ISKUONKBAL NO VA K-autoradio Hóóg geprezen - Lóóg geprijsd 8 Het honkbalseizoen nadert Nu het nieuwe honkbalseizoen zich weer aankondigt en velen reeds weer een balletje hebben gegooid, is het tijd ons eens te bezinnen op de verwachtingen, waarmede wij dit seizoen be ginnen. Deze verwachtingen zijn waarschijnlijk niet dezelfde als die van enkele andere verenigingen, die misschien als voor naamste punt „een prettig seizoen" voorop hebben staan. Wij denken hier natuurlijk ook aan, maar we zouden er toch graag het woord „succesvol" aan willen toevoegen: een succesvol en prettig seizoen derhalve, of als u wilt een prettig en succesvol seizoen. Wij zijn namelijk Ajax en die naam legt ons allen verplich tingen op. Evenmin als voetballend Ajax ooit gewend is ge weest niet bij de topklasse in ons land te behoren (het grootste aantal landskampioenschappen, het hoogste aantal internatio nals) evenmin mag het voorkomen dat honkballend Ajax ergens in een of andere klasse speelt: Ajax behoort ook hier aan de top te staan, zoals dat in het verleden vrijwel steeds het geval was. Stelt Ajax prijs op een honkbalafdeling en wij weten, dat het bestuur in deze geheel achter ons staat dan zal dit een in alle opzichten bloeiende afdeling moeten zijn, waarvoor een ieder zich zó geeft als hij dit ook op voetbalgebied gewend is. Ajax heeft het recht van al zijn honkballers een maximale in spanning te vragen. Dit standpunt zou niet houdbaar zijn, wanneer we niet wisten, dat dit volkomen met het prettige samen kan gaan. In de ver eniging Ajax heeft nimmer een Jan Salie-geest geheerst en toch heeft men altijd bijzonder prettig en goed gevoetbald, waar schijnlijk juist daardoor. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat een ieder het uiteindelijk zal waarderen, indien wij de teugels iets strakker aanhalen dan men misschien de laatste jaren ge wend was. Dat dit toch op prettige wijze kan geschieden, is duidelijk. De honkballers zullen echter toch gedeeltelijk om moeten schakelen. Te laat komen of helemaal niet verschijnen, is er natuurlijk niet meer bij, ook niet in het laagste negental. Niet gekleed, zoals voorgeschreven, betekent onherroepelijk niet spelen, evenals een optreden in het veld dat volgens de leiders der negentallen, die zich hiervoor beschikbaar hebben gesteld, niet bij de naam Ajax past. De nieuwste onzer modellen mèt drukknopsysteem) NOVAK Record II, type 578 Excl. antenne en luidspreker f 17Of- Twee golfbereiken, dubbele toonregeling, feilloze ontstoring Vraag Uw dealer! ShowroomPr. Hendriklaan 23, Amsterdam-Z. Tel. Verkoop 730199, Techn. Dienst 730485 Wij geloven, dat met dit soort maatregelen, waarover wij het mondeling met de negentallen t.z.t. ook nog wel zullen hebben, niet alleen de vereniging is gediend, doch ook de spelers zelf. Juist dan en onder een vriendschappelijke leiding zijn de voor waarden aanwezig om honkbal goed en prettig te spelen. Wij willen dit jaar hoog mikken, daar komen wij rond voor uit. Het eerste negental we zeiden het reeds speelt één klasse te laag en zonder nu de spelers een al te zware taak op de schouders te leggen, zouden wij toch graag zien, dat ook zij zich als doel een kampioenschap en dus promotie voor ogen stellen. Twee jaar achtereen heeft Ajax de boot net gemist, dit jaar zijn wij op papier in ieder geval er zeker niet slechter op geworden en dus moeten we wederom hoge ogen kunnen gooien. Waarom wij vinden, dat het tweede negental veel te laag speelt, is zonder meer duidelijk. Ajax 2, dat in de derde klasse is ingedeeld, moet de hoogte in, wil het eerste negental voor de volgende jaren van goede reserve's verzekerd zijn. Gezien de capaciteiten van vele in dit tweede negental spelende honk ballers, zijn wij nog eerder dan bij het eerste negental het geval is, van de mogelijkheid op succes bij deze ploeg overtuigd. Dat dit negental er in geen geval meer „bij zal hangen" is een nog grotere zekerheid. Slechts twee seniores-negentallen voor een grote vereniging als Ajax, die zijn leden zoveel waar voor zo weinig geld biedt, is eigenlijk een beschamende toestand. Ook hierin moet spoedig verbetering komen; onze commissie streeft er dan ook naar een derde negental in het veld te brengen. Over de jeugd hebben wij, kwalitatief, niet te klagen, want de Ajax-juniores werden het vorige seizoen zelfs kampioen van Amsterdam. Daar dit negental, op een enkele uitzondering na, bij elkaar kan blijven, zit het hier wel goed, maar het moet toch mogelijk zijn met een tweede jeugd-negental uit te komen. Zoals reeds op de drukbezochte filmavond meegedeeld, heeft de honkbalcommissie besloten, dat alle Ajax-negentallen ver plicht zijn in honkbalkledij uit te komen en wel als volgt: Alle negentallen ook de jeugd in witte, met rood afge- biesde honkbalpakken. Het eerste negental draagt daarbij rode shirts, rood en wit geringde kousen en een rode pet. De andere negentallen dragen onder hun pak het Ajax-shirt en voorts Ajax-kousen; een rode pet mag gedragen worden, maar wordt dit seizoen nog niet verplicht gesteld. Wij weten natuurlijk, dat dit geld kost, maar wanneer we zien welke financiële offers andere verenigingen van hun leden vragen, ls men bij Ajax nog bijzonder goed af. Desondanks hebben wij ons best gedaan honkbalpakken tegen sterk gere duceerde prijs te verkrijgen en dat is dankzij de medewerking van enkele Ajacieden gelukt. De winkelprijs van een goed honk- balpak ligt momenteel boven de dertig gulden, maar wij zijn er in geslaagd vijftig honkbalpakken te verkrijgen van dezelfde of betere kwaliteit tegen vijftien gulden per stuk! Gegadigden hiervoor dienen zich zo vlug mogelijk in verbinding te stellen met de heer W. Niepoth, Kinderdijkstraat 61 (tel. 790105). De prijs voor een rode pet zal ongeveer 7,50 bedragen. M. BREMER. Onze filmavond op 2 Februari jj, mocht zich in een flinke belangstelling verheugen. Na het openingswoord van voorzitter M. Bremer, waarin hij o.a. de plannen van onze commissie ken baar maakte, werden de nieuwe Amerikaanse kleurenfilms vertoond. De voorzitter van de Koninklijke Nederlandsche Honkbal Bond (de heer W. H. E. PoSthuma) met echtgenote en vice- voorzitter (de heer A. L. van Driel Krol) gaven mede met Jan Elzenga en onze amateur-trainer Jany van der Veen „acte de présence". Op 13 februari jj. werd in „Modern" een vergadering van het rayon Amsterdam gehouden. Hierin mocht onze club een medaille met diploma in ont vangst nemen voor het behaalde kampioenschap 1958 van onze juniores. Twee belangrijke mededelingen kwamen in deze vergadering over de „groene" tafel. Deze waren: 1. doordat het pyramideschema in het rayon Amsterdam ern stig is verstoord, bestaan er plannen om door een versterkte degradatie in de 3de klasse deze weer te herstellen; 2. een jeugdcompetitie (voor jongens van 13 tot 15 jaar) te houden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 8