging daarbij niet geheel vrij uit: eerst appeléren en toen de centervoor proberen in te halen is uiteraard fout, boy! Wat er ook gebeurt, eerst spelen en dan pas, indien nodig, beroep aantekenen. Wim Lindenberg maakte fortuinlijk gelijk, hetgeen in zoverre tot de rust zo bleef, dat „gelijk" betekende 33. Hilversum maakte er n.l. eerst 31 van waarna Joop en Bob de schaal weer in evenwicht brachten. Hoe de winst mee naar Mokum ging vertelden wij al. Maar alvorens van deze Gooise trip af te stappen nog complimenten voor prima spel aan Werner Schaap hok en Bob Westra, alsmede aan de veertien-jarige!!-Hilver- sum-goalie, die verbluffend veel talent toonde. Bravo. Zondag 15 Maart. Stromende regen. Een slecht veld. Het was vandaag aantreden tegen D.O.S. Onze A 1 zonder Bob Westra die, u weet het, bij Ajax 1 tussen Willy Schmidt en Jan Seelen stond, en zonder Peet Petersen wegens opgelopen blessures. Het werd een aardige wedstrijd zonder meer. Veel zat er ech ter niet in. Cor te Slaa die Peet verving, deed het verdienstelijk, zwoegde dat het een lieve lust was, maar in het algemeen kwam er geen tempo uit het elftal. Einduitslag 3—1 voor Ajax, waar mede we natuurlijk zeer tevreden zijn en er tot besluit aan toe zouden willen voegenGa zo voort! Juniores A 2. Ton van Mazijk c.s. heropenden het seizoen met een benauwde 43-zege op J.O.S. De week daarop tegen de Spartaan uit werd het zelfs niet meer dan een gelijk spel (44) Over al of niet hard spel in deze ontmoeting zijn de meningen verdeeld, maar hoe het ook zij, Wim Noordman werd door een kaakfractuur verschillende weken op non-actief gesteld. Wim heeft inmiddels het ziekenhuis weer kunnen verlaten, maar het zal nog wel even duren voor onze pechvogel kan zeggen dat het weer achter de rug is. Wim, namens alle Ajacieden: Van harte spoedige beterschap toegewenst. Tegen Zeeburgia 2 ging het gelukkig weer „ouwerwets". Met een 61-nederlaag verlieten „the Whites" ons Voorland. Juniores A 3. Nadat op Zondag 22 Februari een 70-zege op N.F.C. was behaald kwam veertien dagen later de „big match" (om de bovenste plaats) tegen Rapiditas. Wel jongens, we hebben wel eens minder prettig over de A 3 moeten schrijven, maar voor deze wedstrijd aan alle elf: hulde! Hoewel het gehele team zich voor 100% gegeven heeft willen we toch Pieter de Ruiter extra de hand schudden voor zijn harde werken, waarmede hij de anderen zeker inspireerdeHier werd toch weer eens bewezen dat, mits er op de juiste wijze gespeeld wordt, d.w.z. snel afgeven, verder vooral positiekiezen en vleugelspelers op de lijn, zodat de aanval breed blijft, ook een physiek sterkere tegenstander overwonnen kan worden. Het binnentrio kréég ruimte enmaakte er gretig gebruik van. De einduitslag, 71, is fraai, maar mooier nog is de manier waarop de zege werd behaald. Ongetwijfeld, captain Yanse, heb je met je vrienden prettig gespeeld, en wij, langs de lijn hebben genoten. Ook de scheidsrechter vertelde na afloop aan secreta ris Smit, dat hij een fijne wedstrijd gefloten had. Dat het zo blijve, mannen. Ja, dat het zo blijve! Als wij u zeggen: S.D.W. A 1Ajax A 3 44, zult u, geachte lezer (es) misschien zeggen: Valt me tegen na, die triomph tegen de Weespenaren. „Het viel in het begin ook tegen", zei leider Van Dijk aan de telefoon. „Wat dacht je ervan, eerst 30 achter!! Door een mis verstand met 10 man moeten beginnen. Toen we compleet wa ren ging het allengs beter. Ook kort vóór het einde stonden we nog met 43 achter, doch gelukkig werd het „op de valreep" nog 4—4. Een zeer spannende en enerverende wedstrijd. Ik heb zeer genoten." Mogen wij volledigheidshalve nog vermelden dat tot aller vreugde doelman Pieter Paternotte weer van de partij was, zij het nog niet geheel dan, toch grotendeels hersteld van de ge volgen ener aanrijding. Juniores A 4. Een met 9 man spelend D.W.V. 2 kreeg op Voorland 1 een niet minder dan 151-nederlaag van onze A 4 te slikken. Echt wat men pleegt te noemen: een waardeloze wedstrijd. Sloterdijk 1 beet feller van zich af en wist doelman Bruinsma viermaal te passeren. Maar waar het rood-witte aanvals-quintet daar zeven goals tegenover stelde, bleven de beide punten bij ons. Aangezien koploper-concurrent Aalsmeer inmiddels een nederlaag te incasseren had gekregen en dus nog maar 2 pun ten vóór stond was de nu komende ontmoeting in de bloemen stad zeer belangrijk geworden. Wel, Kees Middendorp en zijn jongens vertrokken per Maar- se en Kroon-bus met de wetenschaper moet gewonnen worden. MaarAalsmeer AlAjax A4 werd32! Weg kam pioensillusies! „En een verdiende Aalsmeer-zege", aldus de heer Wolterink in zijn verslag. „Na 10 minuten spelen wel 1—0 voor ons, door Eg Verwoerd uit een trekbal van Wim de Haan, maar toen speelde Kees Middendorp midden voor het doel hard op zijn keeper terug. Bruinsma gleed uit, kon de bal niet onder controle krijgen en zo werd het gemakkelijk 11; tevens ruststand. Indien na de thee Peter de Vries niet de fout had gemaakt té ver op te dringen zou de stand zeker binnen het kwartier geen 31 zijn geweest. Wel maakte Jacq Haksteen nog 32, maar Aalsmeer was de sterkste en liet het niet verder komen. Luitjes, een tactische fout was om bij de stand 11 direct na

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 13