Firma JACOB BAKKER 'n Voordelig adres 7 strijden naar voren was gekomen, tot uitdrukking. Onze aan vallen zijn niet variërend genoeg. Onze kanthalfs en binnen- spelers plaatsen teveel de bal in het midden, met gevolg, dat de achterhoede van de tegenpartij zich hierop instelt en waar door ook onze middenvoor minder ruimte krijgt. Zij dienen met lange trappen hun vleugelspeler aan de over zijde aan het werk te zetten en dit af te wisselen met korte passes, met het andere been, naar de vleugelspeler aan hun kant. Bovendien dienen de vleugelspelers zich hierop in te stellen en op tijd te starten om zo'n pass in ontvangst te nemen; zij dienen ook méér op hun vleugel te blijven. Vooral v. d. Kuil loopt m.i. te veel naar binnen, waardoor het verrassende ele ment, wat normaal in het naar binnen zwenken zit, totaal ver loren gaat. Zoals gezegd, geloofden wij, die langs de lijn zaten, niet meer in een goed resultaat en dat Fortuna '54 vlak voor tijd nog nummer 3 in onze touwen joeg, was eigenlijk van geen belang meer. Het was jammer voor Donald Feldmann, dat hij op zo'n moeilijk bespeelbaar veld zijn kans moest verdedigen. Voorts wil ik niet nalaten op te merken, dat de heer Martens goed leidde en het was prettig van hem te vernemen, dat hij deze wedstrijd, die hij sportief vond, met genoegen had ge floten. Wij kwamen met de volgende spelers uit: Hoogerman, Van Mourik, Ouderland, Van Ham, Anderiessen, Muller, v. d. Kuil, Fransz, Bleyenberg, Snoeks en D. Feldmann. J. H. POTHARST. Het bestuur der A.F.C. ,,Ajax" geeft met groot leed wezen kennis van het overlijden van Mevrouw C. M. Belmervan Leeuwen in de leeftijd van 44 jaar. Zij ruste in vrede. Maandag 10 Februari 1.1. bereikte ons het ont stellende bericht van het plotselinge overlijden van de heer Maarten Cornells Smit in de leeftijd van 50 jaar. Wijlen de heer Smit werd reeds op zeer jeugdige leeftijd lid van onze vereniging, speelde enige jaren in de lagere elftallen en bleef na het beëindigen van zijn voetballoopbaan de rood-witte kleuren trouw. De avond van de „Bordjesclub" sloeg hij vrijwel nooit over en was op deze reünie van oud- Ajacieden, steeds een gaarne geziene clubmakker, die wij node zullen missen. Vrijdag 13 Februari 1.1. hebben wij op „Zorgvliet" voor eeuwig van Maarten afscheid genomen. Mogen zijn vrouw en kinderen de kracht vinden het grote leed te dragen. Maarten, beste kerel, rust in vrede. Het Bestuur der A.F.C. „Ajax". VERFWAREN, KWASTEN EN PENSELEN AMSTERDAM - WEESPERSTRAAT 138 - TELEF. 57517 Filialen Haarlemmerstraat 38, Tel. 63989 Nassauplein 11, Tel. 120254 Jan Evertsenstraat 138, Tel. 84649 De heer Joh. C. Blössmann schrijft ons: „Een toonaangevende figuur in de Russische voetbalwereld zou voorgesteld hebben enige ingrijpende veranderingen in de internationale voetbalspelregels aan te brengen. Hij wil in de eerste plaats de corners dichter bij het doel laten nemen. Hij zegt n.l., dat thans uit een corner maar sporadisch een doel punt gemaakt wordt, zodat de achterspelers maar al te dikwijls lichtvaardig een corner „weggeven". Wordt evenwel de corner dichter bij het doel genomen, dan wordt hij veel gevaarlijker en zal men bij het veroorzaken van corners wel voorzichtiger worden. Een tweede verandering is, dat hij de ingooi wil vervangen door een intrap. Ook alweer om het veelvuldig en soms on nodig hinderlijk uittrappen over de zijlijn te voorkomen. Een intrap is immers gevaarlijker, zodat de kans op meer doel punten niet denkbeeldig zou zijn. Verder wil hij de buitenspelregel veranderen en wel op zo danige wijze, dat het spel er niet zoveel onder zal lijden als thans het geval kan zijn. Of de conservatieve Engelsen er ook zo over denken is de vraag, maar eerlijk gezegd zijn bovenbedoelde wijzigingen een ernstige overweging waard. Het spel zou wellicht aantrekke lijker kunnen worden. In ieder geval zal er dan van de tech nische vaardigheid van de spelers meer gevergd worden dan thans." Dit bericht moet, naar wij vernamen, reeds in een dagblad hebben gestaan. (Red. A.-N.) Van Drecht nog steeds geblesseerd

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 7