.WedStrud VERfLAQEN Sportmagazijn Leo van de Kar Goede prestaties CEINTUURBAAN 149- 153-155 Telefoon 73 55 71 10 AJAX—ELINKWIJK 1—4. Van de feestelijke stemming die er voor de aanvang van deze wedstrijd, ter gelegenheid van de huldiging van scheidsrechter Leo Horn, in verband met zijn 25-jg.rig jubileum als fluitist, op de tribunes en het veld aanwezig was, zal alleen in Huize Horn, in verband met de zeer prettige woorden die vele sprekers onder aanbieding van mooie cadeaux tot hem richtten en bij Elink- wijk, een zeker percentage zijn blijven hangen. In onze eigen kring was alles in mineurstemming, de Utrech tenaren hadden ons een uiterst verdiende en tevens de grootste nederlaag van dit seizoen op eigen veld toegebracht. Tot groot genoegen van de aanwezige Surinaamse ministers, Dr. J. J. Sedney en Dr. F. Essed, speelden hun landgenoten Mijnals en Kruin een zeer voorname rol in dit gebeuren. Kruin nam het eerste en derde doelpunt voor zijn rekening, had bij de tweede goal, die Van Beek maakte, een voornaam aandeel en had waarschijnlijk zelf het vierde doelpunt gemaakt, dat Kreyermaat nu door het benutten van een penalty op zijn naam kreeg, aangezien Anderiesen sneltrein Kruin in het beruchte gebied ten val had gebracht. In tegenstelling met ons elftal maakte Elinkwijk een volle dig gebruik van het gehele veld, de buitenspelers werden vol ledig in het spel betrokken en alles was op snelheid gebaseerd. In tien minuten was het vonnis eigenlijk reeds geveld (03), een opleving in het directe begin van de tweede helft leverde weliswaar een tegenpunt op, maar toen aan het offensief van een kwartier geen doelpunt hieraan kon worden toegevoegd, was het bekeken. Elinkwijk haalde wat ruimer adem, bij snelle aanvallen hin gen er nog goals voor de Domstadbewoners in de lucht en vele bezoekers hebben de penalty die het vierde doelpunt opleverde, niet eens meer gezien en het laatste fluiten van de scheids rechter was voor velen onzer een verademing. C. E. DE V. zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding weet wat U nodig heeft 3 lijnen Permanente camping show Wi»t U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig WILLEM IIAJAX 5—1. Een volkomen verdiende overwinning van de Tilburgenaren op een slap en zonder tempo spelend Ajax, al moet eerlijkheids halve wel worden vermeld, dat vrouwe Fortuna geheel op de hand van de tegenpartij was. De grote fout bij ons is, dat zeer veel spelers meer spreken dan werken en dat velen ver geten, dat men vrijwel steeds in beweging moet zijn, m.a.w. medespelen zonder bal, waardoor het een ander mogelijk wordt gemaakt de bal op tijd af te spelen. Het aansluiten van de linies onderling, beter gezegd het vrijwel volkomen ontbreken daarvan, was erbarmelijk, het geheel leek wel een visnet. Hiertegenover speelde Willem n een fris spelletje. Het uit vallen van Zaro, die mijns inziens geen enkele blessure had, maar zonder meer uit het spel werd gehaald wegens zijn weinig succesvolle spel tegen Bennie, was een versterking, doordat vooral Brooymans gang in de Willem li-aanval bracht. De punten kwamen derhalve uiteindelijk bij de vereniging, die daarop het meeste recht had en nog belangrijker, het meest nodig had. Wij hopen de uitermate sympathieke tricolores nog vele malen in de Ere-divisie te mogen ontmoeten, zij het, dat wij dan aan het langste eindje hopen te trekken. De leiding van scheidsrechter Roomer was boven alle lof verheven, ondanks het feit dat wij vlak voor tijd een doelpunt scoorden, dat niet werd toegekend, omdat de bal volgens hem van paal en lat in het veld terugsprong, terwijl in werkelijk heid de bal van de staander in de goal kwam. Never mind. Jacques Swart zorgde voor het redden van de eer. MedewerkersHoogerman, Haarms, Anderiessen, Ouderland, Van Ham, Muller, v. d. Kuil, Swart, Bleijenberg,' Snoeks en Schmidt (Fransz was wegens ziekte door Jacques Swart ver vangen). St. AJAX—V.V.V. 3—0. Het geweldige slechte weer is wel de hoofdoorzaak geweest voor de zeer geringe opkomst van het publiek, dat n.l. een laagterecord betekende. Wanneer u, geachte lezer, eventueel ook de huiselijke haard verkozen heeft boven de plaats op de tribune, heeft u een aantrekkelijke wedstrijd gemist. Gezien de zware terreinomstandigheden is er zeer behoorlijk voetbal gespeeld en er zat pit in. De eerste helft gaf een meerderheid van V.V.V. te zien, dank zij het enorm stuwende werk van Klaassens en was het prettig om te kunnen constateren dat Westra de kans die hem werd geboden om voor het „Zeer geacht publiek" te mogen optreden, benutte. Hij durfde te spelen, toonde initiatief en zag de bekro ning van zijn werk door volgens schoolvoorbeeld de uitlopende keeper met een boogballetje te passeren. Van der Kuil meende in dergelijke situatie het op andere wijze te moeten doen, doch schoot tekort. In de tweede helft kwamen de doelpunten, de eerste door Schmidt, na een rush van Fransz (bal dichter binnen je bereik houden Jan), na stevig doorzetten liet Seelen het volgende doelpunt noteren. De Venlonaren deden alle moeite om tot een beter ressultaat te komen, maar moeilijkheden deden zich voor onze verdediging, waarin Captain Ouderland uitblonk, niet meer voor. Er werd een stuk beter en pittiger gesspeeld dan tegen P.S.V., maar we zitten weer in de lift. 5 punten uit drie wedstrijden van onze in de K.N.V.B. uitko mende reserve-elftallen is een prima resultaat. S.H.S.—AJAX 2—9. Het deed mij ontzaggelijk veel genoegen eindelijk eens een grote overwinning te mogen medemaken, waarbij, ondanks zwak tegenspel na het eerste halve uur, door ons bij tijd en wijle voortreffelijk spel werd geleverd. Dat de sportpers het over het algemeen maar een matte vertoning vond en voorts van mening was, dat deze wedstrijd het bewijs leverde, dat wij geen partij meer zijn voor een sterke tegenstander, pleit in feite niet voor de desbetreffende journalisten. Niettegenstaande de 5 doelpunten van Jan Seelen, die uit stekend in de open ruimte opereerde, was volgens mij Bobbie Westra de grote uitblinker. Hij nam aan vrijwel elke aanval deel, dwong door zijn passes Wil Schmidt tot goed positie kiezen en maakte voortdurend openingen voor Jan, die b.v. weinig moeite had ons derde doelpunt te maken, zo gaaf en fraai was de pass, die hij gaf. Wij zullen, daar ben ik van over-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 10